Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу? | Дарниця.org

Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу?

 

Хто з нас хоч раз у житті не робив ремонт у своєму житлі? Це «стихійне лихо»не обійшло своєю увагою жодного власника житла.

     Але, якщо ремонт робить сусід? При цьому цілодобово, не зважаючи на час доби та святкові і вихідні дні, коли вам хочеться відпочити,  а домовитися із ним неможливо? Як в такому випадку захистити своє право на тишу?

     В такому випдку,  на захист вашого права на відпочинок та тишу покладено закон.

     Відповідно до  Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,  жилі будинки і прибудинкові території належать до захищених об'єктів.

    Особи, які проводять певні роботи (у тому числі ремонтні роботи) на захищених об'єктах, мають дотримуватись наступних вимог:

-       шум  при здійсненні робіт  не повинен  перевищувати установлених санітарними нормами рівнів для відповідного часу доби.  Правилами благоустрою м. Києва встановлені такі допустимі рівні шумів: у денний час — не більше 40 ДБА, у нічний — не більше 30 ДБА;

-       у  час,  із    22.00  до 8.00 години  забороняються   гучний   спів   і викрики, користування  звуковідтворювальною  апаратурою та іншими джерелами побутового  шуму,  проведення  салютів,  феєрверків, використання піротехнічних засобів;

-       проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 год  до  8.00 год., а у святкові та неробочі  дні — цілодобово ;

-       особа, яка проводить  ремонтні роботи, зобов'язана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.

 

         За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

          

          Особа, яка проводить роботи, що викликають значний шум, може не дотримуватись вказаних вимог  виключно  у випадках  якщо:

     -  шум із квартири не поширюється за межі  квартири;

     - проводяться роботи, пов'язані з   ліквідацією наслідків аварій, та інших  надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень;

     -  та в ін. випадках за рішенням місцевої влади.

 

     Якщо мирним шляхом вам не вдається домовитись із сусідом щодо додержання вимог дотримання нормативів тиші, тоді є можливість притягнути таку особу до відповідальності.

     Кодексом про адміністративні правопорушення в Україні (стаття 182), передбачена  адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу -  від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно, протягом року,  здійснить таке ж порушення, то штраф буде  значно більшим -  від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.

     Для того, щоб притягти сусіда до  відповідальності необхідно, щоб на нього  було складено протокол про адміністративне правопорушення посадовою особою міліції.

     Тому, якщо вам не вдалося  мирним шляхом захиститись від сусідського шуму – сміливо викликайте працівника міліції за тел.  - 102, який має зафіксувати факт такого  порушення та скласти протокол, який буде правовою підставою до подальшого  покарання порушника тиші.

     Тим самим ви зможете законним шляхом захистити своє право на відпочинок, тишу, і скоріш за все ваш сусід-порушник (інші сусіди) перед початком  ремону діятимуть з урахуванням ваших фізичних потреб та не будуть порушувати громадської тиші.

     Використані у цій статті нормативні документи можна знайти на нашому сайті в розділі “База знань”.

Comments

Що це за комуністичне лайно у вигляді "☭" при збереженні сторінки ? Якщо це офіційний сайт - то символіка має бути офіційною. Чи не так?

Але це найбільш офіційний сайт, ще з тих часів surprise

бандера:

Бендера, в схрон!

Доброго дня, у мене дитина дворічного віку.Сусід поверхом вище використовує дриль і перфоратор між 14-15год.,саме тоді коли малюк спить.Чи можна з цим щось вдіяти

Студент юрист :

Марія, у вашому випадку порушена норма в частині першій ст.182 КУпАП. Тому ви, маєте право звертатися з виклом до міліції. Яка повина накласти штраф від 100 грн. Але звичайно, раджу домовлятися з сусідом.

какая часть? нет в статье 182 купап никакой части! сосед может долбить перфоратором как ему угодно до 10 вечера

Не до 10 а до 9 вечора. Закон все ж таки....

Украина:

Юрист ты пидрило

А як домовитись не вийшло? Тиче мені,що закон він не порушує.Та ж історія, саме коли малюк засинає почина гепати і дрелити. ГАД!

Галина:

Маленька дитина шум сусідського перфаратора заважае спати

Попросити по людськи..... читайте статтю...

