До кого звернутися, коли нема до кого? | Дарниця.org

До кого звернутися, коли нема до кого?

Ми знову повертаємося до цієї теми, бо проблема виходить за рамки звичайної життєвої історії. Нашому героєві потрібна навіть не підтримка, а реальна допомога. Він не бачив свого сина з червня. Говорить, що все одно доб'ється свого. Сил та бажання боротися йому не займати, а от засобів та можливостей стає все менше.

Перемога в апеляційному суді нічого не змінила, та він іншого і не чекав. Всі ці рішення та розпорядження - просто папірці. Принаймні, для його колишньої дружини.

Проблема навіть не в тому, що, як батько, він скучає за своїм дитям і хоче брати участь у його вихованні. Малим Назаром, окрім тата, ніхто не займається. Про це свідчить хоча б те, що у хлопчика недорозвинене мовлення, вже півроку він не відвідує дитячий садок (мати знає, що там Андрій зможе з ним побачитися). За минулий рік Назар вісім разів хворів, його ніде не оздоровлюють. Андрій би з радістю займався сином, водив би його по лікарях, возив відпочивати, допомагав би йому розвиватися та вчитися. Він сам працює з дітьми, а свого сина елементарно не може забрати у матері, не може навіть передати йому подарунки на свята.

Андрій розповідає, що його колишня дружина – чудова актриса. Вона постійно бреше, щоб домогтися свого. Але її вигадки не підкріплені жодними доказами, часто суперечливі та плутані. То вона розповідає, що не перешкоджає спілкуванню батька із сином та в них все добре, то звинувачує Андрія у тому, що він постійно зчиняє скандали, б'є її та дитину, не виплачує аліменти. Дехто вірить їй на слово. Чи то за звичкою, що мати частіше права у таких випадках, чи не бажаючи особливо розбиратися в проблемі. Їй вдалося налаштувати проти Андрія директора Назарового дитячого садочка, переконати лікарів не надавати "колишньому" інформацію про стан здоров'я дитини. Це суперечить закону і здоровому глузду, бо ж він не позбавлений батьківських прав. Та найгірше, що вона намагається налаштувати сина проти батька, плутаючи дитину вигадками про Андрія.

У батька зібрався цілий архів доказів його правоти та її неадекватної поведінки. Усі свої розмови та зустрічі із колишньою дружиною він фіксує на відео чи аудіо, збирає довідки, відповіді на запити. Раніше йому не вірили у численних службах, куди він звертався. Потім, завдяки доказам, багато хто повірив. Навіть поспівчували. Були шоковані. Надавали “цінних” порад. Та реально ніхто не допоміг...

Кримінальна міліція братися за “психологічне насильство” не збирається. От коли хтось постраждає фізично – то інша справа. Андрій боїться, що погрози матері Назара довести хлопчика до такого стану, що він втомиться його лікувати, стануть реальністю. Дільничний втручатися не хоче, Андрію він сказав, що втомився від цієї історії.
Соціальні служби також зрадити лиху не можуть, бо мати відмовляється від співпраці, ігнорує їхні звернення.

Суд першої інстанції не задовільнив позову Новаковського про психологічне насильство. Андрій впевнений, що через підкуп судді. Це підтверджують як абсурдний вирок, так і дивний збіг обставин - цей же суддя розглядав і справу про аліменти, яку також виграла колишня дружина. Зрештою, в апеляційному суді виграв Андрій. Справедливість перемогла. На папері... Рішення суду мати Назара ігнорує. Як ігнорувала раніше будь-які рішення. Складається враження, що жодна служба не може нічого зробити, тоді як мати хлопчика ладна діяти, як заманеться.

Усі, хто знайомий із цією ситуацією, погоджуються, що випадок - дуже складний. Та замість того, щоб докласти більше зусиль для допомоги, намагаються перекласти проблему на когось іншого. По ній вже направлені депутатські звернення до Генерального прокурора, Міністра охорони здоров'я та Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. До кого звертатися далі - незрозуміло. А час іде...

Ірина Грищенко

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.