Як діяти у випадку погроз з боку колекторів?
Неодноразово районний сайт «Дарниця.org» висвітлював скандальну справу із колекторським тиском та регулярним залякуванням пересічного мешканця Дарницького району, який виник внаслідок того, що родич вищезгаданого жителя (який не був поручителем, контактною чи третьою особою) не повернув «Кредит кафе» (біля метро Позняки) позику.
Далі громадська організація ініціювала запити на низку державних установ з проханням надати інформацію про перелік закладів району, які пропонують населенню подібні «швидкі кредити».
Після чого на Міністерство юстиції України був направлений запит із наступними питаннями:
В отриманій відповіді міністерство роз’яснює 1-й та 2-й пункти порушених у вищезгаданому запиті питань. А от стосовно нормативно-правових актів, які регулюють діяльність колекторських компаній, повідомляється про те, що наразі поняття «колектор», «колекторська організація», «колекторська діяльність» взагалі не передбачено чинним законодавством України! Виявляється, для надання правової оцінки колекторським діям слід виходити з правових підстав у кожному конкретному випадку. Відносно питання захисту населення у випадку тиску і погроз з боку колекторів, рекомендується керуватися ч.1 ст.15 та ч.1 ст. 16 Кодексу (згідно якого кожна особа має право на захист свого майна…).
Додати коментар