К сожалению, все обращают внимание только на время ремонта, в течение которого разрешено его делать, однако, никто не хочет соблюдать санитарные нормы относительно допустимого уровня шума, т.е. не более 40 дБ (к примеру, уровень шума от бытового перфоратора порядка 105 дБ и выше). В наше время при наличии стольких материалов преступление делать шумный ремонт и мешать соседям, а тем более детям.

Интересно, а как вы предлагаете МАТЕРИАЛОМ заменить ПЕРФОРАТОР? Что-то я не вижу способов, как можно заменить перфоратор или болгарку в тех случаях, когда она нужна. Бред это. Есть положенное время: 21-00 до 8-00 в будние дни и круглосуточно в выходные. В остальное время - проблемы страдальцев. Что теперь, ремонт не делать? Небось такие вот страдальцы, когда свой делали, никого не спрашивали.

Ніхто не говорить про "замінити". Просто перш ніж буравити стіни, аж будинок двигтить, можна, принаймні, поговорити з сусілами, попередити, домовитися про час. У мене, наприклад, однорічна дитина, а сусіди з 7-ї ранку "ремонтуються". В години денного сну (а чудово знають, що у нас маленька) починаються найгучніші роботи. А ми, приміром, довго гуляємо надворі перед сном і потім, після сну, тож тоді й могли б виконувати свої роботи! Але де там? Сьогодні я до них спустилася. І що ви думаєте? Вискочила розкуйовджена господарка, сказала, що їй пох... (вибачте за цитату), штовханула мене ногою(!) і закрила перед носом двері! Як вам таке? І як я повинна реагувати, скажіть? Зустріну у дворі - пасма повидираю! А могло бути по-нормальному!

Вот в данный момент(суббота) с 8 утра сосед на 2 этажа ниже дрелью работает. 3-я суббота подряд, с 8 утра, щас пойду зубы считать.

Ольга:

Так ти є один з тих долбнів, які долблять і жужарять цілими днями.... і закони вам не писані... А чому люди повинні це терпіти? Я плачу за двокімнатну квартиру майже 3000 грн. і повинна терпіти це неподобство. А ти не думав над тим, що в під`зді 36 квартир і якщоб всі були такими довбнями!!!!!??????

Андрей:

Я в ситуации с ребенком выхожу на улицу где он и спит и дышит, шум не мешает ! ищите альтернативу, проще всего сказать соседо Ко*ЕЛ ремонт делает время прийдет и Вы делать будите.

тепер листопад, на вулиці +3 градуси. Мені теж піти з дитиною на вулицю??

А субота відноситься до вихідного дня, коли взагалі не можна проводити ромонтні роботи чи відноситься до робочого дня, коли можна стукати з 8 до 22?

На мою думку субото відноситься до робочого дня, оскільки в ст. 73 КЗпП України вичерпний перелік святкових та неробочих днів. А відповідно до ст. 67 загальний вихідний день є неділя. Тобто, субота для багатьох, навіть не є вихідним днем.

Євген:

На мою думку субото відноситься до робочого дня, оскільки в ст. 73 КЗпП України вичерпний перелік святкових та неробочих днів. А відповідно до ст. 67 загальний вихідний день є неділя. Тобто, субота для багатьох, навіть не є вихідним днем.

А якщо сусіди роблять ремонт вночі (з суботи на неділю),включивши в квартирі бетономішалку, бо заливають стяжку то це яка стаття дозволяє? А при виклику міліції - дій ніяких, бо вони не можуть повірити, що вночі,і бетономішалка на третьому поверсі- то з цією проблемою до кого звертатись.Хазяїн квартири старається приїздити в такий час, щоб не зустрітись з сусідами, бо на час ремонту переїхав до дочки- ХОЧЕ СУКА СПАТИ СПОКІЙНО.

Сусід робить ремонт вже пів року . Підкажіть чи є якісь закон про тривалість проведення ремонтних робіт? Що порадите у даному випадку

Буду делать по мере моих возможностей. Хотите ускорить, сбростесь денюжкой.

skai:

теж саме питання!усід робить ремонт вже пів року . Підкажіть чи є якісь закон про тривалість проведення ремонтних робіт? Що порадите у даному випадку

Сергій :

Чи можна проводити ремонт в вихідні дні в квартирі якщо будинок тільки почали заселяти? В під'їзді 36 квартир, живе приблизно 6-8 сімей. Сусіди уже заселились, самі робили ремонт навіть в неділю. А тепер просять не шуміти.

