Собаки - бродяги | Дарниця.org

Собаки - бродяги

Коли найкращі друзі людей стають ворогами

Як відомо, ми відповідальні за тих, кого приручили. А як же бути з неприрученими бездомними тваринами?Хто має відповідати за них?

Проблема бродячих псів – це, звісно, проблема не лише Дарницького району, а повсюдне явище, з яким не можна миритися, але й боротися з яким не дуже входить. Але Дарниця – один із районів, де чи не найбільше потерпають від бездомних собак. За перше півріччя цього року до комунального підприємства “Притулок для тварин” надійшло 43 заявки на вилов тварин. А взагалі за офіційними даними у Києві нараховується близько 30000 бездомних собак, можете лише уявити собі, скільки з них проживає саме у Дарницькому районі. Улюблені місця хвостатих безхатченків — парки, дачні ділянки та кладовища, де можна і посмакувати наїдками, які залишаються після людей, і сховатися від сторонніх очей.

Однак скоро тварин стане більше, а їх життя ускладниться. Директор Комунального підприємства «Притулок для тварин» Тарас Смурний розповів, що восени люди частіше залишають власних собак на вулиці. А прогодуватися їм буде важко, адже завершаться масові пікніки киян на природі і на холодній землі більше не валятимуться недоїдки. Аби вижити, пси почнуть гуртуватися у зграї та нишпорити містом.

Знаючи про майбутній приріст «популяції» безпритульних тварин, навряд чи хтось потішиться офіційними даними, що за півроку в місті їх стало менше 10—15 тисяч.

В принципі, на цю проблему можна подивитися з різних кутів зору. Адже, як співають у пісні:“Собака буває кусачою, та лиш від життя собачого”. З  якоїсь причини вони опинилися на вулиці, їм холодно і голодно, ніхто їх не любить. Від такого життя будь хто стане злим. Ще таких безхатченків інколи отруюють та відстрілюють, у кращому ж випадку забирають до притулку, де життя теж невеселе навіть за собачими мірками. І вони ж не винні, що нема кому про них піклуватися, що їм хочеться їсти та жити. Активних захисників тварин на всіх бездомних собак не вистачить, співчуваючі ж можуть лише поспівчувати.

З іншого боку, ці собаки не завжди милі та нещасні-часто вони нападають на людей, і тут уже байдуже, чому вони це роблять. Особливо небезпечні зграї таких собак, подібні до вовчих. Є приблизно сотня захворювань, які можуть спричинити саме укуси собак. Загалом лише за перший квартал поточного року бродячі пси нападали на людей 815 разів, а за 2010 рік зафіксовано 2777 таких ситуацій. І це ж тільки зареєстровані випадки!

Навіть якщо вуличні барбоси видаються мирними та зовсім неагресивними, невідомо, як вони себе поведуть і чим хворіють. Мало хто захоче жити поруч із такими сусідами, та куди ж звертатися за допомогою? Адже краще попіклуватися про долю чотирилапих до того, як станеться щось непоправне і вам доведеться турбуватися вже про власне здоров’я.

Можна спробувати зателефонувати до call-центру  Дарницької райдержадміістрації - вашу скаргу вислухають за телефоном 560-66-66. Але не факт, що вам допоможуть, бо у липні журналісти видання “Київ вечірній” уже спробували поспілкуватися на цю тему із черговим, от що вийшло:

“Нашу скаргу на бродячих собак черговий порадив у письмовій формі спрямувати за місцем… проживання бездомних псів. На обережне зауваження про те, що собаки навряд чи мають паспорти з реєстрацією за місцем проживання, черговий додав ще й про необхідність вказати кількість тварин у зграї та породи собак.

 -А породи навіщо?

 -Так легше їх знайти.

 Як з’ясувалося у подальшій розмові, якщо собаки перебувають на території двору, то письмову скаргу необхідно подавати до жеку, якщо вони вийшли за межі двору, то це вже зовсім інша юрисдикція. Коли собаки юрмляться навколо будівельних майданчиків, де їх підгодовують, то це справа будівельників. Секрет полягає в тому, що вирішення проблеми бродячих собак потребує грошей, і платити має той, на чиїй території вони, так би мовити, мешкають.

 Оперативний черговий насправді намагався нам допомогти і був розчарований, коли виявилося, що не зміг цього зробити.

