Бережіться каменепаду | Дарниця.org

Бережіться каменепаду

Багато будівель по місту у небезпечному стані для громадян. І необов’язково ці забудови старі та підлягають знесенню. Ви, мабуть, пам’ятаєте, що у березні цього року з восьмого поверху готелю «Козацький» відвалилися декілька каменів, які стали причиною загибелі молодого чоловіка.

У Дарницькому районі теж є будівлі, що слід оминати десятою дорогою. Так на вул. Тростянецькій зі стін будинку №6 Г давно вже осипається плитка. Раніше була попереджувальна табличка, та її давно немає, а плитка і каміння падають. Наші кореспонденти стали свідками падіння каменюки зі стіни будинку, яка пролетіла за 1-2 м від перехожого.

Розповідає адміністратор магазину «Фора»,що у цьому домі:

«Наш магазин орендує приміщення у цій будівлі. Давно, кілька років, ми бачимо, як відпадає плитка з фасаду. Зверталися й у ЖЕК, викликали спеціалістів, які позбивали плитку, що ледь трималася. Це ми робили біля нашого магазину, а поряд є «Ощадбанк», кафе, продуктовий магазин. Люди постійно проходять повз цю стіну і не дай Бог, що трапиться».

Прибиральниця «Фори»додає:

«Я вже декілька років тут працюю. Прибираю не тільки у самому магазині, але і поряд з ним на вулиці. Плитка падає зі стіни постійно. Мені доводиться прибирати куски битої плитки, куски цеглини. Раніше була попереджувальна табличка на стіні, а зараз її немає. Немає ніякої огорожі, щоб люди тут не ходили. Не знаю, хто за цим повинен слідкувати».

Мешканець сусіднього будинку Анатолій К. говорить:

«Я живу у сусідній будівлі і проходжу поряд з цим будинком кожного дня. Ходжу до магазину у цьому будинку, домашні мої сюди ходять, сусіди. Бачив, як відпадає плитка з фасаду, але поки що Бог милував. Це падіння я спостерігаю роки три, а може, і більш. Зараз, якось уже звикли та не думаєш, що тобі на голову може щось впасти і травмувати. Цьому будинку років 20, то може, з часом пошкодився фасад, а може, коли виконували роботи, щось не так 

робили. Хто власник цього будинку, не знаю. У будівлі є «Ощадбанк», «Фора», магазин, кафе, ресторан, різні майстерні. Чув, що трапилося на Майдані, коли з фасаду готелю «Козацький» впало каміння на голову чоловіку та вбило його. Мабуть, коли у нас тут когось вб’є, то почнуть щось робити».

  Така сама загроза чекає і дітей школи №267, зі стін якої теж падає плитка. Але ні огорожі, ні попереджень немає.

Коментар юрисконсульта газети «ФЕМІДА-МКДТ»

Будинки, в яких мешкають кияни, обслуговує виконавець житлово-комунальних послуг (ЖЕКи), що зобов’язаний забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору; здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень. Якщо дім в незадовільному стані, то рано чи пізно може завдати шкоди. Не рідко трапляються випадки, коли відпадає цегла. Що робити, коли цегла впала і завдала шкоди вашому авто чи вашому здоров’ю?

Якщо падіння цегли пошкодило ваше авто, ви повинні викликати представників ЖЕКу, що обслуговує ваш будинок, та скласти акт про таку подію. Потім необхідно звернутися до представників ДАІ в вашому районі та зафіксувати такий факт. Після цього ви можете встановити збитки, завдані такими подіями, тобто скористатися послугами певних експертів у цій галузі. І лише після виконання таких нескладних дій звернутися із претензією до представників КП УЖГ вашого району, а у випадку відмови у задоволенні ваших вимог - до суду.

Коли падіння цегли завдало шкоди здоров’ю, необхідно викликати швидку допомогу і міліцію. Зафіксувати таку подію та обов’язково «зняти» ступінь отриманої травми. У випадку легких тілесних ушкоджень міліція навряд чи порушить кримінальну справу, а якщо середньої чи 

важкої - порушується кримінальна справа.

В обох випадках бажано, щоб у вас були свідки, які зможуть детально описати цю подію. Звернення до ЖЕКу відіграє важливу роль для захисту вашого права, оскільки саме ЖЕКи, якщо вони обслуговують ваш будинок, зобов’язані утримувати його в належному стані.

Якщо дім чи інше приміщення, з якого впала цегла, перебуває на балансі іншої установи, організації, то всі ваші претензії повинні бути адресовані їм.

Усі ті самі дії необхідно робити у випадку, якщо людина впала в яму. Спочатку необхідно з’ясувати, хто відповідає за дану територію. Про це ви можете дізнатися у представників ЖЕКу, міліції. Далі вже звертатися до відповідального за утримання даної території.

  З А К О Н   У К Р А Ї Н И «Про благоустрій населених пунктів»

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері благоустрою населених пунктів

1. До повноважень Кабінету Міністрів України у сфері благоустрою населених пунктів належить:

1) забезпечення реалізації державної політики у цій сфері;

2) розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм благоустрою населених пунктів;

3) координація діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері благоустрою.

С т а т т я 7. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства у сфері благоустрою населених пунктів

1. До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства у сфері благоустрою населених пунктів належить:

1) внесення пропозицій щодо формування державної політики з питань благоустрою населених пунктів;

2) здійснення координації діяльності місцевих органів виконавчої влади у цій сфері;

3) забезпечення в межах своїх повноважень розроблення та виконання державних і регіональних програм благоустрою населених пунктів;

 4) розроблення в установленому законом порядку державних стандартів, норм і правил у цій сфері;

5) забезпечення здійснення заходів щодо інженерного захисту територій населених пунктів від небезпечних геологічних процесів, прогнозування і запобігання їх розвитку;

6) здійснення в межах своїх повноважень нормативно-методичного забезпечення у цій сфері;

7) організація разом з іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проведення щорічного всеукраїнського конкурсу “Населений пункт найкращого благоустрою і підтримання громадського порядку.

С т а т т я 9. Повноваження місцевих державних адміністрацій у сфері благоустрою населених пунктів

1. До повноважень місцевих державних адміністрацій у сфері благоустрою населених пунктів належить:

1) забезпечення реалізації державної політики у цій сфері;

2) участь у розробленні і виконанні державних і регіональних програм благоустрою населених пунктів;

3) інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів.

Comments

Если сделать запрос в РДА, я уверен, ответят, что здание не на их балансе, ля-ля-тополя. Дело чиновника из районного благоустроя, гонять наших горе предпринимателей, чтобы они шевелились и приводили в порядок то, что купили. У нас же народ еще тот-моя хата с краю. Самостоятельно никто ничего не будет делать. Парни, пишите I-му заму РДА Пинчуку, а именно он в районе отвечает за благоустрий, пусть думает, что с этим делать.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.