День Перемоги зі свастикою | Дарниця.org

День Перемоги зі свастикою

Декілька разів ми підіймали питання про фашистську символіку, яка з’являється у Дарницькому районі на фасадах будівель, підземних переходах, на гаражах, на заборах, але, навіть напередодні 9 травня – свята Перемоги, районна адміністрація не що не зробила, щоб убрати ці образливі для ветеранів символи.

Можна десятки, сотні разів словами вітати ветеранів війни з Днем Перемоги, дарити їм квіти, висловлювати вдячність за їх героїзм під час війни, згадувати загиблих, організовувати для них концерти… А хтось замислювався з чиновників про те, яке почуття у ветеранів на душі, коли вони повертаються з такого святкового концерту, з квітами у руках, а по дорозі, навколо себе, бачать свастики, намальовані, скорій усього, дітками, яких у школі не навчили шанувати ветеранів, бути патріотами своєї країни, захищати її, якщо требо буде, від ворогів… Запитавши у одного з ветеранів війни, - чи пішов би він на фронт з сьогоднішніми молодими людьми, почули коротку відповідь – нізащо! Чи розуміють ті, хто повинен займатися вихованням підростаючого покоління, що вони нічого не роблять майбутнього країни, так як – молодь це і є майбутнє?!

Є приказка – чисто не там, де вбирають, а там де не смітять. То зрозуміло, що і свастик не буде там, де їх не будуть малювати. Є про що подумати у управлінні освіти, управлінні сім’ї, молоді та спорту, пану Дзюбі, як куратору молоді у Дарницькому районі, та і голові району теж потрібно подумати, що треба робити, щоб така символіка не з’являлася у районі. Усе виховання молоді зводиться до організацій концертів на свята, проведення фестивалів, конкурсів, семінарів, тощо. Зрозуміло, що все це галочки, для звітності.

Було вже розпорядження прокуратури Дарницького району до районного управління МВС про прийняття заходів з цього питання. Цікаво дізнатися про те, які заходи було прийнято.

З цього питання ми зверталися до Президента України та нещодавно отримали листа від Адміністрації Президента України з приводу нашого звернення з цього питання, у якому Олександра Попова просять прийняти невідкладні заходи по усуненню цих «недоліків». Відповідь підписала Ганна Герман – Радник Президента України, Керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань. Будемо дивитися, як кажуть в Одесі, що зминеться у Дарницькому районі, чи встигнуть, хоча би, замалювати фашистську символіку до Дня Перемоги.

P.S.  Ось і наступило свято «зі сльозами на очах» – День Перемоги. В цій день всі шанують ветеранів війни, дарують їм квіти, кажуть їм гарні слова.

  Так було цього року і в Дарницькому районі. На Привокзальної площі їх привітали з Днем Перемоги, сказали добрі слова, клялися пам’ятати та шанувати їх подвиг. Але, як можуть дивитися в очі ветеранів дарницькі службовці районної адміністрації, коли по району на парканах, фасадах будівель, переходах, гаражах «красуються» фашистські свастики? Це не тільки неповага до ветеранів, а цинізм по відношенню до них. У багатьох з тих, хто повинен був знищити цю символіку, хтось з родини воював – батько, дядьки, діди, так вони, мабуть у труні перевернулися би, побачивши такі «картинки» на вулицях та подвір’ях Дарницького району!

  Цю байдужість вирішили виправити члени Молодіжного клубу «ДИСКУСІЯ ТАБУ», редакції газети «ФЕМІДА-МКДТ» та «Школи юних журналістів». Взявши краску, вони 9 та 10 травня знищили чотири свастики на подвір’ї будинку 16/27 по вулиці Севастопольської та дві свастики на подвір’ї будинку 7 по вулиці Новодарницької. На вулиці Російської, будинок 33, де знаходиться магазин «АТБ», на вітрині магазину теж була нафарбована свастика. Адміністрації магазину було зроблено зауваження з цього приводу, і требо відзначити – наступного дня свастики вже не було на вітрині магазину.

Чому ж районна влада не реагує так на такі ганебні випадки? Чому молоди люди, діти виконують те, що повинні були зробити «дяді та тьоті» з районної адміністрації? Скільки толок було проведено у районі на передодні свята Перемоги – невже не можна було, під час проведення однієї з них, знищити фашистську атрибутику? Мабуть, тільки на словах районна адміністрація шанує ветеранів війни та займається патріотичним вихованням молоді!

 Сергій Котов

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.