Хто позбавляє дитину опіки батька
Від розлучень найчастіше страждають діти. Вони повинні отримувати батьківську любов та увагу з обох сторін. Найгірше – коли ці сторони не знаходять порозуміння й дитина опиняється “на лінії вогню”. Такі проблеми хоча й існують в сім’ї, та вирішуються найчастіше в суді. Якщо вирішуються...
Андрій Новаковський розповів нам свою історію, що, певно, може трапитись будь-де з будь-ким. Після розлучення його син залишився жити з матір’ю в Дарницькому районі. Батько хоче бачити свою дитину, брати участь у її вихованні, що цілком законно і зрозуміло чисто по-людськи. Проте колишня дружина категорично проти цього спілкування. Вона не відпускає малечу на зустрічі з батьком, влаштовує скандали і, за словами Андрія та інших свідків, поводиться неадекватно. У нього достатньо відео- й аудіодоказів її неправомірної поведінки, адже за порадою Служби у справах дітей Дарницької адміністрації свої візити до колишньої жінки Андрій намагається знімати на камеру, а телефонні розмови записувати.
Після розлучення навесні 2011-го батько майже не мав змоги нормально бачитися із сином. Жодні служби не могли йому допомогти та примусити матір дитини виконувати розпорядження про участь батька у вихованні. Різноманітні заяви, звернення, запити не давали результату, тому він подав до суду. Але Дарницький районний суд відмовився задовольняти позов, не побачивши перешкод у спілкуванні з дитиною, які чинила колишня дружина, згідно з численними доказами. У листопаді Андрій Новаковський подав апеляцію, бо миритися із цією ситуацією не збирається.
Традиційно в таких справах закон на стороні матері, але це не завжди виправдано. В першу чергу слід захищати інтереси дитини, яка не має стосунку до цих “дорослих ігор” й у свої 6 років позбавлена спілкування з батьком.
Та це лише коротко. Історія насправді довга і, хочеться вірити, повчальна. Наш герой бореться, і це головне. А про деталі ми ще розповімо.
Додати коментар