Коли дороги відремонтують належним чином? | Дарниця.org

Коли дороги відремонтують належним чином?

Несекрет, що безліч ДТП трапляються через поганий, а часом огидний стан автомобільних доріг та вулиць, порушення правил, норм і стандартів. Дивно, що кількість ДТП при цьому на поганих дорогах, як правило, зменшується. Причин тому дві: по-перше, спостерігаючи на дорозі «кошмар» з асфальту, льоду, піску, води, багато автовласників починають користуватися громадським транспортом – шкода машину «вбивати»; по-друге, ті громадяни, які все ж зважилися сісти за кермо, значно знижують швидкість руху – хто ворог своєму здоров'ю? Однак у відсотковому відношенні кількість аварій через дороги різко зростає.

За результатами тендера комунальна корпорація «Київавтодор» уклала угоди на поточний ремонт покриттів вулично-дорожньої мережі столиці на 11,8 млн грн. Про це повідомляє «Київпрес» з посиланням на «Вісник державних закупівель». Дарницьке дорожньо-експлуатаційне управління отримало200 тис. грн, Комунальне підприємство з утримання мостів і доріг столиці «Київавтошляхміст» одержить 852 тис. грн за поточний ремонт дорожнього покриття мостових споруд та шляхопроводів. Нагадаємо, раніше генеральний директор компанії «Київавтодор» Георгій Глінський заявив, що до 2015 року планують полагодити 20% доріг з 85%, які потребують капітального ремонту. А до 2025-го ремонт знадобиться не більш як 15% доріг столиці.

Обіцянки обіцянками, а стан доріг в нашому районі можете побачити на власні очі.

Мешканець будинку №63 А на Харківському шосе й автолюбитель Сергій Миколайович прокоментував ситуацію з дорогою неподалік свого дому: «Ремонт начебто розпочали, але чомусь не завершили. Ми тільки заселяємось у будинок, але вже два тижні спостерігаємо цю пошкоджену дорогу біля нашого дому. Не зручно об’їжджати, шкода машину, скоріше б завершили ремонт і залатали дірки».

Що ж робити, якщо у вашому дворі також величезна вибоїна, яку не можна об’їхати і вкрай необхідно заасфальтувати?

·        Варто сфотографувати її. Добре, якщо на знімку видно, яка яма після дощу або снігу. Коли визначите, кому скаржитися, на що, запрошуйте сусідів і пишіть колективну скаргу, складіть акт несправності дороги.
Акт мають складати в присутності понятих (троє-четверо людей), які зобов'язані поставити свої підписи, – розповідає голова Міжнародної ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров. – Там можна всі розміри ями вказати, а також у деталях розписати, які незручності вам доставляє ця «дірка».
Потім ідіть до ЖЕКу, якщо це його територія. Нехай у канцелярії цей акт і колективну скаргу, написану на ім'я начальника ЖЕКу, зареєструють і скажуть, під яким номером. Аналогічні факти – фото, скарга й акт – треба надіслати в «Київавтодор». І теж простежити, щоб вони зафіксували.

·        Протягом місяця мають відповісти. Якщо ж реакції не буде, тоді «нанесіть удар» по управлінню житлово-комунальних послуг районної держадміністрації. Паралельно слід звернутися в call-центр мерії – 1551.

·        Якщо немає відповіді, то пишіть листи в КМДА. Коли й там не реагують, звертайтеся до суду. Подайте позов на ЖЕК чи структури, які несуть відповідальність за стан доріг, але ігнорують ваші скарги. За шкоду, заподіяну автомобілю або здоров'ю громадянина через незадовільний стан проїжджої частини, відповідати має те підприємство, яке опікується цією дорогою. Відомо, що за стан столичних доріг України відповідає «Київавтодор». От йому і слід пред'явити позов про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок ДТП.

·        Можете надіслати свою скаргу на наш сайт, а ми спробуємо допомогти.


Авжеж, на ремонт доріг коштів бракує, якщо їх красти з бюджету. Так, нещодавно у ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що проти посадовців Київської облдержадміністрації порушено кримінальну справу за розтрату майже 5 млн грн, передбених для поліпшення житлових умов. Тож в результаті на ремонт доріг виділяють мізерну суму – 200 тис. грн, а потрібні кошти витрачають не за призначенням. Ймовірно, сьогодні не вистачає грошей на ремонт доріг через те, що за них будують фонтани, як, наприклад, у Дарницькому районі за 28 млн грн. Це ж скільки доріг можна було б відремонтувати?!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.