Нові амбулаторії та старі проблеми медицини. | Дарниця.org

Нові амбулаторії та старі проблеми медицини.

Чи стала сімейна медицина в Дарницькому районі ближчою до народу та чи стала вона взагалі сімейною? Що насправді означає вислів “реорганізація первинної медико-санітарної допомоги” та навіщо відкривати нові амбулаторії? Хто більше страждає через недоліки системи охорони здоров’я - пацієнти чи лікарі? Як учорашні терапевти зможуть стати висококваліфікованими сімейними лікарями та чому вони мусять це робити за ту саму зарплату? Ці питання зовсім не риторичні, вони породжені новим проектом місцевої влади - відкриттям амбулаторій сімейної медицини. Та відповіді здаються невтішними, адже хвороби вітчизняної медицини - постійний дефіцит коштів і кваліфікованих кадрів, корупція - такими засобами не вилікуєш.

Що по чому і кому воно треба

Проект з амбулаторіями сімейної медицини у столиці впроваджують дуже активно, мало не кожний новий медзаклад відкривають урочисто: з промовами очільника КМДА Олександра Попова, голів районних адміністрацій, з перерізанням червоних стрічок, повітряними кульками та обіцянками покращення життя простих громадян. Воно і не дивно, бо ініціатива з амбулаторіями належить самому Олександрові Попову, а на проект не пошкодували 100 млн грн, а з них близько 10 - на Дарницю. До речі, саме наш район був пілотним у запровадженні цієї інновації, тож, дарничани мали змогу відчути себе лабораторними мишами. Зараз у нас працюють чотири амбулаторії сімейної медицини за такими адресами:

- вул. Урлівська, 1/8

- вул. Урлівська, 13

- вул. Ревуцького, 13 б

- вул. Здолбунівська, 3 б

Наприкінці жовтня ще дві запрацюють на:

- вул. Мішуги, 5

- вул. Сімферопольська, 3/2

У листопаді амбулаторії з’являться також у Бортничах та на Рембазі:

- вул. Леніна, 43

- вул. Вереснева, 4

А в грудні почнуть роботу останні цього року амбулаторії на:

- вул. Гмирі, 8

- вул. Завальна, 1 б

Крім того, такі амбулаторії планують відкривати й наступного року. В управлінні охорони здоров’я Дарниці кажуть, є проблема з вільними площами, тому й розміщують нові заклади у житлових будинках або на базі поліклінік. Лише на вул. Гмирі, 8 зводять нове приміщення, де в першу чергу відкриють амбулаторію, а потім уже повноцінну поліклініку.

Голос розуму чи волаючого у пустелі

То не краще було би збудувати хай не 10, та хоч кілька нормальних поліклінік? Або покращити умови в наявних? Адже проблема з нестачею медзакладів дійсно є, особливо в густонаселених районах. А в самих медзакладах є проблема з нестачею кваліфікованих кадрів, і вона ще по суті не вирішена. Навіть у старих поліклініках був дефіцит лікарів, а тепер ще й для амбулаторій треба знаходити фахівців. Молодь не хоче йти туди працювати. Випускники вузів кажуть: це важка робота, за яку мало платять. Дійсно, зарплата сімейного лікаря в амбулаторії не дуже відрізняється від заробітної плати лікаря зі стаціонару, і хоч влада обіцяє збільшити її до 6-7 тис., та що вона тільки не обіцяє.

Особливості національної сімейної медицини

Опозиція твердить, що проект з амбулаторіями - засіб відмити гроші. На те вона і опозиція, щоб критикувати владу, але ж дійсно незрозуміло, куди витрачають усі ці мільйони - на ремонти в амбулаторіях? На словах ми беремо курс на сімейну медицину, на Європу чи ще куди, а на ділі просто відкриваються зменшені та спрощені копії поліклінік.

