У новому дитячому садочку бояться брати побори з батьків. | Дарниця.org

У новому дитячому садочку бояться брати побори з батьків.

Гроші на басейн у батьків не беруть, а про святкування Нового року в середині грудня ще не говорили… Хто що плутає? 

Не так давно Дарниця.орг розповідала про не надто втішну ситуацію у дитячому садку №550, що на просп. Григоренка. Мабуть, усі дарницькі матусі і татусі, які цього літа почули про гучне та помпезне відкриття нового закладу, мріяли якимось дивом влаштувати туди своє чадо. Та й сьогодні дитсадок №550 – просто-таки гордість Позняків зокрема і Дарниці загалом. Ззовні – казковий палац, всередині цей палац ще й модерновий. Здавалося б, усі умови для виховання та навчання дітей за найсучаснішими методиками: спортивна зала, фіто- і музична кімнати, кімната фізіотерапії, сучасний басейн…

Але й у цій діжці меду не обійшлося без ложки дьогтю. Ми розповідали про спроби садка перекласти фінансування того ж таки басейну на батьків. Не одна мама в інтерв’ю нашим журналістам скаржилася на те, що у дитсадку замало вихователів, бракує ліжок і сучасних відповідно до віку іграшок. «Усе це – ваші проблеми», – відповідає батькам керівництво. Велике обурення виказують тати й мами щодо басейну. На його утримання кошти просили навіть у батьків наймолодших вихованців, яким басейн наразі точно не стане в нагоді. Подібні випадки – ситуація типова для більшості дошкільних закладів.

Аби вивчити проблему на конкретному прикладі, ми звернулися безпосередньо до завідувача 550-го садка Людмили Євгенівни Сопченко. Без попереднього дзвінка журналіст завітав до закладу і, треба сказати, своїм приходом нікого не спантеличив (як це часто буває у будь-яких організаціях: чиновники через секретаріат намагаються вивідати, з якого приводу прийшов представник ЗМІ та тільки потім, коли відрепетирувано всі коментарі і відповіді, журналісту дозволяють виконувати свою роботу).

На вході охоронець видав нам спеціальні целофанові пакети на взуття та люб’язно показав дорогу до кабінету завідувача. Не менш люб’язною була і сама керівник, правда, трохи все ж здивував, мабуть, її несподіваний гість: Людмила Євгенівна навіть не поцікавилася з якого ЗМІ прийшов журналіст, натомість одразу запитала, чи записують розмову. А розмови, власне, повноцінної і не вийшло. Чи то завідувач так вболіває за імідж нового дитячого садка і не схотіла руйнувати сформований образ суперсучасного дошкільного закладу, чи то боїться говорити без попередньої консультації з керівництвом, чи то самі батьки щось плутають – поки що не зрозуміло: пані Людмила була чіткою і дуже лаконічною у своїх висловлюваннях. «Ніяких коштів на утримання басейну батьки не здають, ліжок вистачає абсолютно всім дітям, персоналом садок забезпечено на 100 відсотків», – запевнила вона. На питання, чому батьки мають іншу думку щодо ситуації у 550-му садку, Людмила Євгенівна відповіді дати не змогла.

Ясність у цю справу повинне внести управління освіти у Дарницькому районі, але там говорити на цю тему з нами відмовилися, запропонувавши надіслати офіційне звернення на ім’я начальника управління. Дарниця.орг так і вчинила. Наразі залишається чекати на відповідь від чиновників. Сподіваємося, невдовзі ми знову повернемося до цієї теми і зможемо чітко окреслити ситуацію не тільки у новому садочку на вул. Григоренка, а й загальну – в усіх дитсадках Дарниці.

