Директор департаменту житлового забезпечення та будівництва КМДА визнав безпідставність вимоги безперервного стажу при компенсації вартості першого внеску позичальника на кредит купівлі житла під 3% | Дарниця.org

Директор департаменту житлового забезпечення та будівництва КМДА визнав безпідставність вимоги безперервного стажу при компенсації вартості першого внеску позичальника на кредит купівлі житла під 3%

Як відомо, О. Попов намагається розширити перелік соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича і результатом його діяльності стало прийняття Київрадою рішення від 20.09.2012 № 68/8352 "Про деякі заходи здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов у місті Києві"

Згідно цього рішення, часткова компенсація вартості житла надається у розмірі:

- 50 % власного внеску позичальника - для громадян, які перебувають на квартирному обліку не менше трьох років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше трьох років, але не більше 10 % вартості житла;

- 100 % власного внеску позичальника - для громадян, які перебувають на квартирному обліку п'ять і більше років і пропрацювали на підприємстві (в установі, організації) не менше 10 років, але не більше 20 % вартості житла.

Якщо виходити з того, що нормативами Програми здешевлення вартості кредитів передбачено 40 кв. на особу и 7000 грн. по м. Києву, то з максимальної суми кредиту 4000*70=280000 виходили наступні суми повернення власного внеску позичальника:

- 28 000 грн

- і 56 000 грн відповідно

Деякі з бюджетників, які десятиріччями цілими сім'ями стоять на квартобліку, вирішили скористатися шансом оформити іпотеку під 3% та отримати повернення власного внеску.

Проте, «Было гладко на бумаге, да забыли про овраги, а по ним — ходить». 

Спробуйте 10 років безперервно пропрацювати на одному комунальному підприємстві або школі без перерви у трудовому стажі. І хоча Ваш сукупний стаж може бути декілька десятиліть, проте в ньому може прикра невеличка перерва.

Тому деякі соціально-вразливі кияни (вчителі, медики, робітники ЖКГ тощо) були вражені розміром компенсацій: коли замість 20% їм повертали лише 10% і це при тому, що їхній стаж "роботи на місто" співпадав зі "стажем" перебування на квартобліку і який обчислювався не одним десятиріччям.

Тому одна непасивна громадська організація, розуміючи потреби киян та мешканців Дарницького району зокрема, звернулась до голови КМДА О.Попова за роз'ясненнями.

На що прийшла відповідь за підписом директора Департементу житлового будівництва і забезпечення КМДА Данилевича

Тобто, цей С. Данилевич процітував те ж саме рішення Київради на підставі якого і здійснювався запит. Адже в самому рішенні вимога безперевної роботи відсутня.

Як можна здогадатись, на таку наплювацьку відповідь було надіслано скаргу О.Попову.

Треба віддати належне, скаргу знову розглянув С.Данилович, проте в останньому абзаці у своєму листі від 13.09.2013 № 056/53-54/2 він визнає, що умова безперервної роботи не передбачена.

Тож роздруковувайте його лист і вимагайте належної Вам компенсації, шановні кияни.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.