МЛК як нове МММ, або кому допомагає лікарняна каса? | Дарниця.org

МЛК як нове МММ, або кому допомагає лікарняна каса?

Муніципальна лікарняна каса Києва – ще один проект, ініційований КМДА. Так само гарний на словах, як і амбулаторії сімейної медицини, і, мабуть, ще гірший на практиці. Це «благодійна організація, яка об’єднує фізичних та юридичних осіб на добровільній основі». От тільки те, на кого спрямовані ці благі діяння та скільки добровольців вступили до об’єднання питання, з яким зіткнулися й жителі Дарницького району.

30 гривень на місяць – не такі вже й великі гроші, якщо, звісно, вони йдуть не на вітер та й потім все ж повернуться до власника у вигляді своєчасної медичної допомоги. Але складається враження, що йдуть ці кошти справді не на вітер, а у чиїсь кишені. Чи багато членів лікарняної каси отримало реальну допомогу? Навіть якщо припустити (але чисто теоретично, в таке не віриться), що система з лікарняними касами функціонує ідеально, все одно це не панацея від усіх хвороб.
По-перше, право на допомогу мають лише ті пацієнти, що є членами лікарняних кас не менш як три місяці, а на операцію – взагалі рік. По-друге, максимальний термін лікування становить 12 днів, в окремих важких випадках – 24. По-третє, перелік хвороб, з якими вам не допоможе лікарняна каса, майже на сторінку. Це так звані асоціальні недуги – венеричні захворювання, такі, що спричинені алкоголізмом, наркоманією, також не входять до переліку виробничі травми, туберкульоз, діабет, онкологічні та інші хвороби, щодо яких діють певні державні програми (або мають діяти!). Також не дадуть вам грошей на лікування грипу та ГРЗ, хіба що виникнуть певні серйозні ускладнення. Тобто, одразу й не придумаєш, з якою проблемою середньостатистичний працівник може звертатися по допомогу до каси. Бути її членом вигідніше скоріше пенсіонеру (якщо пенсія дозволяє робити такі внески), адже їм частіше потрібні всілякі ліки та обстеження. А решта просто так платитимуть внески з надією, що коли-небудь на старості це їм повернеться.
Хоча, звісно, навіть порівняно здоровій людині буває необхідна медична допомога. Лікарняні каси покривають витрати на пологи, наполовину (!) обстеження МРТ, лікування травм і таке інше. Начальник управління охорони здоров’я Дарницького району позитивно відгукується про МЛК, говорить, що їй і самій вдалося скористатися допомогою каси. Воно і не дивно, що є такі люди, кому це вдається, а от пересічні жителі Дарниці зовсім іншої думки.
Так одна дарничанка у районній поліклініці №2 спробувала скористатися своїм членством у касі для оплати рентгена. Але, як це зробити, їй не змогли сказати ні дільничний терапевт, ні рентгенолог, ні в реєстратурі. Йти ще й до головного лікаря ані часу, ані сил не було – довелося платити самій.
Інша жителька нашого району оплатила членські внески за весь рік, щоб отримати компенсацію витрат за пологи. Але мало того, що належну увагу персонал їй так і не приділив, ще й довелося віддати за їхні послуги 2 тис. грн. Як висловилися медики, лікарняна каса сама по собі, а вони самі по собі.
В лікарні №1 на Червоному Хуторі інший пацієнт отримав направлення на МРТ, але оскільки його вага перевищувала 90 кг, хворого відправили в обласний медзаклад на Дорогожичах. Ці витрати йому не компенсували, бо ж то була не міська лікарня. Аналізи зробили вже на Червоному Хуторі, але знов таки за гроші пацієнта. Пояснили, що у фонді лікарняної каси зараз коштів немає, а чекати, доки з’являться, хвороба не може.
Такі от історії, і їх ще багато. Виходить, одні лікуються за рахунок інших, а другі за лікування платять двічі.
«Лікарняна каса – це прообраз страхової медицини. Це ж не МММ якесь,» – цікаве порівняння вживає та сама начальниця управління. Справді, на відміну від горезвісної піраміди МММ лікарняну касу влада всіляко підтримує, заохочує вступати до неї. І так активно заохочує, що аж неможливо відмовитись. Та попри скандали і скарги на примус до вступу МЛК функціонує та набирає обертів. А вступають туди переважно цілі колективи різноманітних комунальних підприємств: учителі, лікарі, співробітники РДА та інші бюджетники – якраз ті, у кого щомісяця збирають 30 «зайвих» гривень із зарплати. Навіть самі лікарі скаржаться, що їх змушують приєднуватися до цієї організації, а що вже казати про інших!
До речі, законом не передбачений колективний вступ до благодійних організацій, кожна особа індивідуально та добровільно має приймати таке рішення. Та і то не проблема: щоб виконати норму, начальство усіма можливими способами «мотивує» і кожного окремо на підписання договору. Хто не з нами, той проти нас, бо касу треба наповнювати. А оскільки нею опікується міська влада, вона, в свою чергу, і може мотивувати те саме начальство різноманітних організацій.
Та й взагалі закон щось не дуже регламентує діяльність цієї організації, яка не вписується в жодні норми про безкоштовну медицину. Проте всі давно звикли до нашої безкоштовної медицини. От яка безкоштовна, така і страхова. І хто взагалі контролюватиме використання фонду МЛК, якщо це благодійна організація?
Лікарі зі своїми зарплатами за звичкою чекатимуть на винагороду від пацієнтів, лікарняна каса збиратиме учасників та кошти, доки матиме підтримку влади, а решті залишається намагатися не захворіти. Бо здоров’я – безцінне, а хворіти зараз – це надто дорого.