Але тема ця може стати ще ширшою. Одне, як кажуть, завжди тягне за собою інше. Напередодні новорічних свят, а в дитячому садку Новий рік – свято просто святе, спілкуючись із завідувачем закладу, ми не могли не запитати про святкування головного дня у році. Попередньо поговорили зі Світланою – мамою маленької відвідувачки 550-го садка. За її словами, Новий рік батькам обійдеться по 200 грн. У сумі закладена вартість подарунків, солодкого столу, фото- і відеозйомки. Звичайно, для рідної кровинки не шкода нічого. Сьогодні це абсолютно нормально і в садках, і в школах: виклали із власної кишені батьки грошей побільше – от тобі і свято на славу. Тати й мами самі визначають, скільки грошей виділяти і якого масштабу празник влаштовувати. Тут насторожує інше. Якщо гроші на солодкий стіл, фото і відео – за бажанням батьків, то гроші на головного героя свята Діда Мороза мають здати обов’язково, розповідає Світлана. На нього неодмінно з кожного збирають близько 30 грн. Багатьох така обов’язковість не влаштовує. Батьки, пропонували привести знайомого Діда Мороза безкоштовно. Навіть один із татусів – високий, артистичний з глибоким голосом чоловік на батьківських зборах виявив бажання безкоштовно зіграти роль Діда Мороза, таким чином позбавивши себе та інших витрачати по 30 грн. Але керівництво садочка категоричне. Чим пояснюється така незговірливість, спробували довідатись у завідувача Людмили Євгенівни. Питання щодо Нового року ми ставили свідомо, адже зі своїх джерел знали, що батьківські збори, присвячені святкуванню, відбулися ще 3 грудня. Ми ж із запитаннями до Людмили Євгенівни звернулися 9 грудня й одержали відповідь: «На цю тему ми ще не говорили». Чи то кінець робочого тижня так позначився на її пам’яті, чи то несподіваний візит журналіста спантеличив, але сам собою напрошується висновок: якщо людина дає таку відповідь, значить, не вважає за потрібне чогось казати... Тож крапку у цій історії ставити ще рано.

Comments

Что это за подпольные и малопонятные фонды?
У нас образование частное что ли?
Выделяют ли деньги кроме зарплат учителе и директоров?

Дарничанин:

Для того, чтобы что-то закладывать в бюджет, надо думать головой, а это для наших районних чиновников-больно.
Главное для них сейчас, это- правильно спрятать финансировоние служебных автомобилей, дополнительные входы в здание администрации.
Кажется мелочи, на самом деле это достаточно большие деньги.
Но вопрос даже не в количестве, вопрос в том, что проблемы индейцев, шерифа не волнуют. Вот задайте в РУО сколько денег они заложили на содержание бассейнов. Пусть дадут цифру с разбивкой на школы и садики.

Перестаньте гнать на Сергея Ивановича Витковского, председателя Дарницкой районной в городе Киеве государственной администрации, которого на этот пост назначил Презинт Украины Виктор Федорович Янукович!!!
Основной проблемой в районе сейчас является проблема строительства НОВОГО ФОНТАНА в парке Позняки (вы же сами про это писали). Сейчас на это надо найти деньги. Если родители хотят, чтобы их дети плавали в бассейнах- пусть платят!!!

Из того, что доступно - остается плавать в фонтанах
Но они в осенне-весенний период не работают.
А летом можно и без бассейна обойтись - каникулы ведь.

Чесно кажучи ліжок ніколи не вистачало, мій батько сам майстрував ліжко коли я був у дітсадку а це було довол таки давно. Із теми статті взагалі не ясно - це погано чи добре що не беруть хабарів? В загальному якісь статті тут не в тему, люди пишуть незв'язуючи одне із одним, здається це називається "тролінг", а взагалі приємно що є хтось хто звертає увагу на проблеми людей не тільки на "кухонних бесідах"

Донеси это своему патрону!

Хоть что-то полезное на своей работе сделаешь

Было б неплохо,если бы журналисты посетили его еще раз!Людмила Евгеньевна набирает туда всех детишек, очень добрая.В итоге теперь в каждой групе по 60 детишек,дети кушают и спят по очереди, по 2-3 человека в шкафчиках.Это разве нормально?Садик расчитан на 260 детей,а реально там их уже за тысячу.

Александра! Переполняемость садика это не проблема Заведующей!
Или Вам это не известно? Тогда обратитесь в районную администрацию!
Дальше лучше - Наверняка Вашего ребенка брали когда в саду было 260 малышей и Вас не смутил тот факт, что ваше чадо отдается уже в более чем расчитан садик (260 чел).
И самое главное - я был дично в группе и не увидел 60 детишек, да еще и что бы спали поочереди!
Итог - у Вас очень развита фантация! )

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.