Умови призначення пенсії по інвалідності | Дарниця.org

Умови призначення пенсії по інвалідності

 

Така пенсія призначається особам, які мають  інваліднсть (каліцтво)  та за умови наявності  страхового стажу, обсяг необхідного стажу визначено Законом України « Про загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування» .

      Особливістю  є те що поява  такої інвалідності ( каліцтва) не обов'язково має бути пов'язане з виконанням  роботи та трудових обов'язків  і може призначатись за каліцтво отримане з дитинства.

     Залежно від ступеня втрати  працездатності є  три групи інвалідності, які встановлюються  органом медико-соціальної експертизи (орган МСЕК).

     Розмір  пенсії  по  інвалідності  визначається залежно від одержаної групи інвалідності та розміру пенсії яку б особа отримала за віком:

     1 гр. інвалідності - 100 відсотків пенсії  за  віком;

     2 гр. інвалідності - 90  відсотків пенсії  за  віком;

     3 гр. інвалідності — 50  відсотків пенсії  за  віком;

      Пенсія по    інвалідності   призначається   на   весь   строк встановлення інвалідності. Інвалідам - чоловікам старше 60 років і жінкам  старше  55  років  пенсії  по  інвалідності  призначаються довічно.

     Пенсія по інвалідності призначаються незалежно від того,   припинена   робота   на   час   звернення  за  пенсією  чи продовжується.

     Для одержання пенсії за віком,  необхідно  подати заяву та   необхідні документи до  управління Пенсійного фонду України.

             Документи необхідні для призначення пенсії по інвалідності:

-        письмова заява (бланк заяви можна знайти на нашому сайті в розділі «База знань») про призначення пенсії, яка подається особисто або представником,  що діє на підставі  довіреності посвідченої нотаріально;

-        довідка   податкової   адміністрації   про   присвоєння ідентифікаційного номера  заявнику;

-        оригінал документу  про страховий   стаж — трудова книжка, в разі  відсутності трудової  книжки  або  відповідних  записів  у  ній  - документи, які підтверджують  наявність стажу (довідки,  виписки  із наказів, особові рахунки  і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори  і  угоди  з відмітками про   їх виконання, тощо.

Докладний перелік таких документів визначається Порядком підтвердження наявного трудового стажу для  призначення  пенсій  за  відсутності трудової  книжки  або  відповідних  записів  у  ній,  затвердженим постановою Кабінету  Міністрів  України   від   12.08.93   N   637 http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=637-93-%EF;

-        оригінал довідки  про  заробітну плату особи  за період страхового   стажу   до 01.07.2000 року з місць роботи,  а  починаючи  з  01.07.2000  - Індивідуальні відомості про застраховану особу, які надаються відділом персоніфікованого обліку управління ПФУ;

-        оригінал паспорту особи;

Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва

     02091, м. Київ, вул. Вербицького, 9,

Начальник управління:  Плющ Валентина Петрівна

           тел. 562-68-27 (приймальня)

     Відділ первинного призначення пенсій та соціальної допомоги :

тел. 562-15-98

Відділ контролю за правильністю призначення пенсій:

тел. 562-89-02.

Розклад роботи управління:

Понеділок - Четвер: 9.00-18.00, П'ятниця: 9.00 — 16.45, обід 13.00-14.00.

     У разі порушення посадовими особами управління ПФУ ваших прав щодо пенсійного забезпечення, на такі неправомірні дії можна поскаржитись  Начальнику відповідного управління, який зобов'язаний реагувати  на такі звернення.

     Якщо вашу скаргу було залишено без задоволення, можна   звенутись з скаргою до вищестоящого органу або до суду.

Comments

В липні мені виповниться 50 років,чи можу оформити пенсію дострокову,з 4 річного віку син признаний дит-інвалідом.
Які документи потрібні

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.