До чого призведе прибирання опалого листя з парків?! | Дарниця.org

До чого призведе прибирання опалого листя з парків?!

Сьогодні ми все частіше помічаємо, як двірники прибирають опале листя під деревами, жорстоко згрібаючи його, подекуди навіть струшують. Часом не тому вони це роблять, що чиновники змушують їх виконувати «план по листю»? Нібито його не спалюють, а вивозять на спеціальні компостні купи для утворення добрив. Такі «диво-купи» мають бути в кожному районі, та про їхнє місцезнаходження знають лише в райдержадміністраціях.

Після багаторічного прибирання листя ґрунт збіднився й оголилися верхні корені дерев. Це аж ніяк не сприяє їх виживанню в і без того складних умовах великого міста. У багатьох київських парках через таке господарюванняземля зовсім виснажена. Прибирання листя не дозволяє збагачувати ґрунт біогенними елементами,й умови для зростання рослин на ньому погіршуються. Наслідком цього є стан газонів.Якщо не вжити відповідних заходів, то дерева всохнуть, а нові не приживуться без родючого шару землі.

Запитавши двірників, куди дівають листя, вони відповідають: «Викидаємо у смітник». Тож, про жодні компостні купи і мови бути не може. А замість того, щоб удобрити дерева, листя перегниває з іншим сміттям.

Навіщо ЖЕКам витрачати сили двірників на прибирання листя з-під дерев замість доріг? Навіщо витрачати кошти на його вивезення, бензин, спеціальну техніку? Сьогодні ці питання залишаються без відповіді.

Найцікавіше й те, що з-під дерев листя згрібають, а от з доріг ні. У нас все не так, як у людей.

Вул. Вербицького (фото зроблено 28 жовтня 2011 року)

Мешканці будинків навіть дивувались, коли їх запитували, що вони думають про прибирання листя з дворів. Вони були вражені, що це шкідливо для дерев та ґрунту. Але після того, як дізнались про можливі наслідки, обурювались і погоджувались, що не слід прибирати опале листя.

На жаль, з прибиранням листя ніхто не бореться – чекають, мабуть, доки самі себе та природу занапастимо. У європейських містах, наприклад, вже давно його не прибирають – лише змітають з доріжок. Чому б і нам не перейняти гарний досвід з благоустрою? І двірникам менше роботи, і деревам родючіші ґрунти. Можливо, в ЖЕКах також не знають про наслідки? Наше завдання – якомога швидше нагадати або розказати їм про це.

З кінця жовтня збільшили штрафи до 3400 грн або обмеження волі до трьх років з позбавленням права обіймати певні посади за спалювання опалого листя або побутових відходів. Шкода, що тільки штрафами можна змусити людей берегти природу!

Comments

Нижеследующий документ регламентирует неуборку листьев

Правила утримання зелених насадженя в населених пунктах України” затверджені Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10.04.2006 року

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0880-06

Олекса Удайко:

Я ЛИСТ ОПАЛИЙ
Сьогодні гребли та палили торішній лист.
Обкопували дерева… Для годиться…
І не більше! Та думка не вщухала…

Я – лист опалий… Лежу в саду…
Для чого палиш? Я знов прийду!
Уже… зеленим - хоч із гниття…
Вербою, кленом… Таке життя!

Одно стліває й немов би мре,
Та буде раєм… листва берез…
Не руш природу, землі не руш –
У неї в моді не Молен Руж!

Красу копати у цій порі?..
Сховай лопату і… не дури!
Не ріж живого – там свій канон:
Свої знемоги… І віщий сон.

Вітай природу – і світлий день
Твоєму роду притьма прийде:
Мов ненароком та ще й не раз –
Поважним кроком… І без прикрас!

09.04.2016

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.