Київрада знову заборонила продаж спиртного вночі | Дарниця.org

Київрада знову заборонила продаж спиртного вночі

27 вересня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення, яке передбачає обмеження продажу спиртовмісних напоїв з 23:00 до 10:00.
Зокрема заборонено торгівлю вином, пивом (крім безалкогольного), алкогольними та слабоалкогольними напоями в МАФах і стаціонарних об’єктах торгівлі. Правило не поширюватиметься на заклади ресторанного господарства – кафе, бари, заклади громадського харчування тощо.
Як зауважив співавтор відповідного проекту рішення - депутат Київради Владислав Михайленко: «Ми виконали волю киян і завдання мера – заборонили продаж алкоголю вночі. Сьогодні столиця діє винятково в рамках законодавства України. Віднедавна міста мають право самостійно встановлювати часові межі на продаж спиртного. Всім алкогольним лобістам на зло – ми сьогодні відстояли позицію киян. Нині від 70 до 80 відсотків громадян проти нічної торгівлі алкоголем». За його словами, цього разу місто повноцінно контролюватиме роботу МАФів і стаціонарних об’єктів торгівлі. «Згідно з документом, передбачається, що Департамент міського благоустрою КМДА отримає функції контролю за підприємцями, які не виконуватимуть встановлені обмеження. На всіх порушників чекають адміністративні стягнення».
У мерії переконані, що прийняття даного проекту рішення дозволить зменшити обсяги вживання алкогольних напоїв у столиці. Це у свою чергу знизить рівень злочинності та смертності, а також збільшить тривалість життя населення.
Відповідне рішення підтримали 77 депутатів.

Також інформується, що буцімто щороку в Україні через алкоголізм та пияцтво помирають понад 40 тисяч осіб. За рівнем споживання алкоголю держава займає одне з перших місць у світі. За даними Всесвітньо організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце у світі за вживанням алкоголю серед дітей та молоді. Саме для вирішення цієї проблеми, пропонується впорядкувати продаж алкогольних напоїв у столиці.
Якась сумнівна статистика щодо кількості споживання українцями алкоголю…
Нагадаємо, що раніше Окружний адміністративний суд міста Києва у липні 2017 року визнав рішення Київської міської ради про запровадження нічних обмежень на продаж алкоголю незаконним. Згодом аналогічного висновку дійшов і Вищий господарський суд. У підсумку, заборона продажу алкоголю і нічний час була скасована.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.