Інженерна гімназія закриває двері | Дарниця.org

Інженерна гімназія закриває двері

Київська інженерна гімназія закриває перед першокласниками свої двері. Натомість, дітлахів прийме середня загальноосвітня школа №62

Нещодавно, до Громадської ради при Дарницькій РДА звернулися занепокоєні батьки, з приводу припинення з 2016 року набору дітей до початкової школи Київської інженерної гімназії (вул. Княжий Затон, 12А).

На особисту зустріч із головою Громадської ради (яка відбулася в приміщенні Дарницької райдержадміністрації) – мешканці прийшли із вже готовим зверненням, в якому зазначалася чітка позиція громадськості проти вищезгаданого нововведення. 

Зокрема, враховуючи нинішній дефіцит навчальних закладів в Дарницькому районі та, водночас активну забудову - припинення набору дітей в одну з найновіших гімназій району вони вважають недоцільним. Батьків, які планували віддати свою дитину до сучасної гімназії (обладнану за новітніми європейськими стандартами) можна зрозуміти – їх аж ніяк не надихне альтернатива навчання свого чада у звичайній середній школи із застарілою інфраструктурою.

Далі – Наказ районного Управління освіти  «Про здійснення організаційно-правових заходів у Київській інженерній гімназії», в якому, власне й прописано припинення набору дітей до початкової школи. 

На жаль, на офіційному сайті Київської інженерної гімназії нам не вдалося знайти Статут закладу (жодної з редакцій).

Тим не менш, маємо лист від Дарницької РДА адресований депутату Київради Володимиру Гончарову. В якому більш ніж вичерпно пояснюється прийняте рішення. Отже, згідно рішення (№2/1-2015 від 15.04.2015р.) колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА – Розпорядженням Дарницької РДА внесено зміни до Статуту Київської інженерної гімназії. В якому передбачено поетапне виведення з навчального закладу початкової школи – тобто припинення з 2016 року набору дітей до перших класів. Всіх першокласників, яких планувалося віддати цьогоріч до Київської інженерної гімназії – відтепер прийме середня загальноосвітня школа №62 (вул. Княжий Затон 17В). Як вбачається з листа, основна мета даних змін – розвантаження Київської інженерної гімназії (проектна потужність 990 учнів, навчається 1555 (157%)) та заповнення середньої загальноосвітньої школи №62 (проектна потужність 1280 учнів, навчається 676 (53%)). 

Між тим, Дарницька РДА фактично визнає, що для приведення будівлі середньої загальноосвітньої школи №62 до належного технічного стану потребує значних коштів. Наразі інформується про те, що в поточному році буде здійснено ремонт даху, заміну вікон, ремонт огорожі, тощо. Всього - на суму 500 тис.грн. Однак, ще потрібно півтора мільйона гривень для проведення косметичного ремонту внутрішніх приміщень школи. Враховуючи потреби в таких коштах зрозуміло, що сьогоднішній стан школи не відповідаєвимогам для комфортного проведення навчального процесу.

Сподіваємося, що влада віднайде кошти на ремонт та приведе школу №62 до належного технічного стану.

В свою чергу, Громадська рада при Дарницькій РДА ініціює відповідний запит на Дарницьку райдержадміністрацію (з вимогою надати обґрунтування, розрахунки, тощо) та ретельно вивчить дане питання на засіданнях профільних комітетів Громадської ради.

Про подальший перебіг подій – на сайті «Дарниця.org».

Comments

Хочу заметить, что родители не против самой школы 62, проблема в том что она не готова принять количество детей с учетом увеличившегося с новостроями количества первоклашек. Техническое состояние в школе ужасное. она не готова в целом принять и пятиклассников (наверное поэтому в старших классах в ней недобор). Администрация района приняла решение убрать первые классы (несмотря на то что управление образования района на своем сайте размещало информацию о проблеме с местами для образования в данном микрорайоне) не дав для младших детей замену. согласно сайта школы у них на сегодня только два преподавателя для первых классов. то есть получается что администрация резанула с плеча а альтернативы нет. Может у Сенцова там дети в старших классах учатся (в гимназии). Единственная логика такого решения.

Семен Фартов:

Чи поміг Вам цей високоповажний пан ?

У навчальному 2014 - 2015 роках у Інженерній гімназії було в 1 - 4 класів - 23 (учнів - 795); 5 - 9 класів - 17 (учнів 538); 10, 11 класів - 3 (учнів - 81). Таким чином мали 43 класи у яких навчались 1414 учнів. Щодо обіцянки відремонтувати 62 школу то це маячня. Бюджет району бачили ? Буджет управління освіти бачили ? Все є у відкритому доступі на сайті управління освіти. Голова громадської ради був помічником Сташука. Нагадати хто це такий ? Ця рада вам обовьязково "допоможе". Звертайтесь до суду і оскаржуйте рішення.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.