Обіцяли школу, а побудуємо Ашан | Дарниця.org

Обіцяли школу, а побудуємо Ашан

Обіцянки забудовників про обов’язкове будівництво поряд з житлом об’єктів соціальної інфраструктури залишаються, на жаль, лише на генпланах та в пам’яті мешканців. А жителі добре пам’ятають як купували житло з впевненістю, що зовсім скоро тут збудують і новеньку школу, й садочок і, можливо, поліклініку. Та поки в мікрорайоні Позняки-4а активно «ростуть» лише  нові багатоповерхівки, а місця під школу стає все менше й менше…

Так, жителям будинків по вулиці Олени Пчілки не вперше доводиться «воювати» за належні та комфортні умови проживання у мікрорайоні. Адже за генпланом до 2012 року  в мікрорайоні планувалось побудувати кілька об’єктів соціального призначення. Відтак, люди спокійно купували житло, знаючи, що зовсім скоро поряд побудують  дитячий садок, школу й поліклініку.

А вже в грудні 2012 рокурішенням Київської міської ради було затверджено новий детальний план, у якому тепер планувалось  зведення торгівельно-розважального комплексу, багатоквартирних житлових будинків та паркінгів.

Схема генплану-2012

Школи мешканці так і не дочекалися. Як виявилось, земля по закінченню строків оренди у компанії-забудовника, була віддана вже іншому забудовнику  в оренду під будівництво.. Ашану.

Мешканці ще тоді протестували, вимагаючи скасування несправедливих змін. Цьогоріч ситуація знову набула критичного характеру. Нещодавно на дитячому майданчику між будинками по вул. О.Пчілки 2 та 2б  раптом розпочались будівельні роботи. Як стало відомо, дитячий майданчик розгрібали під ніби-то підземний паркінг. Жителі занепокоєні, мовляв, почнуть з  паркінгу, а далі добудують ще кілька поверхів під гіпермаркет.

Дитячий майданчик. Тут планується підземний паркінг

Це вкрай обурило й знову активізувало людей боротися  за скасування несправедливого генплану, прийнятого у 2012 році  Київрадою. Жителізвернулись до народного депутата від Дарницького району Віталія Сташука за допомогою. В свою чергу, депутат направив  звернення до відповідних органів  – ДАБІ, Генпрокуратури, КМДА,  ДРДА та ін.

Наразі отримані відповіді:

Зокрема, у відповіді Дарницької РДА немає й натяку про скарги мешканців, які супроводжували увесь процес «громадських обговорень» при зміні детального плану територій у 2012 році.

Отже, наразі маємо ситуацію, коли з одного боку, усі дозвільні документи на будівництво ТРЦ та паркінгу у забудовника ніби-то  є, з іншого ж  - зростає невдоволеність та протестні настрої  мешканців.  Тож зрозуміло, якщо ситуацію не вирішити з урахуванням інтересів громадськості, це може призвести до соціального вибуху. Бо навряд чи у перспективі Ашан зможе задовольнити реальні потреби мешканців мікрорайону.

Школа у цьому мікрорайоні дуже необхідна. Адже поряд немає нічого, окрім багатоповерхівок. Де ж дітям отримувати обов’язкову середню освіту?

До того ж, поряд, на вулиці Драгоманова, зводиться величезний  комплекс, який  будевміщувати  шість  25-поверхівок  на 4216 квартир!  Тобто,   післяздачіусіх будинків в  експлуатацію ( 2 квартал 2016 року) тутбудепроживати приблизно  9 тисячжителів! Мікрорайон тягне на селище міського типу, але, на жаль, без власного садка, школи і поліклініки.

Тож, інтереси громадськості, на жаль, поки що залишаються поза увагою. Та мешканці налаштовані боротися за те, щоб їх почули. Наразі готують колективне звернення до Київради щодо скасування змін плану забудови-2012 та розроблення нового детального плану територій в районі вулиць Тепловозної, Здолбунівської, Драгоманова з побудовою об’єктів соціального призначення.

Про подальший перебіг подій слідкуйте на  Дарниця.орг 

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.