Де в Дарницькому районі найдовші черги | Дарниця.org

Де в Дарницькому районі найдовші черги

Схоже, в Дарницькому районі демографічна криза. От тільки не вистачає не дітей, а педіатрів. Страждають від цього на додачу й батьки. Хоч їм і судилося ночей не досипати через своїх чад, але вистоювати вранішні години в чергах у дитячу поліклініку - занадто прозаїчно.

Черги в Дарницькому районі вже стали звичним явищем. Раніше ми писали про підприємців, що з самого ранку вишикувалися під відділом реєстрації. Та натовп під дитячою поліклінікою на Урлівській 13, схоже, б'є рекорди.

Щоб пройти з дитиною огляд (зробити це можна у четвер), краще приходити десь до 6 ранку та записуватись, інакше ризикуєте опинитись серед останніх й не встигнути на прийом. А черги доходять часом і до трьохсот людей. Все це ми знали із розповідей очевидців та учасників цих масових "зібрань" під поліклінікою. Вирішили переконатися на власні очі.

О 7. 30 ми побачили вже невеликий натовп, більша ж частина черги була в списках. А їх складали як на вулиці під дверима, так і в поліклініці. Офіційно лікарня ще була зачинена, охоронець лише впускав людей, щоб записатись на прийом до лікарів. Втім, на той час до половини лікарів вже не можна було потрапити, бо треба було встати раніше, щоб втулитися у щільний графік. Для проходження ж медогляду записуватись не треба - пояснювали в реєстратурі, - просто приходьте в цей день після відкриття поліклініки. Але ж не так і просто! Цілий стос списків до всіх лікарів на проходження медогляду старанно укладали під дверима, інакше як ще організувати таку кількість людей? Дарничани вже навчились дисципліновано організовуватись у черги. Досвід, певно, чималий.

Таким досвідом поділилася з нами молода мама: "Потрапити тут до лікарів - велика проблема. До педіатра ще нормально, а от до хірурга, ортопеда чи інших - важко. Треба записуватись. Запис із 7 ранку по четвергам, але краще приходити о 5 чи пів на 6 й стояти в черзі години дві. Таке тут постійно. Дитині зараз один рік, треба проходити всіх лікарів. Два тижні назад чоловік приходив записуватись, каже, десь двохсотим був."

О 8 ранку, коли поліклініку таки відкрили, (хоча лише деякі лікарі почали свій робочий день) увесь натовп розчинився в приміщенні. Та це був не хеппі енд, а лише початок "місії" проходження медогляду. Складалося враження, що батьки, озброївшись малими дітьми, взялися за штурм поліклініки. І навряд чи від цього було багато радості як їм самим, так і лікарям, змушеним працювати в таких умовах.

Минулої осені в приміщенні поліклініки запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини. Тоді їх відкривали усюди й позиціонувалося все те дійство як удосконалення медичної системи. Та чи там реформували? Бо черги стоять не в амбулаторії, а в звичайну дитячу поліклініку.

Можна піти і в незвичайну. Заради експерименту ми відвідали дитячу клініку "Добробут", що знаходиться одразу біля Дарницької адміністрації. Там - жодних черг, записатися можна будь-коли і будь до кого, існують навіть спеціальні програми медичного обстеження дитини до садочку, до школи чи до вузу. От тільки коштуватиме такий огляд від 1400грн - задоволення не з дешевих. Наче у батьків і є вибір - стояти у черзі чи платити такі гроші, - та хіба ж це альтернатива?

Певно, можна знайти десь і дешевшу клініку, та це не врятує ситуацію. А наша безкоштовна медицина коштує нам зіпсованих нервів та згаяного часу. Діти, безперечно, найдорожче, що у нас є, але не в такому ж сенсі.

Comments

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.