Підступна забавка. ОНОВЛЕНО (додано фоторяд) | Дарниця.org

Підступна забавка. ОНОВЛЕНО (додано фоторяд)

Зимова рибалка, катання на ковзанах, лижах, хокей – далеко не весь перелік того, через що людей взимку вабить лід.Завжди треба пам’ятати, що кожен вихід на лід є небезпечним. А вирішальним фактором, що забезпечить вашу безпеку є прогнозування екстремальних ситуацій. Тож, коли ви вже наважилися виходити на лід, потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок.

По-перше, переходити водойму по льоду тільки при добрій видимості. Знайте, що під шаром снігу не завжди видно тріщини та ополонки. У такому випадку слід пересуватися, тримаючи в руках жердину або будь-яку довгу палицю, перевіряючи нею міцність льоду перед тим, як зробити наступний крок. Рухатися по тонкому льоду потрібно ковзним кроком. Особливо обережним слід бути після снігопаду. В разі ж провалу під лід, довга палиця допоможе вам вибратися з ополонки. Пам’ятайте, що через 15-20 хвилин після потрапляння у воду починається переохолодження організму, що може призвести до смерті. У всіх випадках, перш ніж зійти з берега на лід, необхідно уважно озирнутися, намітити маршрут руху і можливого повернення на берег.
    
Кілька порад, в ситуації коли людина вже опинилася в ополонці:

Перш за все – не панікувати, зібратися з думками і кликати на допомогу. Намагайтеся не занурюватися у воду з головою. Далі, намагайтеся вибратися в ту ж сторону звідки йшли. Також можна спробувати наповзати на лід, розкинувши руки в сторони. Діставшись до краю ополонки, намагайтеся якомога більше висунутися з води, щоб налягти грудьми на лід і закинути на його край ногу. Якщо лід витримав – обережно перекиньтеся на спину і повільно повзіть до берега. Вибравшись на сушу, поспішіть зігрітися. Охолодження може викликати серйозні ускладнення.

    
Якщо ви вирішили покататися на ковзанах, санках або лижах – необхідно спочатку добре дослідити місце катання та вибрати таку ділянку, де крижаний покрив найміцніший.

Щодо окремих лижних трас, які проходять по льоду, то вони повинні бути позначені спеціальними прапорцями. У разі тріскання льоду, пригинання, появи води на поверхні льоду, негайно поверніться на берег.

А в період відлиг, коли зимовий лід починає втрачати свою міцність, необхідно дотримуватися особливої ??обережності! Тож зайвий раз краще не виходити на лід.

Зрозуміло, що в зимовий період можна значно скоротити свій маршрут, якщо переходиш через лід з одного берега на інший. Так само можна хвацько прокататися по гладенькій поверхні на ковзанах, пограти в хокей абощо. Але не забувайте про серйозну небезпеку, яку приховують у собі замерзлі водойми. Лід дуже підступна забавка. 
    
Тож, тепер ви зможете передбачати небезпеку та уникати її. Бережіть себе і своїх близьких!

Вікторія Квітко

 

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.