Як отримати пільговий кредит на житло (квартиру) під 3%. Покрокова інструкція. | Дарниця.org

Як отримати пільговий кредит на житло (квартиру) під 3%. Покрокова інструкція.

Останнім часом в усіх ЗМІ тільки й говориться, що про дешеві кредити від держави. Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича мали б здешевити вартість іпотечних кредитів та забезпечити доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Але що ж відбувається насправді?

На середину липня 2012 року до Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву було подано близько 8000 заяв, але українці уклали тільки 91 договір на отримання пільгових іпотечних кредитів для будівництва житла. Про це на брифінгу заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов. На м. Київ припадає десь 40%, тобто 40 договорів. То в чому ж проблема? Чому люди не користаються такою можливістю?

 

Взяти участь у програмі можно за 5 кроків

Крок 1. Перевірити, чи є право

Крок 2. Консультація та надання документів

Крок 3. Обрати квартиру

Крок 4. Звернутись до банку

Крок 5. Укласти  договори

Нормативні документи що регламентують порядок реалізації програми:

Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. № 343.

Роз’яснення Мінрегіону деяких питань щодо практики застосувань окремих положень Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян.

Отже, що потрібно, щоб отримати пільговий кредит на практиці?

Про це ми запитали безпосереднього учасників програми, які були одними із перших (за інформацією «Фонду…»), хто оформив кредит по програмі Президента і придбали квартиру саме в нашому районі на вул. А. Ахматової.

Далі пряма мова:

Для початку скажу, що всі дії, відповідно до цієї програми, регулюються постановою Кабінету Міністрів України № 343, яку ми з дружиною вивчили майже на пам’ять, До Фонду сприяння розвитку молодіжного житлового будівництва, який є розпорядником коштів у м. Києві, ми звернулись 30 травня, а вже 15 червня ми підписали всі договори.

Крок 1. Потрібно зібрати перелік необхідних документів, а саме:

  1. копії паспортів
  2. копії ідентифікаційних кодів
  3. копії свідоцтва про народження дітей
  4. довідки з місця роботи
  5. довідки про заробітну плату за останні 6 місяців
  6. довідку з квартирного відділу
  7. форму 3 з ЖЕКа.

Відразу радив би збирати всі документи в 3-х екземплярах.

Крок 2. Наступним кроком – це було вибір забудовника. Не хочу робити нікому реклами, але ми вибрали Київміськбуд. Повний інформація про перелік забудовників, які зміняються кожного тижня за рішенням Мінрегіонбуду, можна знайти на їхньому сайті за посиланням Доступне житло

Крок 3. Потім ми весь пакет документів занесли до Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Кривоноса 2-а), там працює "єдине вікно". Після отримання позитивного рішення від фонду (що вони згодні компенсувати Вам 13%) в тому ж приміщенні сиділи представники 2-х банків: - Ощадбанку та Укргазбанку (перелік банків не є вичерпним, просто вони там знаходились). Ми вибрали Ощадбанк, адже в них перший внесок був не 25%, як в Укргазбанку, а 20%. І вже 14 червня ми підписали договір з Банком та фондом (тристоронній договір). Тепер ми маємо сплачувати тіло кредиту плюс 3% відсотки. Чекаємо на здачу будинку, після цього ми продовжимо сплачувати, але вже у власній квартирі.

Нижче за посиланням можно знайти зразок "Примірний договір про надання часткової компенсації процентів"

До речі:

Нормативна площа житла до 1 січня 2013 р. визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків - не більш як 94 кв. метрів.

Якісь перепони на шляху до підписання у вас були? 

Справа в тому, що за ці 15 днів (від подання документів до підписання договорів) кілька разів змінювалася сама постанова КМУ, я вже не говорю про умови кредитування в Банку. За той час банк підняв планку першого внеску до 25 %, яких практично у нас не було, але, дякуючи Богові, нам, як першим клієнтам, пішли на зустріч, за що ми безмежно вдячні працівникам банку.

Чому із 8000 осіб кредит отримали саме Ви, а не 7999?