Поки що лікарів переводять з тих же поліклінік. А щоб учорашні терапевти мали змогу називатися сімейними лікарями, відправляють їх на шестимісячні курси. Чи можна за такий короткий термін пройти перекваліфікацію? Адже сімейний лікар - це універсал, що спеціалізується на лікуванні як дорослих, так і дітей, може порадити щось із будь-якого питання і лише у складних випадках направити до профільного спеціаліста. Та зараз фактично в амбулаторію можна іти хіба що із сезонним нежитем, адже там профільні лікарі, як то кардіологи чи невропатологи, приймають приблизно двічі на місяць. Хоч ЕКГ вже встановили та забір крові влаштовують раз на тиждень, але якщо вам потрібен рентген, крапельниця чи консультація профільного лікаря, все одно відправлять до поліклініки. З дитиною теж скоріш за все доведеться йти до дитячої поліклініки, хіба що вам пощастить і в амбулаторії буде педіатр, бо терапевти за півроку точно не навчаться працювати з дітьми, на це піде мінімум три-чотири роки. От і виходить, обіцяли зменшити черги у поліклініках, а по суті зробили дві черги: в амбулаторію, а потім у поліклініку.

Ложка меду в діжці дьогтю

То для кого ж ці амбулаторії? 82-річна дарничанка таким нововведенням задоволена, бо тепер амбулаторія біля її дому, а там новенький ремонт і гарні лікарі. Приємно, звичайно, що хоч комусь від того добре, та чи варте це витрачених сил та коштів? Ще й самі представники влади результатами проекту задоволені, та вони ж явно не в таких амбулаторіях лікуються.

Лікарям теж нелегко - працювати доводиться багато, бо ж працювати особливо й нікому. Зараз навіть беруть на роботу сімейних лікарів з інших областей України, бо, певно, своїх такою зарплатнею спокусити не вдається. От і виходить, що і пацієнти страждають, і медпрацівникам несолодко.

Теоретично ідея з амбулаторіями досить непогана, от тільки реалізувати її нормально не вдається. А це ж навіть не реформа, а просто певні структурні зміни. Невідомо, чи настануть колись такі світлі часи, коли ми отримуватимемо кваліфіковану медичну допомогу, а лікарі - гідну зарплату, адже поки що спроби реформ стосуються скоріше кількості медзакладів, а не якості. Від цього хворих точно не поменшає.

Амбулаторію на вул. Урлівській, 13 відкриває сам “батько проекту” голова КМДА Олександр Попов. Очільник Дарницької адміністрації Сергій Вітковський також не може пропустити урочистостей з нагоди “Дня народження” нового закладу

Патріотичних кульок на вул. Урлівській, 1/8 ви вже не побачите, а жаль - то була чи не найвагоміша причина завітати до амбулаторії, принаймні, найприємніша

Comments

зачем открывать амбулатории в поликлиниках. И ещё, если врачи называются семейными, то они наверное готовы и проживать в семьях. Я, например, готов пригласить к себе на постой пару-тройку врачей-женщин из других регионов по графику. Думаю мой почин поддержат сознательные дарницкие мужчины. Админ,кинь клич.

Зачем вообще эти амбулатории?
Это что один врач лечит и бабушек и деточек?
Не хватает ветеринара.

Дарничанин:

Серожа, востановите фельшерско-аккушерский пункт на нижних Бортничах, Вам за это спасибо скажут.

Сколько яда, сколько желчи. Что такое 100 млн. грн. ? 12,5 млн. $? Из них на Дарницу всего 10 млн.грн. -1,25 млн. $. Ну неужели это так много? Вы вообще понимаете, что такое реформа? Возможны ошибки, возможны потери, ничего, деньги будут! Главное-вперед, а млн. $, это не такие уж большие на самом деле деньги, чтобы о них жалеть, даже если ничего не получится!!!

теперь не надо бегать по 10 км что б попасть в амбулаторию. все находиться возле дома, очереди стали меньше. стало намного лучше и удобней. теперь что б закрыть больничый времени тратишь отсилы минут 10, а не 2 часа в очереди!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.