У Дарниці відкрили найсучаснішу школу в Україні | Дарниця.org

У Дарниці відкрили найсучаснішу школу в Україні

03 вересня у Дарницькому районі відбулося відкриття найсучаснішого закладу освіти в Україні – школи №334 (вул. Ревуцького, 42б). На відкриття прибув мер Києва Віталій Кличко.  

Серед присутніх також були помічені: Нардепи Олександр Іщенко та Дмитро Білоцерковець, депутати Київради Володимир Гончаров та В’ячеслав Непоп (за сумісництвом – заступник Кличка, до цього очолював ПРаТ ХК «Київміськбуд»), новоспечений заступник мера Валентин Мондриївський, заступник голови Дарницької РДА Василь Лозовий, український політик і громадський активіст Дмитро Булатов.

Заклад розрахований на 1500 учнів.

Мер Кличко також проінспектував зі своєю свитою якість виконаних робіт та поспілкувався з учнями.

Слід зауважити, що школа дійсно дуже сучасна та оснащена за останнім словом техніки: система датчиків реагує на природне світло, сонячне тепло та присутність людини у приміщенні – і автоматично регулює подачу електроенергії та теплоносія, навчальні приміщення в школі доступні для маломобільних відвідувачів. Прилегла територія також облаштована за принципом безбар’єрного простору, тут присутні спеціалізовані лабораторії, комп’ютерні класи, лінгафонні кабінети, класи образотворчого та музичного мистецтва, спортивні зали, актова зала зі звуковим та світловим обладнанням, бібліотека, медичний блок із процедурним та терапевтичним кабінетами, а також кабінет психолога і соціального педагога, встановлена система геотермальних теплових насосів, які використовують тепло землі для обігріву школи, роблять систему обігріву повністю автономною та незалежною від традиційних постачальників тепла, інженерні системи школи обладнані системою автоматики, а управління ними здійснюється за принципом «розумного будинку». Управління систем будівлі здійснюється із єдиного центру і автоматично регулюється залежно від розкладу занять та зовнішніх природних факторів. Коли в окремому приміщенні не проводяться заняття, зменшується подача повітря та тепла. Якщо сонце освітлює східний фасад, то у приміщення, розташовані на сході, подається менше тепла, ніж в інші. Система вентиляції обладнана рекуператорами тепла, що дозволяють нагрівати припливне холодне повітря за рахунок теплого, що видаляється. Також освітлювальні прилади у класах автоматично змінюють яскравість залежно від наявного природного освітлення у приміщенні, встановлена система геотермальних теплових насосів, які використовують тепло землі для обігріву школи, роблять систему обігріву повністю автономною та незалежною від традиційних постачальників тепла, школа пристосована до потреб маломобільних груп, встановлено ліфти, пандуси та заїзди, територія школи огороджена і знаходиться під постійним контролем. Встановлені камери внутрішнього та зовнішнього відеоспостереження. Уся інформація із них зберігається на сервері протягом місяця. Також працюють системи охоронної сигналізації та протипожежного захисту.

Простіше кажучи - це перша енергоефективна і «розумна» школа в Україні. 

Нагадаємо: будівництво навчального закладу розпочали ще у 1993 році, однак завершити його не вдалося, і «недобуд» простояв без консервації 23 роки. 

Наприкінці 2016 року було вирішено побудувати на цій ділянці нову школу, але вже на зовсім іншому технологічному рівні. Замовником будівництва виступило КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Роботи тривали близько 2 років. Були задіяні 28 підрядних організацій. На об’єкті працювали 400 будівельників.

Цікаво, скільки ж у підсумку коштувало міському бюджету перетворити ці руїни на таку школу?

Можливо, дешевше було б знести старі катакомби і побудувати на їх місці заклад з «нуля»?..

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.