Торговый дом «Георгиевский» | Дарниця.org

Торговый дом «Георгиевский»

У будівлі, поруч з універсамом «Позняки» (вул. Ревуцького, 12/1) розташувався такий собі «торговый дом «Георгиевский». Вивіска російською мовою. Погодьтеся, не вельми вдала назва. 

Враховуючи те, що з 2014 року георгіївська стрічка стала символом сепаратизму та агресії проти України. Заборонена в Україні як атрибут російської імперської пропаганди: 16 травня 2017 року Верховна Рада України схвалила проект закону про заборону публічного використання, демонстрацію або носіння георгіївської стрічки в Україні. 12 червня 2017 року Президент України підписав відповідний Закон України про офіційну заборону використання на території України георгіївської стрічки. Закон вступив у силу з 15 червня 2017 року, після оприлюднення у газеті Верховної Ради «Голос України». Згідно цього закону публічне використання стрічки чи її зображення обкладається штрафом від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки.
Звісно, безпосередньо назву ніхто не забороняв, але наразі, не тільки кольори, а навіть співзвучність сприймається переважною більшістю населення негативно…
Трохи історії: після 1917 року «георгіївські» відзнаки припинили офіційне існування, в подальшому стрічка до них використовувалась у відзнаках в білогвардійському русі та в російських підрозділах Вермахту під час Другої світової війни. Вважається також, що вона стала прототипом радянських нагород — ордена Слави і медалі «За перемогу над Німеччиною», а також гвардійської стрічки. 8 серпня 2000 року орден Святого Георгія, елементом якого є стрічка, відновлений як вища військова нагорода Російської Федерації.
Як окремий символ отримала відомість у 2005-2007 роках, в ході започаткованої в Росії державним інформаційним агентством «Новости» і РООСПМ «Студентська громада» акції «Георгіївська стрічка» з поширення серед населення в День Перемоги невеликих відрізків стрічок, за формою і кольором подібних до георгіївської стрічки. Метою акції були задекларовані «створення символу свята Перемоги», «вираз поваги до ветеранів, данина пам'яті полеглим на полі бою, вдячність людям, які віддали все для фронту». Через явну підміну понять і відверту пропагандистську спрямованість акції, стрічка стала сприйматися як знак належності до російського імперського простору. Серед скептиків, за схожість з окрасом відомого сільськогосподарського шкідника, стрічка отримала пейоративну назву «колорадська». 

З 2008 року стрічку використовують проросійські організації за межами Росії як символ російської мілітаристичної могутності, слави імперії та радянського минулого. З 2014 року стрічка використовувалась так званими «силами самооборони Криму» та проросійськи налаштованими сепаратистами на території України і стала символом сепаратизму в Україні.
Зміст «георгіївської стрічки», як символу пам'яті про війну поволі отримав значення, як атрибут російського «побєдобєсія» та символ російської експансії в Україну. Історія георгіївської стрічки — наочний приклад того, як символам минулого можна надавати абсолютно нові смисли за допомогою пропагандистських технологій. Але як і усі психологічні операції вони ефективні тільки в короткостроковій і середньостроковій перспективі. Колишні радянські республіки відходять від використання цього символу: у Казахстані та Білорусі з 2014 року на День Перемоги використовують символіку в кольорах національного прапора, 2015 року Киргизстан також відмовився від георгіївської стрічки на користь національних кольорів.
Ось так, внаслідок умисної підміни понять символ набув зовсім іншого сенсу. Тим не менш, вивіску все ж варто змінити на українську…
До речі, свого часу депутатом Київради 2002-2006 років був такий собі Георгієвський Микола Сергійович. Можливо, власником даного торгового дому є вищезгаданий екс-депутат?..

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.