У Дарницькому районі перевірять 37 закладів ресторанного господарства з кальянами | Дарниця.org

У Дарницькому районі перевірять 37 закладів ресторанного господарства з кальянами

Сьгодні ледь не в кожному ресторані, кафе, барі та інших закладах харчування можна замовити кальян та спокійно покурити його у приміщенні. 

Між тим, це явище у нас заборонено законодавством і ми спостерігаємо за очевидним і систематичним недотримання вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Відповідно до вказаного вище закону та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» визначені обмеження щодо вживання тютюнових виробів, електронних сигарет та кальянів, в тому рахунку в приміщеннях закладів ресторанного господарства. Чинна з 16.12.2012 року редакція закону спеціально підкреслює заборону куріння кальяну. 

Тому, з 16 грудня 2012 року відвідувачі закладу ресторанного господарства можуть курити кальян лише за межами приміщення закладу. За порушення даного законодавства винні несуть відповідальність згідно із законом.
Ось так, вже 5 років курити кальяни у приміщеннях закладів ресторанного господарства заборонено, але це ніяк не стримує господарів даних господарств пропонувати цю послугу та дозволяти відвідувачам курити кальяни безпосередньо за столиками – поруч з іншими людьми, які не курять.

У Дарницькому районі таких закладів вистачає, у тому числі так званих «кальянних», які спеціалізуються саме цьому сегменті!

У підсумку, громадська організація ініціювала відповідні листи до Держспоживслужби України, Київської міської державної адміністрацїі та Дарницької райдержадміністрації з вимогою провести перевірку 37 закладів ресторанного господарства Дарницького району, що пропонують відвідувачам кальяни та, у випадку виявлення порушень – вжити відповідних заходів реагування.

Навіщо вигадувати та запроваджувати закони, які ніхто не виконує? Існує лише два шляхи: або скасуйте закон, або реально слідкуйте за його виконанням із подальшим притягненням винних осіб до відповідальності. 

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).