Генерали піщаних кар’єрів | Дарниця.org

Генерали піщаних кар’єрів

Останні роки поширився новий вид збагачування деяких ділків – крадіжка піску (мабуть, скоро і повітря красти почнуть). Для того, щоб оцінити рівень прибутків нелегальних «пісочних» бізнесменів Києва, достатньо почитати в інтернеті. Так з'ясуєш, що вартість відвантаження піску у кар’єрах, самовільно розроблених, становить близько 20–25 грн/т. Якщо з одного такого кар’єра за добу вивозять 70–100 вантажівок піску, його розробник отримує 35–50 тис. грн, не докладаючи ніяких зусиль, а тільки продаючи те, що належить громаді. І це лише за одну добу!

Київрада стурбована таким «бізнесом», який поширюється у столиці та області. Створили тимчасову контрольну комісію з питань перевірки законності видобутку корисних копалин на території Києва. Керівник цієї комісії – депутат Київради Денис Москаль.

Кор. – Денисе Денисовичу, одне з питань, яким займається ваша комісія – незаконні видобутки піску. До яких наслідків може призвести така діяльність?

Д. М. – Безсистемний та незаконний видобуток піску й інших корисних копалин може призвести до екологічної катастрофи, порушення берегів водойм, знищенню флори та фауни. Ми повинні зупинити незаконну діяльність таких ділків, які не думають про наслідки.

Кор. – Нещодавно ваша комісія провела у деяких районах міста перевірку з цього приводу. Чи виявили такі порушення по Дарниці?

Д. М. – Так, ми 15 вересня цього року перевіряли Оболонський район, Троєщину, район Південного мосту та Дарницький район. Всюди виявили порушення щодо законності видобутку піску. Я знаю, за останні 10 років Київрада не приймала рішень щодо видобутку піску.

Один з пунктів нашої пісочної «екскурсії» – урочище Березівка у Дарницькому районі. Тут, за муловими полями Бортницької станції аерації, знаходимо справжній рай для «піщаних ділків». Величезний кар’єр близько 10 метрів углиб та сотні півтори-дві в діаметрі, на краю якого 17 вантажівок із піском, не менше шістьох озброєних охоронців та три екскаватори. При появі депутатів люди нікуди не тікають, щоправда, техніка працювати перестає.

«Офіційна» версія, озвучена Ігорем Подоляном, що представився спочатку співробітником «Київської варти», потім старшим зміни Бортницької станції аерації, звучить так: риємо котлован під ще одну чергу очисних споруд Бортницької станції. Щоправда, ніхто з депутатів, членів комісії так і не зміг згадати, коли Київрада затверджувала подібний проект. Знову сфотографували, записали, надсилаємо до прокуратури.

Останнє враження імпровізованого рейду: від цього кар’єру і до Московського мосту, сором'язливо ховаючи номери на світлофорах, нас «проводжав» сріблястий Ford Focus.

Ось таке було виїзне засідання нашої комісії. За один день ми виявили п'ять об'єктів – один земснаряд, три кар’єри й один майданчик для відвантаження піску. Усі зафіксовані порушення спрямовані у вигляді звернень до прокуратури Києва, Головного управління МВС у столиці та Державної екологічної інспекції у Києві.

Адже якщо екологічна інспекція за дев’ять місяців цього року зафіксувала лише три факти самовільного видобутку піску, нарахувавши 1,5 мільйона гривень збитків, завданих державі, а депутатська комісія – п'ять об'єктів за один день, мимоволі напрошується запитання: чому відповідні інстанції неналежним чином борються із несанкціонованим видобутком піску і кому це може бути вигідно?

Кор. – Які ваші дії після виявлення цих порушень?

Д. М. – Ми звернулися до прокуратури, районних адміністрацій, щоб вирішити це питання, знайти та покарати порушників. Надамо вам документи, з якими можете ознайомитися. Але ми незадоволені роботою прокуратури, яка порушила всього три кримінальні справи за статтею 240 Кримінального Кодексу України, а фактів незаконного видобутку корисних копалин десятки.

Тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки законності видобування корисних копалин, піску на території Києва 20.09.2011 року розглядала факти самовільного видобутку піску на території Дарниці. На розгляд цього питання ми запросили голову Дарницької районної державної адміністрації Вітковського, але він не приїхав.

Я зробив депутатське звернення до заступника Генерального прокурора України – прокурора Мельника А. С. Там повідомлялося, що в урочищі Березівка у Дарницькому районі (за муловими полями Бортницької станції аерації) виявлили самовільну розробку кар’єра. На момент виїзного засідання комісії звідти виїжджали 17 вантажівок з піском. Просив:

1. Перевірити законність видобування піску на вказаних об’єктах.

2. Здійснити заходи прокурорського реагування відповідно до чинного законодавства про прокуратуру.

Поки що відповіді не надходило.

Сергій Котов

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.