Comments

Нельзя молчать!!!
Ведь это не правда!!!
В Дарницком райне очень много человек стали членами МЛК: сотрудники администрации, сотрудники коммунальных предприятий, врачи, учителя и т.д. Уже много людей пробовали пользоваться услугами кассы. Я слышал только позитивные отзывы.
Я прошу всех, кто получил реальную помощь и сэкономил кучу денег-пишите!!! не молчите!!! Ведь загубят интересный проект!!!

Не, я конечно верю, что кто-то воспользовался этой кассой, только не для покупки лекарств, а в качестве заработной платы (председатель кассы, главбух, уборщица...).
Нам же не жалко сдать по 30 грн. !?!
Я требую отчета: сколько человек платят, сколько в месяц собирают, сколько собрали за время работы МЛК, сколько тратится на обслуживание кассы (все полностью-з/п, аренда, канцтовары и т.д. ), сколько человек получили помощь, общий размер этой помощи, сколько в среднем получил один человек. А также хочу список тех, кто получил эту помощь, хочу спросить их лично.

ДАРНИЧАНИНУ: Цікаво читати, коли "Баба Яга -проти". Якщо Ви стали членом каси - я впевнений, що Вам нададуть інформацію про Ваші поступлення та витрати. І каса зможе звітувати на конференції про свої витрати. Але чи не наб'ють Вам обличчя, коли Ви прийдете до людини і попросите надати Вам інформацію - чим Вона хворіла і чим їй допомогли? Задумайтесь над тим, що пишете. Якщо хочеться почесати язичком - зверніть свій погляд до страхових компаній - там проблем значно більше.

В мед учереждении в котором я работал сотрудников так сказать полу насильно позаганяли в кассу, для массовки. Многие пожлобились отстегивать свох кровных 30 грн\мес.( особенно работавшие на 0.25 ставки) и поехали на Х\ш 121 писать отказ. Пригодилась касса только одному человеку, тот попал со стенокардией, и часть лекарств получал за счет кассы. В эффективность данной конторы верю с трудом, ибо бабло просто исчезает и до пациентов не доходит...

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.