 -Якби ж ви про аварійну ситуацією зателефонували, то, звісно…”

Дійсно, комунальне підприємство “Притулок для тварин” приймає заявки на вилов собак від юридичних осіб та за певні кошти, а спіймати собак, мабуть, легше, ніж знайти бажаючих заплатити за це. Проте ніхто не казав, що буде легко, тому звернутися до ЖЕКу доведеться. А ось контакти “Притулку для тварин”:

Адреса офісу: пр. Бондарский, 19

Телефони:

Приймальня: (044) 432-08-11

Відділ контролю тварин: (044) 432-87-33

Інформаційно-диспечерська служба «Порятунок»: (044) 272-49-92

Сайт: http://shelterdogs.org.ua/

Сюди також можна не лише скаржитися на бездомних собак, а й звертатися з проблемою прибирання загиблих тварин, а також у пошуках домашнього улюбленця.

Інша служба, яка опікується тваринами міста Києва – “Центр ідентифікації тварин”. Його контакти:

Адреса: Київ, просп. Відрадний, 61

Телефон: (044) 332-12-34

 e–mail: info@cipets.kiev.ua

Відділеня центру у Дарницькому районі:

Адреса: вул. Ахматової Ганни, 2-А (вівторок 14:00-18:00)            

Телефон: 353-30-92

Є ще Київське товариство захисту тварин, яке утримує відомий гостомельський притулок для бездомних тварин. Але тут вам навряд чи допоможуть, бо самі потребують допомоги: утримання тварин (а їх там сотні) вимагає значних коштів, тож доводиться розраховувати на волонтерів та спонсорів. Притулок і так хронічно переповнений та відловом собак не займається, але може прийняти тваринку, яку дійсно вам більше нікуди подіти – все ж краще, ніж викинути на вулицю. Якщо у вас є бажання допомогти, взяти собі домашню тварину або отримати консультацію, звертайтеся сюди:

e-mail: administrator@animalprotect.org

Телефони 241 0435, 097 564 5907 (Серпінська Ася Вільгельмівна, керівник притулку).

І наостанок кілька порад на випадок, якщо поруч із вами мешкає собача зграя:

Тарас Смурний радить під час зустрічі з собачою зграєю не тікати в паніці, бо це лише спровокує тварин на напад. Треба повільно, без різких рухів йти в сторону від тварин, не повертаючись до них спиною. А на випадок агресії з боку псів варто мати при собі балончик з будь-якою ароматизованою рідиною, різкий запах якої злякає тварину. При цьому треба розуміти, що зазвичай собака атакує, щоб прогнати людину з власної території, захистити щенят або їжу. 

Чи не однією з головних проблем спокійного відпочинку та прогулянок Дарницьким районом нашого міста, в очах городян, є зграї безпритульних тварин. Необізнаність та чутки породжують агресивне ставлення до тварин, вина яких лише в тому, що вони народилась не в тому місці чи не в той час, та являються такими собі «безхатченками». Нажаль, городяни не бачачи ефективних дій влади, щодо подолання цієї проблеми, вдаються до крайнощів, звертаючись до так званого руху «Догхантерів», або ж самі діють їх методами, жорстоко розправляючись з беззахисними тваринами. Такі дії є незаконними та аморальними.

Перш за все потрібно розібратись, які саме правові інструменти є в руках кожного з нас, щоб зменшити або ж повністю, чи локально усунути проблеми безпритульних тварин в наших подвір’ях ,чи всьому районі, не порушуючи рамки закону та не вдаючись до жорстоких методів. Люди, будьте самосвідомими!

Одним із найпростіших та доступних варіантів дії, є звернення до балансоутримувача вашого будинку, «ЖКГу» «ЖЕД» чи то «ОСББ». При офіційному зверненні, уповноважений працівник повинен ознайомити Вас з формою подання скарги, бланки повинні бути наявні в конторі, в заяві зазначаєте адресу будинку та описуєте наявну проблему «кількість безпритульних тварин, і так би мовити місце їх перебування, зазвичай це можуть бути подвір’я чи місця біля сміттєвих баків, тощо.

Приймачу заяву, на практиці, службовець буде «розводити руками» і говорити «ми б і з радістю, та немає коштів і не все від нас залежить». Тому, потрібно розібратись, чому ж «не все від них залежить» та до кого звертається безпосередньо «ЖКГ». Як дізнались, цим відповідальним органом є комунальне підприємство (далі – КП ) «Притулок для тварин», що вповноважене Київською міською державною адміністрацією, на данні функції, а саме: регулювання кількості безпритульних тварин шляхом їх вилову, стерилізації, кастрації та утримання в притулках.

Здавалось, чому б громадянам на пряму не звернутись до КП «Притулок для тварин» – це ж навіть простіше.

