Нормативи прибирання снігу та порушення встановлених вимог | Дарниця.org

Нормативи прибирання снігу та порушення встановлених вимог

Значною проблемою  у Києві в зимовий період є питання, пов'язані з прибиранням вулиць, доріг та інших об'єктів від снігу. Більшість територій Києва (та Дарницького району зокрема) від снігу не прибираються, хоча вимоги законодавства досить жорстко регламентують нормативи очищення вулиць та доріг.

Зокрема, чинні Правила благоустрою міста Києва, затверджені рішенням Київської міської ради № 1051/1051 від 25.12.2008, передбачають наступне:

 • Обов'язок по прибиранню снігу лежить на власниках, балансоутримувачах об'єктів або територій.
 • Прибирання тротуарів під час снігопаду здійснюється з періодичністю та за технологіями, встановленими відповідними галузевими нормами та правилами.
 • Очищення тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів слід починати після проходження певного часу від початку снігопаду.
 • Сніг з тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів повинен прибиратися механічним способом (вручну) без застосування хімічних реагентів.
 • Власники садиб малоповерхової забудови здійснюють очищення від снігу тротуару вздовж огорожі на проїжджу частину під механізоване прибирання.
 • Забороняється скидати сніг з тротуарів на проїзну частину вулиці після завершення робіт по її механізованому прибиранню.
 • Для запобіганню слизькості  на тротуарах, внутрішньоквартальних проїздах, покриття має бути посипане піском без  домішок солі. В окремих випадках обледенілі або покриті сніго-льодовим накатом внутрішньоквартальні проїзди допускається посипати піско-соляною сумішшю з 3% вмістом солі. Тротуари та внутрішньоквартальні проїзди обробляються піском за нормою 200 - 300 г/м2.
 • На зупинках громадського транспорту, ділянках з ухилами та сходинками норму посипання збільшують до 400 - 500 г/м2. Обробка покриття має проводитися протягом однієї години з моменту утворення ожеледиці.
 • Не допускається розкидання соляних сумішей на території зелених насаджень під час прибирання вулиць, внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів та пішохідних доріжок.
 • Вивезення снігу, згорнутого з тротуару на проїжджу частину, повинно бути завершене не пізніше 2 діб після закінчення снігопаду. Сніг вивозиться у місця, визначені розпорядженням КМДА «Про відведення додаткових майданчиків для складування снігу у зимовий період 2010/2011 р.р. на території м. Києва» № 1236 від 30.12.2010 р.

У 2011 році (відповідно до вказаного документу) місце складування снігу у Дарницькому районі – вул. Чернігівська, 2. До речі, на сьогоднішній день влада не визначила нормативно місця збирання снігу. Тож залишається незрозумілим, куди він мав би вивозитися у поточному році.

Очищення від снігу та бурульок дахів проводиться негайно - з  моменту їх виявлення, з забезпеченням безпеки руху пішоходів, збереженням покрівель будинків, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій. Для цього небезпечні місця на тротуарах, переходах мають бути огороджені. Сніг та бурульки, зняті з дахів, повинні вивозитися протягом однієї доби.

Не менше вимог та нормативів по прибиранню та вивезенню снігу передбачено Правилами благоустрою Києва відносно доріг. Так, зимове утримання включає в себе виконання робіт, що поділяються на три групи: снігоочищення, видалення снігу та сколів криги, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизькістю.

Нормативи і способи очищення дорожнього покриття від снігу та льоду визначаються залежно від інтенсивності снігопаду та інтенсивності руху транспортних засобів.
У випадках, коли середня інтенсивність руху транспортних засобів не перевищує 120 авто/год., а також під час снігопадів інтенсивністю до 5 мм/год. снігоочищення повинно проводиться тільки плужно-щітковими снігоочисниками без застосування хімічних реагентів. Очищення має здійснюватися не пізніше, ніж через півгодини після початку снігопаду і повторюватися не пізніше як через 1,5 - 2 години.

Обробка дорожнього покриття технологічними матеріалами повинна відповідати установленим нормам.

Забороняється переміщувати сніг з проїзної частини на тротуари, смуги та ділянки зелених насаджень, а також скидати його у водойми.

Також Правилами благоустрою встановлені нормативи з очищення доріг від сніго-льодового накату. Воно виконується наступним чином: спочатку шар обробляють кристалічними хімічними реагентами при нормі 200 - 300 г/м2, а через 3 - 5 годин після розподілу реагентів шар сніго-льодового накату або льоду сколюють автогрейдером, який обладнано гребінчатим ножем або сколювачем-розпушувачем.

Якщо товщина шару сніго-льодового накату значна (перевищує 20 мм), вказаний цикл робіт повторюють до повного очищення дорожнього покриття. Сколотий лід підгортається або укладається у вал та вивозиться на снігозвалище.
Прибирання паркувальних місць для транспорту у зимовий період здійснюється оператором, комунальним підприємством, яке здійснює організацію місць платного паркування.

Для подолання  значних снігових наметів та ожеледиці розпорядженням  КМДА  «Про заходи щодо ліквідації снігових наметів та ожеледиці в м. Києві» передбачено створення міського  та районних штабів з координації робіт по ліквідації снігових наметів та ожеледиці. Міська та районна влада Києва повинна забезпечувати  оперативне реагування на звернення громадян, що надійшли до Call-Центру (044) 1551 (зі стаціонарного), 205-73-37 (з мобільного) шляхом вжиття відповідних заходів щодо ліквідації снігових наметів та ожеледиці. Ст. 152 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за порушення в даній сфері – штраф  у розмірі від 340 до 1360 грн., а для посадових осіб та підприємців – у  розмірі від 850 до 1700 грн.

Використані законодавчі матеріали:
1. Правила  благоустрою міста Києва, затверджені рішенням Київської міської ради № 1051/1051 від 25.12.2008;
2. Розпорядження КМДА  «Про відведення додаткових майданчиків для складування снігу у зимовий період 2010/2011 р.р. на території м. Києва» № 1236 від 30.12.2010;
3. Розпорядження КМДА  «Про заходи щодо ліквідації снігових наметів та ожеледиці в м. Києві» № 1470 від 29.12.2009;
4. Кодекс про адміністративні правопорушення.

Comments

куди скидувати ? в озера та річки

Додати коментар

Plain text

 • HTML tags не дозволені
 • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
 • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.