Руслан Пєтухов виграв суд, але на роботу не повернувся | Дарниця.org

Руслан Пєтухов виграв суд, але на роботу не повернувся

Руслан Пєтухов пропрацював начальником ЖЕДу менше двох місяців, майже півроку йому довелося судитися через своє звільнення. Апеляційний суд врешті визнав дії його начальства незаконними, та повертати на роботу Пєтухова не поспішають.

Нагадуємо, у жовтні минулого року Руслан Пєтухов був звільнений з посади начальника ЖЕДу-204 за "одноразове грубе порушення трудових обов'язків". Таким порушенням назвали оголошення Пєтухова, в яких він обіцяв відключити електрику мешканцям будинку в разі несплати боргів. Пєтухов пояснював такий креативний хід бажанням зробити як краще, та розбиратися в Управлінні житлового забезпечення не стали та одразу звільнили реформатора.

Суд, що тривав до кінця січня, Пєтухов програв, але вирішив продовжити боротьбу в апеляційному. І хоч там усю цю творчість із дивними оголошеннями визнали некоректною, проте вирішили, що начальник ЖЕДу провинився недостатньо, щоб бути звільненим. Цього разу в суді врахували недовгий термін перебування Пєтухова на цій посаді та той факт, що, зрештою, жодної реальної шкоди ці оголошення нікому не принесли. Отже, суд постановив повернути Руслана Пєтухова на роботу, виплатити йому зарплатню за згаяні місяці та 1 гривню компенсації моральної шкоди.

Певно, варто було просити більше, бо нерви Пєтухову ще не закінчили псувати. 5 квітня, після винесення судового рішення, переможець звернувся із заявою до КП "Управління житлового забезпечення Дарницького району м. Києва". Справедливого вимагав поновлення на роботі та виплату компенсації за час вимушеного прогулу. Там йому відповіли, що нічого не робитимуть до отримання рішення суду. Оскільки рішення апеляційного суду набирає сили з моменту його проголошення та підлягає негайному виконанню, Пєтухов звернувся зі скаргою до прокурора Дарницької прокуратури. Отже, історія триває. Пєтухов довів, що не лише оголошення вміє писати, незаконність його звільнення доведена в суді, а що ж намагаються довести в Управлінні, незрозуміло.

Ірина Грищенко

Comments

Роботодавець зобов'язаний виконати негайно рішення суду про поновлення на роботі працівника на підставі наступного:
Рішення або ухвала апеляційного суду набирають законної сили з моменту їх проголошення.
Судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності (ЦПК України).

Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, вчинене службовою особою караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
У разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.