Екологічна катастрофа районного масштабу | Дарниця.org

Екологічна катастрофа районного масштабу

Київська міська туберкульозна лікарня №1 з диспансерним відділенням розміщена у двох облаштовних п'ятиповерхівках 1963 року, з'єднаних переходом з харчоблоком. На лікуванні перебувають 265 хворих на туберкульоз жителів Дарницького, Деснянського та Дніпровського районів.

Санітарно-технічний стан приміщень закладу за останні роки значно погіршився. Капітального ремонту там не було понад 25 років, крім бактеріологічної лабораторії. Оббита штукатурка, злущена фарба, потьоки на стінах та стелі, застаріле санітарно-технічне обладнання — звичне явище. Ліфти не працюють більш як дев’ять років. Та й навіщо? Невже пацієнти не скористаються сходами?! Відсутні печі для спалювання харкотиння. Припливно-витяжна вентиляція не функціонує.

У лікарні немає твердого інвентарю (додаткових ліжок-каталок, меблів, обладнання тощо), локальних очисних споруд, значна частина освітлювальних приладів без захисної арматури. Бракує обладнання для стерилізації, багато стерилізаторів непридатні до використання. А страви для хворих взагалі готують у приміщенні харчоблока, де не закінчили капітальний ремонт.

Здавалося б, куди вже гірше?! Та виявляється, і гірше можна! От, наприклад, у структурних підрозділах лікарні не вистачає дезінфекційних засобів та антисептиків. Не подбали про належні умови прання білизни — не уклали відповідну угоду, тож її перуть прямо у відділеннях. Також не утилізують специфічні медичні відходи (їх зберігають у морзі), відпрацьовані люмінесцентні лампи, не здійснюють дератизаційні та дезінсекційні роботи, немає відомчого бактеріологічного контролю в лікарні.

Відповідно до “Цільової програми медико-соціальних заходів Київської міської державної адміністрації на 1994-2005 роки” (нова редакція) – п. 1.16., затвердженої розпорядженням КМДА від 29.07.97 р. №1110, капітальний ремонт приміщень на четвертому поверсі не завершили. А там планували розмістити операційний блок для хворих на туберкульоз. На сьогодні ці приміщення в зруйнованому стані.

У приміщенні, пристосованому під патологоанатомічне відділення, немає природного освітлення, централізованого водопостачання та каналізації. У зв'язку з цим Головний державний санітарний лікар Дарницького району виніс постанову про тимчасову заборону роботи цього відділення, №145 від 04.10.2004 р.

Не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти: стан лікарні — незадовільний. А відповідно, порушені вимоги санітарно-протиепідемічного режиму. Це може призвести до виникнення і розповсюдження внутрішньо-лікарняних інфекцій, поширення туберкульозу серед дарничан.

Як покарають за це винних та й взагалі чи знайдуть таких, невідомо. А поки що за порушення вимог санітарного законодавства головний державний санітарний лікар Дарниці виніс постанову №153 від 12.10.04 р. про тимчасову заборону роботи лікарні, направив листа в прокуратуру Дарницького району від 05.11.04 р., вих. №5799.

Як нам відомо, на сьогодні постанова №153 не виконується, кошти на проведення капітального ремонту не виділені, матеріально-технічна база КМТЛ №1 залишається в незадовільному стані.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.