МИ ВИРІШИЛИ КОНКРЕТНУ ПРОБЛЕМУ ШЛЯХОМ ПУБЛІЧНОСТІ | Дарниця.org

МИ ВИРІШИЛИ КОНКРЕТНУ ПРОБЛЕМУ ШЛЯХОМ ПУБЛІЧНОСТІ

Так склалося, що про багатьох людей з особливими потребами згадують до Дня інваліда. Є багато законів, постанов, рішень, які захищають їхні права, та вони часто не працюють. А добитися їх виконання рідні інвалідів не завжди у змозі.

У серпні цього року до Молодіжного клубу «ДИСКУСІЯ ТАБУ», ГО «Громадський рух підтримки реформ», газети «ФЕМІДА» звернулася мати інваліда з ДЦП з дитинства Тетяни Яремчук. Вона поскаржилася на те, що пандус біля їхнього під’їзду на вул. Ревуцького, 18 А має дуже великий ухил. Це ускладнює пересування по ньому інвалідного візка.

Голова ВГО «Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів» В. Б. Петровський надав з цього приводу коментар:

«Пандус дійсно жахливий і небезпечний як для самої дівчини-інваліда, так і для інших мешканців будинку. Він не відповідає жодним стандартам та нормам, наприклад Державним будівельним нормам (ДБН) «Будинки і споруди: Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Якщо порівняти вимоги ДБН зі спорудою в будинку №18 А на вул. Ревуцького, то нічого спільного немає, а отже, назвати її пандусом неможливо. Споруду побудували, але не за нормами. А відповідно на неї витратили кошти платників податків – мешканців будинку».

Громадським організаціям Молодіжного клубу «ДИСКУСІЯ ТАБУ», «Громадський рух підтримки реформ» та редакції газети «ФЕМІДА» для вирішення цього питання довелося звертатися до Дарницької районної адміністрації, районної прокуратури, КМДА. Оскільки будинок №18 А є кооперативним, то ці проблеми мав вирішити ЖБК «Будівельник-11». Шеф-редактор газети «ФЕМІДА-МКДТ», повідомивши голову ЖБК «Будівельник-11» про порушення установлення пандуса, почув від нього: «Нічого ми робити не будемо, якщо інвалідам потрібно, нехай самі і роблять цей пандус».

Так у нас ставляться до потреб людини з обмеженими можливостями! Три місяці витратили громадські організації, редакція газети, щоб установили новий пандус, який відповідає усім нормам. Хоча Дарницька районна адміністрація обіцяла, що роботи виконають до 1 жовтня, пандус встановили 15 жовтня. Та все ж матері Тетяни Любові Михайлівні тепер набагато легше вивозити доньку на вулицю. Дитина зараз навчається у коледжі «Театру та кіно», перед тим закінчила школу «Надія», любить малювати, хоча це їй дається нелегко, працює на комп’ютері (набирає тексти носом!), стала переможцем конкурсу «Повір у себе».

Тетяна та її мати дуже вдячні громадським організаціям Молодіжному клубу «ДИСКУСІЯ ТАБУ», «Громадському руху підтримки реформ» та редакції газети «ФЕМІДА» за вирішення їхніх проблем. Те, що вони не змогли зробити за три-чотири роки, громадські організації зробили за три місяці.

Але такі «бар’єри», які ускладнюють вільне пересування, очікують інвалідів у багатьох магазинах, аптеках, транспорті тощо. Виникає запитання: чому громадські організації, редакції газет повинні втручатися у такі ситуації, які мають вирішувати відповідно до нормативних документів? Коли вже влада зверне увагу на потреби простої людини?

 

Сергій Котов      

Попередній пандус

Такий він зараз

Comments

Гість:

Недавно я купил своему ребенку самокат
Ребенок с удовольствиям катался. Кроме плохого асфальта доставали еще бровки.
Когда мы переходили дорогу, ребенку приходилось ставскивать самокат а потом поднимать на тротуар.
Так вона какая- безбарьерная среда, подумал я.

И это самокат! А не инвалидная коляска.

Наверное надо обобщить перечень "барьерных мест" и что-то с этим решать.

Я і моя родина дуже вдячні людям які були задіяні у вирішенні цієї справи! Новий пандус яким користуюся не лише я вже кілька тижнів, зручний і безпечний. Тепер навіть молодша сестра мене може без зусиль вивезти на вулицю, а мої друзі на візках зможуть без проблем заїжджати до мене в гості.
Про те, що лежало на сходах страшно згадувати - не одноразово маленькі діти випадали з візочків коли матері їх вивозили нагору.

ми дуже вдячні всім хто був задіяний у вирішенні проблеми не безпечного пандусу, особлива подяка Сергію Котову! Скільки роботи ним було пророблено за для досягнення результату!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.