Безпритульні в Дарниці | Дарниця.org

Безпритульні в Дарниці

У Дарницькому районі Києва на вул. Ревуцького, 8 під балконами та вікнами упродовж двох, а то й більше років живуть бомжі.

«Одного дня я прокинулась від нестачі свіжого повітря в кімнаті. Тільки–но хотіла відкрити кватирку, як почула голос чоловіка та жінки. Була шоста ранку. Я з подивом зазирнула за штори і не повірила своїм очам – під вікном поселились нові мешканці, що лежали на якихось матрацах. Вони безперестанку кашляли, аж страшно було відчинити вікно. Це були бомжі, яких вигнали сусіди з–під свого балкона. Вони знайшли нове місце під шовковицею під нашим вікном. Там їх не було помітно. На наші прохання бомжі не реагували, тож ми звернулись до дільничного. Та й на нього ніхто не зреагував, доки не вирубали півшовковиці», – розповідає Оксана з будинку №8.

Сьогодні офіційно в Україні близько 20 тис. безхатченків 35–45 років. На думку фахівців, кожен четвертий бомж ще міг би повернутись до нормального життя. Але вони не поспішають цього робити.

У Києві з’явився Центр обліку бездомних громадян, щоб хоч приблизно підрахувати їх кількість і вжити заходів. Та, на жаль, мало хто з них стає на облік. Вони воліють залишатися непомітними й отримувати допомогу не від держави, а від благодійних та релігійних організацій.

Лікарі стверджують, понад 80% бомжів є носіями туберкульозу. Тож з медичної точки зору вони дійсно небезпечні. У народі ж побутує стійке переконання, що бомжі –джерело інфекційних захворювань і від них треба триматися подалі. Але в управлінні соцзахисту населення Києва вважають інакше: «У нас ніколи не було скарг від бездомних на те, що їм відмовили в медичному обслуговуванні. Втім, можливо, таке трапляється, а вони просто не хочуть скаржитися».

Лікарі–практики з цим категорично не згодні. «Серед бездомних поширені інфекційні та венеричні захворювання, короста, воші. І хоча в лікарні дійсно зобов'язані надавати безкоштовну медичну допомогу всім громадянам, на жаль, українські медзаклади не в змозі надати безпритульному справжню допомогу й вилікувати», – кажуть фахівці.

Хто ж опікується безпритульними?

Щоб дізнатись про це, ми звернулись до Центру обліку бездомних людей та Дарницького районного управління праці і соціального захисту населення. Нам пояснили, що вони мають певне відношення до безпритульних, але робота в них лише з документами. Якщо ж до них потрапляють люди такої категорії, їх направляють у соціальні установи, притулки. Нам дали адреси цих закладів:

1)Будинок соціального піклування – м. Київ, вул. Суздальська, 4/6, телефон: 497–39–80

Право на перебування там мають громадяни України, іноземці, біженці та особи без громадянства, які постійно на законних підставах і після втрати прав на житлові приміщення проживають на території України та мають можливість оплачувати послуги.

До Будинку соціального піклуванняприймають бездомних громадян з дітьми 7–18 років. Безхатьків, які не мають змоги оплатити послуги, можуть прийняти до відділу нічного перебування на безкоштовній основі за письмовими направленнями Головного управління соціального захисту населення строком до п'яти діб.

– соціальний готель (працює цілодобово, проживання до трьох місяців, оплата 8 грн/день)

– відділення нічного перебування (проживання до двох місяців, пять днів – безкоштовно, всі наступні дні – 2 грн/доба  та 2 грн/вечеря. Кімната на 15–16 чоловік)

2)Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання – с. Ясногородка, Вишгородський р–н, Київська обл.

Щоб потрапити до санаторію, потрібна фотокартка та довідка з міліції і лікарні. Санаторій у Ясногородці розрахований на 200 осіб. Там живуть і лікуються за державний кошт від трьох до девяти місяців.

3)Центр адаптації для чоловіків – с. Ясногородка, Вишгородський р–н (Пуща–Водиця), проживання – дев’ять місяців, оформлення до притулку: вул. Ревуцького, 7

А от для жінок такого центру немає…

4)«Служба сімї та молоді» – м. Більшовик, вул. Довженко, 2

Для сімей, які не мають місця проживання. Допомогають з реєстрацією, оформленням на роботу.

5)Київський геріатричний пансіонатм. Київ, вул. Бударіна, 11

Зараховують до пансіонату тільки киян згідно з путівкою Головного управління соціального захисту населення столиці. Приймають на повне державне утримання пенсіонерів та інвалідів І і II груп, що за станом здоров'я потребують стороннього догляду, медичної допомоги, яким не протипоказане перебування у пансіонаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.

Безкоштовно поїсти (гарячі обіди), отримати взуття та одяг, пройти медогляд можна на вул. Лобачевського, 8 а (на Ленінградській площі).

Безробітні біля ЖЕКу №201

Щодо безхатченків на вул. Ревуцького, 8, то вони успішно перебралися до «присадибної» ділянки ЖЕКу на вул. Ахматової, 2 а. Жеківці добре знають про нових жителів, але ті нікому не заважають: приходять на «свою» територію пізно вночі або рано-вранці, лише ночують, снідають чи вечеряють. Щоправда, мешканці будинку іноді їх помічають за розпиванням алкоголю. Та потрібно ж їм підігріватись хоч якось. Миються і проходять медогляд вони у соціальних будинках. А коли вже зовсім багато пляшок назбирають, то можливо, і в санаторій подадуться.

Ось так і живемо…

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.