Будівля набуває статусу житлового будинку з моменту прийняття її в експлуатацію у встановленому законодаством порядку.
В залежності від категорії складності це або момент реєстрації органами держархбудконтролю декларації про готовність об'єкта до експлуатації (об'єкт І-ІІІ категорії складності), або момент видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката про готовність об'єкта до експлуатації ( об'єкт ІV, V категорії складності).
З моменту прийняття житлового будинку в есклуатацію на нього поширюються усі вимоги та гарантії, передбачені ст. 24 Закону України " Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", як захищеного об'єкта.
Зокрема й ті, які встановлюють заборону проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21.00 до 08.00 години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.
Крім того законодавчо регламентовано, що власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт.
За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
Разом з тим, варто зауважити, що єдиним загальним офіційним віхідним днем в Україні є неділя (ст. 67 КЗпП).
На суботу порирюється загальний режим заборони проведення ремонтних робіт - з 21.00 до 08.00 год.

Сучід доказує мені, що субота - робочий день! ДОПОМОЖІТЬ, будь-ласка!

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" забороняється проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, на захищених об'єктах у робочі дні з 21.00 до 08.00 години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Статтею 67 Кодексу законів про працю визначено, що загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні (якщо його не визначено законодавством) установлюється графіком роботи підприємства, погодженим з профкомом.

Таким чином, оскільки субота законодавчо не визнана офіційним вихідним днем в Україні, вона не є неробочим днем в розумінні ст. 24 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", а тому на неї поширюється загальний режим заборони проведення ремонтних робіт лише з 21.00 до 08.00 год.

Разом з тим, п. 11.2.10. Правил благоустрою міста Києва встановлена заборона проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках та квартирах в робочі дні (в т.ч. суботу) з 19.00 до 08.00 год. та у святкові і неробочі дні впродовж доби.

Танюша:

Зараз робимо ремонт в ванній кімнаті та туалеті, на 3 поверсі 5поверхового будинку. В сусідів на 4-му мала дитина, вони неодноразово приходили зі скаргами про шум. В нас працював майстер , котрий приїхав після роботи о 19:00. Підшивали стелю гіпсокартоном, звісно ж працював перфоратор, і це відбувалося з 19:00 до 20:00. Чи порушую я закон, роблячи ремонт в такий час? Ці ж сусіди в 2012-2013 роках робили ремонт( зазначу що в мене дитина 2012 р.н.), витягали старі металеві труби зі своєї підлоги і частину труби через нашу стелю, зробивши пилову атаку на нашу квартири, пошкодивши цілісність самої стелі і шпалер на ній; встановивши новий котел індивідуального опалення в себе на кухні загадили пінкою наш " отлив" на кухонному вікні; під час ремонту вивішували на вулицю речі випрані, після котрих вікна на лоджіїбули білі і доводилося часто мити. До того ж моє дитя їх абсолютно не хвилювало, всі шумні роботи проводилися під час денного сну моєї дитини. Ми претензій не висували, бо як кажуть " сьгодні в тебе ремонт, а завтра в мене". В чому ж я тепер не права? Роблю ремонт не порушуючи закону.

Вячеслав:

Я так і не зрозумів, скільки часу дозволено робити ремонт сусіду? Мається на увазі рік-два, а що до одинадцяти років? Має бути якийсь період протягом якого сусід має зробити ремонт. Чи є такий період і скільки?

Олег:

Доброго дня! Проясніть статус неділі. Вона не підпадає не під святкові та неробочі дні

вы в воскресенье работаете?

Моєму сину рік і 10 місяців, він постійно в русі,сусід з погрозами приходить сваритися, щоб він не бігав по квартирі, хоча ми у 23:00 вже спимо. Як мені захиститися?.

Підскажіть будь ласка, живемо у багатоповерхівці, де не дуже грубі стіни, у нас є дитина, часом приходять сусіди з дитиною щоб діти могли погратися, ну звичайно діти на місці не сидять но не пригають, а бігають граються неодноразово в 10.01 год дзвонить сусід і жаліється на шум , чи може такий шум відноситися до ст.182 чи ще до якоїсь ,дякую

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.