Відповідь є на сайті підприємства з переліком суб’єктів, які можуть звертатись, з чіткою, але дуже дивною приміткою, тобто звернутись можна лише коли тобі вже нашкодять.

Витяг з офіційного сайту КП «Притулок для тварин»

Повертаючись до питання наявності коштів на усунення такої актуальної проблеми, що не дає можливості комфортного проживання міських жителів, наглядно приводимо тарифи КП «Притулок для тварин» і одразу стає зрозуміло, чому «ЖКГ» не охоче звертається з заявкою про вилов бездоглядної тварини. 

Витяг з офіційного сайту КП «Притулок для тварин»

Виникає низка питання  до алгоритму діяльності КП «Притулок для тварин». Нижче наводимо офіційний запит від ГО «Громадянський рух підтримки реформ».

ЗАПИТ

на отримання публічної інформації

Розпорядник інформації

Комунальне підприємство «Притулок для тварин»

Кому

Директору комунального підприємства «Притулок для тварин» Смурному Т.А

Організація

Громадська організація «Громадянський рух підтримки реформ»

Загальний опис необхідної інформації

1.     Просимо надати інформацію в зв’язку з чим фізична особа  може звернутись на пряму до КП  «Притулок для тварин» лише після укусу безпритульним собакою.

2.     Просимо надати повний  перелік  тарифів погоджених з Київською міською державною адміністрацією  на  2013 рік.

Тому, можливо потрібно розглянути ще й такий варіант, як звернення напряму до виконавців, оформивши заявку на порталі КМДА в формі звернення http://1551.gov.ua/, де воно прийметься до виконання. Але, проаналізувавши 11 звернень за останній місяць, маємо статус – «в роботі» з уповноваженими виконавцями, але «статус в роботі» не дає відповідь на питання «Чи є результат?». Також, характерними діями влади, щодо вирішення даного питання є ось це звернення на порталі міської влади.

Як бачимо, не найкраща ситуація , в кожному з варіантів є свої мінуси і перепони, але

потрібно чітко усвідомлювати свої дії і свій громадянський вибір. Звертаючись до однієї з вище наведених інстанцій, ваші дії є правомірними та законними, а може і найголовніший чинник – гуманними.

Ще в літку  ЗМІ повідомляли про те, що  КМДА розробила план дій по питанню безпритульних тварин, в якому йдеться про нововведення – «Зобов’язати ЖКГ та ОСББ створити нову штатну одиницю – кінолога та дати йому в підпорядкування собаку службової породи, для патрулювання території відповідальності ЖКГу та відганяння з неї непроханих гостей».

 Тому, вбачаємо за потрібне, чітко розібратись в діяльності  влади, за  напрямком  вирішення питання безпритульних тварин.

ЗАПИТ

на отримання публічної інформації

Розпорядник інформації

Київська міська державна адміністрація

Кому

Голові Київської міської державної адміністрації  Попову О.П

 

Організація

Громадська організація «Громадянський рух підтримки реформ»

Загальний опис необхідної інформації

1.     На декількох сайтах розміщена інформація про план дій КМДА,  щодо боротьби з безпритульними тваринами,  зокрема за посиланням від 8.07.13(http://reportazhyst.com/borotysya-z-bezprytulnymy-tvarynamy-zobovyazhut-... ),а саме така інформація.«Врахувавши прорахунки попередників у КМДА розробили наступний план дій:

- Приведення до ладу сміттєзвалищ та місць скидання сміття, щоб безпритульним собакам не було що їсти в місті.

- Запровадити штрафи для громадян, які годують безпритульних собак.

- Привести до ладу всі місця, які можуть використовуватись як лігва.

- Зобов’язати ЖЕКи та ОСББ створити нову штатну одиницю – кінолога та дати йому в підпорядкування собаку службової породи, для патрулювання території відповідальності ЖЕКу та відганяння з неї непроханих гостей.»Просимо надати інформацію щодо виконання такого плану в разі відсутності спростувати інформації.

 

Та ще один запит.

ЗАПИТ

на отримання публічної інформації

 

Розпорядник інформації

Київська міська рада

Кому

Голові постійної комісії з питань екологічної політики  Москалю Д.Д

Організація

Громадська організація «Громадянський рух підтримки реформ»

Загальний опис необхідної інформації

1.     Просимо надати інформацію,  щодо діяльності комісії з вирішення питань бездомних тварин в місті Києві в 2013 році.

2.     Які проекти рішень були підготовленні комісією з питань проблеми безпритульних тварин в 2013 році.

3.     Просимо перелік рекомендацій та висновків комісії з проблеми безпритульних тварин в 2013 році.

 

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.