Запитання, взагалі то провокативне. Але я розумію на що Ви натякаєте і хочу запевнити, що дана програма абсолютно не корумпована, принаймні зараз. А отримали саме ми, тому що бажання у нас було найбільше, напевне.А якщо серйозно, то слідкували за всіма постановами, Указами Президента і вибрали той варіант, який нам підійшов найбільше.

P.S. Найбільше проблем було в банку. Офіційні доходи із сім"ї на 3 особи з квартирою, як у нас (55,31 кв.м.) повинні перевищувати 7000 грн. на місяць, тобто після виплати кредиту повинно  лишатись 1050грн. на кожного члена сім"ї але не перевищувати 400 000 грн.
Також Банк, як і при будь-якій іпотеці, перестраховується і змушує застрахувати життя позичальника. У нас воно склало 2500 грн. на рік., страхується тільки позичальник, іпотека оформляється тільки на одного, всі решта члени сім"ї виступають поручителями. А вже після того, як будинок буде здано в есплуатацію зобов"язують щороку страхувати житло. От і виходить, що щороку позичальник на страхування має передбачати близько 5000 грн. щороку. (2500 за життя + 2500 за житло)

Як отримати квартиру?

Інформаційна довідка щодо Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов

Де можна отримати довідку про покращення умов проживання?

Директор департаменту житлового забезпечення та будівництваКМДА визнав безпідставність вимоги безперервного стажу при компенсації вартості першого внеску.

Оформление ипотеки "Доступное жильё" в подробностях

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян продовжує свою дію у 2014 році

Підказка як отримати кредит на житло 10 из 10 на основе 16 оценок. 7 отзывов.

На даний час програма не працює

Comments

Дарничанин:

Чесно говоря, я ни хрена не понял. Куда идти, с чего начинать? Что делать если официальные доходы меньше? Короче, как всегда схема для своих. Видать имеють папашу где-то в верхних эшелонах власти... Тоже мне подсказка...

А что тут не понятного? я все поняла. Наверное, не всем дано.

Гість:

Это ж теперь надо голосовать за Рыгионов чтобы программа не дала заднюю - ведь пацики с Донецка держат слово?
А то потом токо за проценты в 5 раз больше платить

українець:

все зрозуміло. тільки є одне але! якщо оф. зарплатня менше ніж 7000 грн(як в даному випадку на 3 осіб на 55,31 квадратів потрібно саме така або більша сума), то кредит в такому разі не нададуть??? то вибачте мене , яка це є допомога малозабеспеченним????? де в нас в Україні є оф. зарплатня в 7000 грн на одного або по 3,5 тисяч на одну людину????? а якщо в сім*ї працює тільки чоловік, а жінка сидить в декреті з дітьми, то де взяти таку довідку, бо реально в нас не так багато установ які платять оф.зарплату 7000 грн, і навіть якщо сім*я матиме не офіційні доходи в такому розмірі то це нічого не змінить і кредит на житло вони не отримають, бо ж немає саме такої довідочки про доходи офіційні.

Українець2:

++++++1000000 така ж ситуація, кредити тільки тим що і самі за кілька років на те житло можуть назбирати, причому офіційно, а ті хто не можуть, або можуть платити по кредиту, але не офіційно (з неоф. зарплати), тим кредитів не бачити... сумно і шкода (((

Це просто нереальні умови для малозабезпечених сімей . Ці кредитні умови створені для людей з середнім достатком та багатих.А при такій зарплатні яку получає основна масса громадян ,це просто насмішка над всими нами. Держава-для людей? Та ні Держава-для олігархів та їх прибічників!

Государство лишь скостит 13% по многолетнему банковскому кредиту.

Вы на 100% правы, что о малообеспеченных никто и не собирался думать.

Ну а теперь цифры - с официального сайта КМДА.

Лишь 91 киевлянин получил по льготам от Попова получили в этом году компенсацию на сумму 

296 513 грн. из предусмотренных 10 млн. Или ~1/40 если быть точными.

http://kievcity.gov.ua/news/9209.html