Як отримати квартиру? | Дарниця.org

Як отримати квартиру?

Порядок зарахування громадян на квартирний облік

            Постановлення громадян на квартирний облік  здійснюють Відділи обліку та розподілу житлової площі .

            У Дарницькому районі м. Києва Відділ обліку та розподілу житловой площі знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Ялтинська, 14, тел.  566-11-03, 566-31-38, 566-17-33, 566-82-27, 566-89-82.

Розклад роботи та години прийому: понеділок – четвер з 9.00 до 18.00, п'ятниця з 9.00 до 16.45, обід з 13.00 до 13.45.

Години прийому начальника Відділу Романової С. М.:  вівторок, середа з 14.00 до 18.00, четвер з 9.00 до 13.00.

Проїзд: м/т  № 529, 526, тр. № 8, м. Чернігівська, № 407 м. Харківська, №  513 м. Позняки,  зупинка вул. Новодарницька.

            На  квартирний  облік  беруться   потребуючі   поліпшення житлових умов   громадяни,   які   постійно  проживають,  та зареєстровані  у  м. Києві не менше 5 років. Ця умова не поширюється на осіб, що мають пільги по першочерговому та позачерговому  забезпеченню житлом.

Потребуючими поліпшення житлових умов є особи:

          1. Забезпечені житловою площею менше від 7,5 кв.м на одного члена сім”ї (для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорії I та 2, сімей, які виховують дитину інваліда з дитинства та онкологічно хворих не більше 9 кв.м на члена сім’ї).

           2. Які проживають за договором піднайму жилого  приміщення  в будинках державного   або   громадського  житлового  фонду  чи  за договором найму жилого приміщення в  будинках  житлово-будівельних кооперативів.

           3.  Які  проживають  не  менше  5  років  за  договором  найму (оренди) в будинках (квартирах),  що належать громадянам на  праві приватної  власності;

          4. Які мають хронічне захворювання  та   медичний висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про це.  Для отримання медичного висновку необхідно звернутись з заявою  до ЛКК поліклініки за місцем проживання,  медичний висновок ЛКК  надається безкоштовно.

       Докладний опис порядку  видачі  медичних  висновків  ЛКК та перелік  захворювань  встановлений  Наказом МОЗ УРСР від 8 лютого 1985 року «Про затвердження переліку хронічних захворювань, при яких особи, що на них страждають, не можуть проживати у комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v0052282-85.

          5. Які  проживають  в  одній  кімнаті  по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі  старші за 9 років.

          6. Які проживають в приміщеннях, що не відповідають встановленим санітарним та технічним умовам.

         7. Які проживають в комунальній квартирі незалежно від розміру житлової площі, яку вони займають.      

Перелік документів необхідних для зарахування на квартирний облік

1.    Заява встановленого зразку, підписана всіма дорослими членами сім‘ї, які бажають разом стати на квартирний облік ( зразок заяви можна знайти на нашому сайті в розділі «База знань»).

2.    Довідка з ЖЕКу про зареєстраваних у житловому приміщенні, форма № 2 . (Для одержання довідки при собі  необхідно мати паспорти в оригіналі на всіх прописаних на вказаній  житловій площі, свідоцтва про народження на неповнолітніх осіб, довідка надається паспортним відділом ЖЕКу безкоштовно та дійсна протягом 1 місяця з моменту видачі).  Інформацію про ЖЕКи Дарницького району можна знайти тут: http://drda.gov.ua/pages/view/79

В разі реєстрації на даній житловій площі менше 5-ти років, необхідна аналогічна   довідка з попереднього місця проживання в м. Києві за 5 років.

3.    Копії правовстановлюючих документів, на підставі яких проведена реєстрація в даному житловому приміщенні: копія  ордера на жиле приміщення,  копія свідоцтва про право власності на квартиру та технічного паспорту, копія договору купівлі-продажу,  договору дарування, договору оренди, тощо.

4.    Довідки з місця роботи на дорослих членів сім”ї, які хочуть стати на квартирний облік (з зазначенням посади, дати, з якої працює та/або перебуває на квартирному обліку за місцем роботи).

Якщо особа  непрацююча і є пенсіонером, то подається засвідчена копія пенсійного посвідчення. Копія засвідчується або в ЖЕКу або спецалістом Відділу, який приймає документи на постановлення на квартирний облік.

5.    Копії  паспортів повнолітніх осіб, зазначених у довідці, форма № 2 ( сторінки 1, 2, 10, 11), при поданні документів особа повинна мати для звірки оригінали паспортів, з яких знято копії.

6.    Засвідчені копії свідоцтв про шлюб, про розірвання шлюбу, про народження дитини. Копія засвідчується або в ЖЕКу або спецалістом Відділу, який приймає документи на постановлення на квартирний облік на підставі відповідних  оригіналів документів.

7.    Засвідчена копія довідки, яка дає право на ту чи іншу пільгу. Копія засвідчується або у ЖЕКу або спецалістом Відділу, який приймає документи на постановлення на квартирний облік на підставі відповідних  оригіналів документів.

8.    Швидкозшивач (картонний).

9.    Конверти з маркою – 3 шт.

Пільгами по першочерговому забезпеченню житлом користуються:

       -        Герої Радянського Союзу;

-        сім‘ї, які виховують дітей-інвалідів;

-        реабілітовані, офіцери звільнені в запас;

-        ветерани виробництва;

-        працівники МВС та пожежної охорони, працівники прокуратури;

-        багатодітні сім‘ї, одинокі матері;

-        педагогічні працівники;

-        мешканці старих будинків;

-        учасники війни та бойових дій, інтернаціоналісти;

-        інваліди праці 1 та 2 групи, інваліди 1 та 2 групи з числа в/службовців.

Пільгами по позачерговому забезпеченню житлом користуються:

-       інваліди війни;

-       сім‘ї загиблих;

-       молоді спеціалісти;

-        потерпілі у   зв‘язку з аварією на ЧАЕС 1 та 2 категорій, евакуйовані з зони    ЧАЕС;

-       особи, що повернулись з державних закладів.

-       інші особи, відповідно до чинного законодавства України.

       Програма забезпечення громадян доступним житлом (змішаного фінансування житла)

       Відповідно до Положення про порядок фінансування житла за кошти населення та бюджетні кошти, затвердженого Наказом Головного управління житлового забезпечення від 30.09.2003 № 259,  участь у  програмі  “Доступне житло” можуть брати особи:

-      які знаходиться на обліку громадян,  що потребують поліпшення житлових умов та користуються правом позачергового та першочергового забезпечення житлом,

-   які тривалий час перебувають на загальній черзі квартирного обліку,

Право на участь в програмі будівництва (придбання) доступного житла (50х50) мають:

працівники освіти;

медичні працівники,

працівники житлово-комунального господарства та соціальної сфери.

 

Перелік документів, які необхідно надати  до Відділу обліку т а розподілу  житлової площі для  участі в програмі змішаного фінансування житла:   

-        заява  про участь у програмі (Зразок заяви знаходиться на нашому сайті у розділі “База знань”),

-        довідка про знаходження на квартирному обліку ( для одержання довідки необхідно звернутсь до Віддлу, при собі необхідно мати оригінал паспорту),

-        довідка про реєстрацію  з ЖЕКу (форма №2) .

Інформаційна довідка щодо Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.