Новий дитячий садок: радіти чи плакати? (Оновлено фоторядом) | Дарниця.org

Новий дитячий садок: радіти чи плакати? (Оновлено фоторядом)

Запах кип’яченого молока, манна каша, тихий час, неподілена іграшка… Так-так, наш такий далекий, улюблений і ненависний дитячий садок! Це місце безмежно любили й одночасно відверто ненавиділи усі діти усіх часів. Що не кажіть, а садочок – цілий феномен! Ми, на щастя, його пізнали, а от чи пізнають його чада сучасності – велике питання.

Переповнені групи, невідремонтовані приміщення, мало не «дерев’яні іграшки», холодні спальні… Далі годі й продовжувати. Аби дорогоцінна кровинка відвідувала дитсадок, батькам на облік доводиться ставати саме у той момент, коли щасливу матусю ще й з пологового будинку не виписали. Та й то, одразу не запишуть – доведеться не один день у черзі вистояти. Така ситуація в Україні (це ще без згадки про наші села, де садків узагалі немає).

Провінція провінцією, але ж столиця! Здавалося б, тут такої ганебної ситуації бути апріорі не може. Аж ні. Навіть для киянина влаштувати дитину в садок потребує великих зусиль, нервів, а нерідко і грошей. Заради справедливості слід зазначити, що у центрі і вибір є, і місць не так мало, а от «спальні» райони просто-таки потерпають. За такої ситуації, можна уявити радість батьків, коли ще 2008-го на вул. Григоренка (Позняки) почали зводити новий сучасний дитсадочок. Радість, однак, тривала недовго – будівництво заморозили. Але цього року заклад все ж добудували і влітку на вул. Григоренка, 20-Б відкрили сучасний триповерховий садок, розрахований на 260 дітей. Жителі масиву Позняки добре пам’ятають те помпезне відкриття: квіти, повітряні кульки червона доріжка. Відкривав заклад голова КМДА Олександр Попов. На урочистостях були прем’єр-міністр Микола Азаров, журналісти, камери та фотоапарати. Ледь не всі телеканали розповідали про новий дитсадок №550 у Дарниці. Самі ж дарничани, особливо жителі Позняків, радості не приховували. Новий садок та ще й який: спортивна зала, фіто- і музична кімната, кімната фізіотерапії, сучасний басейн – справжнє щастя як для батьків, так для їхніх дітей.

Але сміється той, хто сміється останній. Після гучного відкриття і виявлення рідного прізвища у списках зарахованих до суперсадочка, ейфорія батьків раптом зникла. Яскравим прикладом цього стала Олена – молода мама 2-річної Софійки. Жінка живе поряд із садком, тож і влаштуватись туди було не так складно, як тим, чиї будинки від вул. Григоренка далеко. Але й Олені довелось піти на певні хитрощі. Мала Софійка за документами уже відвідує заклад, хоча мама планувала віддати її у садок лише навесні. Проблема у тому, що навесні шанси потрапити до дитсадка значно понизяться, пояснює жінка. Тож оформила доньку уже зараз, але більшість часу мала все ж проводить удома, чекаючи на весну. Софійка грається вдома, а її батьки щомісяця відносять гроші у дитсадок. Ось вони – справжні проблеми. Виявляється, влаштувати малечу у дошкільний заклад – то ще півбіди. Щоразу на батьківських зборах Олена чує нарікання керівництва закладу на недостатню кількість вихователів, нестачу ліжок і відсутність коштів. Так, на той же суперсучасний басейн, яким хизувалися на відкритті, сьогодні банально не вистачає коштів. «Це проблема батьків», – заявляє завідувач дитсадку. Усі 14 груп тепер мають щомісяця здавати гроші на утримання басейну. Олена, донька якої у ясельній групі і басейн їй поки що ні до чого, витрачатися на нього не мала б. Але ні – гроші вимагають з усіх 14 груп. Бюджетних коштів на басейн стане лише на два тижні, а потім він автоматично буде проблемою батьків.

Утім, басейн – не єдина проблема батьків. І про це у закладі кажуть прямо. Хочете нормальних сучасних іграшок – ваші проблеми, хочете, аби діти вивчали мови – ваші проблеми, хочете ліжко для своєї дитини – ваші проблеми, хочете виховательку для своєї дитини – ваші проблеми, хочете безпеку для своєї дитини – ваші проблеми. Точніше – ваші гроші. Безпека у 550-му садочку, на щастя, є. Батьки найняли приватну охоронну фірму. «А як інакше?, – ставить риторичне питання Олена. – Я хочу, аби моя донька проводила своє дитинство не просто в красивій новій будівлі, яку Попов та Азаров відкривали. Я хочу, щоб вона розвивалася. Зараз стільки нових, цікавих методик виховання. Думала, у цьому новому сучасному садочку їх обов’язково використовуватимуть». Але не думала Олена, що використання усіх тих методик стане її проблемою...

Фото Бориса Корпусенка (http://www.дарниця.in.ua)

Comments

Так там помимо того, что с детей тянет деньги детсад, к несчастным родителям еще и присосалась медицина со своей благотворительностью.
И тут же мы слышим- 10 млн на амбулаторию семейной медицины.
Так в итоге к чему придем?
Выходит, что на практике никто кроме родителей не заинтересован в, простите за прямоту, выращивании нормального и здорового, трудоспособного человека.
На практике, заботой о детях очень грамотно оперируют все должностные лица, при этом забота состоит в том, что через родительские комитеты вносить бабло в какие-то фонды.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.