Як орендувати майно комунальної власності | Дарниця.org

Як орендувати майно комунальної власності

Відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна",  Рішення Київської міської ради від 28.09.2006р. № 34/91 «Про затвердження порядку передачі майна територіальної громади  міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном      територіальної громади міста Києва,Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва» та ін. законодавчих актів громадянам та оюридичним особам  гарантується право на користування майном, що знаходиться у комунальній власності.

      В оренду може бути отримане наступне майно:

-        нерухоме майно (приміщення, будівлі),

-        інше майно ( машинне устаткування та інші  основні засоби, матеріальні активи),

-        цілісні майнові комплекси підприємств.

      Право одержати майно  комунальної власності   мають :

-юридичні особи, державні, комунальні та інші підприємства, господарські товариства, створені та зареєстровані в установленому законом порядку;

-громадяни України, іноземці та особи без громадянства.Фізична  особа,  яка  бажає укласти договір оренди державного майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення  договору оренди    зобов'язана   зареєструватись   як   суб'єкт підприємницької діяльності.

         Фізична або юридична особа, яка виявила бажання одержати майно в оренду у Дарницькому районі має  подати письмову заяву в довільній формі на ім'я Голови Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації, в якій вказати об'єкт який вона хоче орендувати, його місцезнаходження. Крім заяви необхідно подати пакет наступних документів:

-        копії статуту (для юридичних осіб);

-         копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;

-        копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (для фізичної особи – суб'єкта підприємницької діяльності);

-        копія паспорта (стор. 1, 2, 11) для фізичної особи – суб'єкта підприємницької діяльностіта копія ідентифікаційного коду;

-        довідка органу статистики про включення  до ЄДРПОУ ( для юридичної особи);

-        копія довідки про взяття на облік платника податку( для юридичної особи);

-        копія ліцензії на здійснення юридичною  особою окремого виду діяльності,  якщо це передбачено  законом;

              Копії установчих документів юридичної особи, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної та суб’єкта підприємницької діяльності  подаються засвідченими печаткою  та підписом заявника.

      Заяву та документи  від юридичних осіб необхідно подавати до Відділу організації діловодства Дарницької райдержадміністрації.

     Адреса: м. Київ, вул. Кошиця, 11, каб. 323, тел. 564-91-62, 564-98-44.

     Графік роботи та прийому документів: понеділок — четвер з 9.00 до 18.00,  п’ятниця      

      з 9.00 до 16.45, обідня перерва з 13.00 до 13.45.

              Заяву та документи  від фізичних  осіб необхідно подавати до Відділу роботи зі зверненнями громадян  Дарницької райдержадміністрації.

     Адреса: м. Київ, вул. Кошиця, 11, каб. 114, тел. 564-99-52, 564-97-16.

     Графік роботи та прийому документів: понеділок — четвер з 9.00 до 18.00,  п’ятниця      

       з 9.00 до 16.45, обідня перерва з 13.00 до 13.45

Карта проїзду:

Маршрутне таксі: 

№ 445. м. "Дарниця" - м. "Позняки"

№ 487. м. "Харківська" - вул. Ремонтна

№ 459. Залізничний вокзал "Дарниця" - м. Осокорки

           У разі якщо  об'єкт, який ви хочете орендувати є вільним для оренди, Дарницька райдержадміністрація ініціює процес пердачі майна у оренду в Головному управлінні комунальної власності м. Києва

      Нині порядок прийняття рішення про передачу майна комунальної власності регулюється Рішенням Київської міської ради від 28.09.2006р. № 34/91 «Про затвердження порядку передачі майна територіальної громади  міста Києва в оренду».

      Передача майна здйснюється на конкурсній основі. Головне управління оголошує умови  проведення конкурсу  в газеті «Хрещатик» та офіційному сайті Київської міської влади.

      В оголошення розміщується наступна інформація:

- інформація про об'єкт (назва, місцезнаходження);

- умови конкурсу;

- дата, час і місце проведення конкурсу;

- кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу (заяв про оренду і пропозицій до договору оренди, що відповідають умовам конкурсу).

      Протягом 15 днів здійснюється прийом заяв та  необхідних документів (перелік яких вказується в оголошенні).

      Учасник для участі в оголошеному  конкурсі зобов'язаний сплатит заставу,(розмір та порядок сплати, реквізити зазначаються в оголошенні про конкурс).

Заяви  та документи подаються  до Головного управління комунальної власності м. Києва.

       Адреса:    м. Київ, вул. Хрещатик, 10, каб. 524.

       Тел. для довідок: тел. 279-27-86, 279-27-93.

       Розклад роботи та години прийому: Понеділок-четвер з 9-00 до 18-00,

       П'ятниця з 9-00 до 16-45, Обідня перерва з 13-00 до 14-00

Розгляд заяв учасників конкурсу здійснюється Постійною комісією Київради з питань власності на своєму засіданні  та визначає переможця конкурсу. Результати конкурсу оформляються і протоколом.

Сума застави повертається особам, які не стали переможцями конкурсу, протягом трьох банківських днів з моменту визначення переможця конкурсу.

Рішення постійної комісії Київради з питань  власності щодо результатів конкурсу на право оренди виноситься в установленому порядку на розгляд пленарного засідання Київради.

Після прийняття Київрадою рішення щодо визначення переможця конкурсу на право оренди орендодавець в установленому порядку укладає з переможцем договір оренди.

Укладення договору оренди

Умови договору оренди комунального майна визначаються комісією та затверджуються  рішенням Київради, крім того умови договору оренди мають відповідати вимогам Закону України Про оренду державного та комунального майна".

Перед укладенням договору оренди для здійснення експертної оцінки ринкової вартості майна для розрахунку орендної плати об'єкта оренди Головне управління, в якості замовника, орендар, в якості платника, та експерт-оцінювач, в якості виконавця, укладають тристоронній договір щодо виконання експертизи вартості орендованого майна.

Оплата послуг експерта–оцінювача здійснюється за рахунок орендаря.

Орендоване майно страхується орендарем на користь орендодавця протягом 30 днів після укладення договору оренди, копія договору страхування надається Головному управлінню.

Оплата  страхових послуг  здійснюється за рахунок орендаря .

      В середньому процес одержання  в оренду майна комунальної власності може тривати від 3  до 6 місяців.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.