Деснянський суд відчужив нежитлові приміщення у Дарницькому районі | Дарниця.org

Деснянський суд відчужив нежитлові приміщення у Дарницькому районі

Нещодавно, ми висвітлювали непросту ситуацію, з якою зіткнулося правління ОСББ «Гришко-8» (вул. Гришка, 8) та мешканці, де внаслідок рейдерських дій колишнього орендаря (котрий відчужив у жителів практично всі нежитлові приміщення в їх будинку. 

Нагадаємо, що в окупованих приміщенях нині розташувався торговельний центр „Лабіринт”

Наразі, пропонуємо ознайомитися з повідомленням, яке отримала голова правління ОСББ «Гришко-8» Видиборець Людмила Борисівна

Далі, резонансне рішення Деснянського суду (слід зазначити, що правління ОСББ навіть не було поінформоване про судове слухання! Внаслідок чого, винесене рішення – виявилося абсолютною несподіванкою для мешканців)!

Договір оренди між ОСББ «Гришко – 8» та ФОП Федоренко Є. О.

А також – договори про зміну оренди нежитлових приміщень

І наостанок, Статут об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Гришко-8”

 

Comments

Дане приміщення використовувалося, як не житлове, а для господарської діяльності.
Нежилі приміщення в жилому будинку, які призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру і є самостійним обєктом цивільно-правових відносин до житлового фонду не входять (ч. 3 ст. 4 ЖК України) і в результаті приватизації квартир такого будинку їх мешканцями право власності в останніх на ці приміщення не виникає.
У спірному приміщенні відсутні вентилі холодного та гарячого водопостачання та опалення. Останні розташовані за межами нежилого приміщення. У спірному приміщені проходять транзитні мережі водо- та теплопостачання, які необхідні не для забезпечення обслуговування будинку, а для постачання у саме нежитлове приміщення тепла та води.
Законність права власності ОСББ відсутня. ФОП згідно рішення набув прав власності на законних підставах, вклав чималі кошти у облаштування приміщення. Якщо ОСББ подасть апеляцію, то практика ВССУ інша, тим паче у Верховному суді.

Судя по документам, в собственность ОСББ был передан так же и подвал, в котором, со временем был произведён перенос коммуникаций и сделан ремонт. В последствии появилось некое "новообразование", которое назвали "група нежитлових приміщень". Судя по договорам аренды, Федоренко Е передали в аренду "нежитлове ПІДВАЛЬНЕ приміщення". Сначала это было 261,2 метра. Далее дополнениями регулировалась передача в аренду дополнительных ПОДВАЛЬНЫХ площадей. Но везде фигурирует ПОДВАЛЬНОЕ помещение, которое согласно "ПЕРЕЛІКУ майна, що передається ОСББ" - передано в собственность ОСББ. Даже на самом плане по этажам указано: "ПІДВАЛ літера А". Нужно заметить, что в самом иске нигде не фигурирует слово ПОДВАЛ или ПОДВАЛЬНОЕ помещение. Вместо этого указано "група нежитлових приміщень". Иск, кстати был подан Федоренко Е в отношении одного участника совместной деятельности по ремонту и обустройству ПОДВАЛА в рамках договора о совместной деятельности. В иске говорилось о том, что второй участник договора о совместной деятельности за всё время его действия так и не принял в ней никакого участия. Поэтому, Федоренко Е просит признать договор совместной деятельности разорванным и наложить штраф на второго участника, за невыполнение взятых обязательств, в размере 10 000 грн (если я правильно помню цифру). И ОДНИМ абзацем, как бы невзначай, просит суд, признать за Федоренко Е право собственности на группу нежилых помещений (не ПОДВАЛ). И суд признаёт. Происходит коллизия. По-сути, юридически, СТЕНЫ дома - принадлежат дому. Коммуникации тоже, а вот начиная от штукатурки на стенах ПОДВАЛА и всё, что внутри ПОДВАЛА - принадлежит Федоренко. ПОДВАЛ, он как бы есть, но его нет. Напоминает "китайскую шкатулку". Далее, были перепродажи "группы нежилых помещений" нескольким лицам. Это, происходило уже в рамках закона. И на сегодняшний день, собственником "группы нежилых помещений" является ООО "Кевнер". Посути, что может сделать ОСББ? Потребовать у ООО "Кевнер" ОСВОБОДИТЬ ПОДВАЛЬНОЕ помещение, которое принадлежит ОСББ. После этого, ООО "Кевнер" должно выгнать всех, кто арендует у него площадя, развалить всё, что было построено, содрать со стен штукатурку, ч пола плитку и с потолка побелку. И вот после этого у ОСББ снова появится ПОДВАЛ.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.