Нововведення в державній реєстрації організацій та підприємців, застосування нового класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД-2010)» | Дарниця.org

Нововведення в державній реєстрації організацій та підприємців, застосування нового класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД-2010)»

З 1 січня 2012року  вступив   в дію новий Класифікатор України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010» (КВЕД-2010).

З метою поступового переходу від раніше діючого КВЕДу-2005 (http://zakon.nau.ua/doc/?code=va375202-05) до нового КВЕДу-2010 http://www.juridicheskij-supermarket.ua/page_kved.html,   протягом всього 2012 року буде діяти КВЕД-2005(згідно відповідного Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 530 від 29.11.10р.).

Тобто  у 2012р. будуть чинними обидва класифікатори видів економічної діяльності:  КВЕД-2005 та новий КВЕД-2010 .

З  метою надання допомоги підприємцям та організаціям, які здійснюють господарську діяльність, державними органами спільно було розроблено відповідні роз’яснення з питань запровадження та застосування КВЕД-2010.

Згідно цих роз’яснень  Держреєстру та  з метою вжиття всіх необхідних заходів щодо забезпечення своєчасного введення в дію КВЕД-2010 та усунення можливості виникнення у зв’язку з цим черг, що можуть вповільнити процес державної реєстрації юридичним  осам та підприємцям рекомендовано:

-         використовувати у якості допоміжного матеріалу перехідні таблиці від КВЕД-2005 до КВЕД-2010, в яких вміщено інформацію щодо типу перекодування видів економічної діяльності.

Таблиця перекодування видів діяльності: 

-         при зверненні до державного реєстратора для проведення будь-яких реєстраційних дій протягом 2012 року вносити до  єдиного держреєстру (ЄДР)  відомості щодо видів економічної діяльності за КВЕД-2010;

-         державну реєстрацію новостворених юридичних осіб та підприємців необхідно проводити з видами економічної діяльності виключно за КВЕД-2010, незважаючи на те, що чинність КВЕД-2005 припиняється 31.12.2012 року.

Нижче вказані детальні роз’яснення щодо приведення видів діяльності підприємця у відповідність з новим класифікатором КВЕД-2010:

Зміну КВЕДів потрібно здійснити багатьом підприємцям до 25 січня 2012р. ( гранична дата подання заяви підприємцями про застосування спрощеної системи оподаткування) для правильного оформлення єдиного податку на 2012 рік (якщо йдеться про види діяльності, які необхідно доповнити, виключити, або привести їх у відповідність до діючих класифікаторів, тому – що до 2006 року в ЄДР могли вноситись двохзначні види економічної діяльності, або внесені вже недіючі КВЕДи, по яких податкова не оформить єдиний податок).

 Платники на загальній системі оподаткування та підприємці на єдиному податку (в яких до ЄДР внесені діючі п’ятизначні КВЕДи-2005) можуть зробити це протягом всього 2012 року.

Для цього потрібно заповнити  реєстраційну картку про проведення  державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця (Форма11) .

І хоча КВЕДи-2005 будуть діяти ще протягом всього 2012 року, краще відразу перевести їх в КВЕД-2010, скориставшись перевідною таблицею.

В реєстраційну картку Форма 11 (друга сторінка) необхідно  внести весь перелік Ваших існуючих КВЕДів, і відмітити в графі – «ВИКЛ.» – мінусом. Після цього потрібно записати потрібні Вам КВЕДи-2010 (обов’язково – чотиризначні), і відмітити в графі «ВКЛ.» – плюсом.

Зразок заповненої реєстраційної картки Форми 11 наведений  нижче:

Заповнену  реєстраційну картку  Форми 11 потрібно подати до державного реєстратора  особисто (при собі необхідно мати паспорт) або через представника (за дорученням).

Зміна  видів діяльності підприємця  проводиться безоплатно.

Строк державної реєстрації у реєстратора  зміни видів діяльності не повинен перевищувати двох  робочих днів.

Зразки реєстраційних  карток про проведення  державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця,  (форма № 11),  про внесення змін до відомостей про юридичну особу,  (форма № 4),  та інші зразки реєстраційних форм знаходяться на нашому сайті в розділі «База знань».

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.