Проблема батьків і… матерів | Дарниця.org

Проблема батьків і… матерів

Андрію Новаковському після розлучення довелося боротися за право виховання свого сина. Колишня дружина перешкоджала їх спілкуванню, жодні служби та організації не допомагали, суд не задовольнив його позов.

Ми вже коротко розповідали про цю історію, в якій, можливо, є щось повчальне або принаймні життєве. Нікого зараз не здивуєш розповідями про те, як колишні чоловік із жінкою не можуть знайти спільної мови. Як численні скарги за звернення не приносять нічого, крім листів без відповідей. В такій ситуації здаватися не можна, бо є маленька дитина. Яка точно ні в чому не винна, якій потрібна любов і турбота як матері, так і батька.

Маленький Назар був народжений 2006 року. Вже у 2011 його батьки розлучилися. Батько звернувся до Служби у справах дітей Дарницької РДА, бо колишня дружина забороняла йму бачитись із сином. На засідання опікунської ради вона не з'явилась, ухвалене розпорядження про участь батька у вихованні сина не виконувала. Кожна його спроба зустрітися із хлопчиком закінчувалася скандалом. Андрій Новаковськй звертався до начальника у справах сім'ї та молоді Дарницької РДА, начальника Дарницького РУГУ МВС з повідомленням про психологічне насильство над ним та дитиною. Але все марно. Андрію навіть довелося пояснювати директорові дошкільного закладу, що він не позбавлений батьківських прав, бо мати дитини наполягала на забороні батькові відвідувати дитину в садочку. Також жінка забороняла Андрію займатися здоров'ям та вихованням дитини — вивозити Назара за місто для оздоровлення, записати його до гуртків, водити по лікарям. Здавалось, єдине, що їй було потрібно — гроші від колишнього чоловіка та його неучасть у вихованні.

Андрій звертався до Дарницького центру соціальних служб, за рекомендаціями відвідував консультації психолога, але мати дитини відмовилась від таких консультацій разом із дитиною. На запрошення «Українського центру порозуміння» жінка також не відповіла згодою. Сама ж вона намагалася домогтися скасування розпорядження про участь батька у вихованні, але це їй не вдавалося, тому вона просто його ігнорувала. За порадою працівників служби у справах дітей Андрій знімав свої візити до колишньої дружини на камеру, тож у нього були докази її неправомірної та неадекватної поведінки.

Зрештою, батько подав до суду позов про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини. На перші два засідання мати Назара не з'явилася, як і не з'являлася вона на засідання опікунської комісії для зміни Розпорядження. У цей час вона продовжувала перешкоджати батькові спілкуватися із сином, влаштувала гучний скандал із бійкою.

Ви можете на власні очі побачити, на що перетворювалися зустрічі Андрія з колишньою дружиною та у що виливалися його спроби зустрітися з хлопчиком. Він уже звик до постійних погроз, проявів агресії, образ, але найбільше батька тривожило те, що його син змушений був спостерігати постійні скандали.

Увага! Ненормативна лексика!

Чи можна такій людині довірити виховання маленької дитини?

І не зважаючи на все це суддя відмовив Андрію в задоволенні позову. У листопаді минулого року батько подав апеляційну скаргу на рішення Дарницького районного суду.

Сторонні люди у сімейних справах рідко можуть зарадити, але інколи таке втручання необхідне. Не так і просто доводити свою правоту та шукати допомоги у закону або чиновників. Нічого не робити завжди простіше, але це не вихід.

Поки готувався матеріал, стало відомо, що Андрій Новаковський виграв у апеляційному суді. Не будемо зараз говорити про торжество справедливості, бо йдеться не про перемогу, а про небажання здаватися. Невідомо, скільки ще сил та нервів йому доведеться витратити, але є речі, за які варто боротися. Якщо треба, він писатиме й надалі безкінечні листи та заяви, ходитиме по кабінетам та вимагатиме дотримання прав як власних, так і його маленького сина. Бо, як відомо, хто хоче — шукає засоби, головне — не втрачати надії.

Ірина Грищенко

Comments

Шановні чоловіки! Фільтруйте з ким заводити дітей. Де у Андрія очі були, коли він брав її за дружину? А тепер плачте, хоч повилазьте. Все одно хлопчик буде з мамою років до 16. Таке от Се ля ві...

подати подати позовну заяву до суду на позбавлення батьківських прав його колишньої дружини. Найтрагічніше те, що страждає дитина. І те, що фактично влада і закон на конкретному цьому прикладі НЕ ПРАЦЮЮТЬ.

Для того щоб позбавити одного з батьків батьківських прав мають бути доведені у судовому порядку наявність законних підстав для прийняття рішення про позбавлення батьківських прав.
Зг. Сімейного кодексу України до таких підстав належать:
- залишення дитини в пологовому будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини;
- ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
- жорстоке поводження з дитиною;
- хронічний алкоголізм або наркоманія;
- експлуатація дитини, примушування її до жебракування, бродяжництва;
- засудження за вчинення умисного злочину щодо дитини.
А в разі задоволення вимог батька щодо усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та подальшого ухилення матері від виконання рішення суду, батько має право подати заяву до суду про передання дитини для проживання з ним, а також вимагати відшкодувати йому матеріальної та моральної шкоди.

Очень интересно кто был инициатором развода? Безутешный отец или мегера-мать?:) Насколько известно общественности (а общественность у нас знает ВСЁ, почти как и статистика)образцовый папашка вёл достаточно "свободный" образ жизни, будучи скованным узами брака...поэтому чему он сможет научить своего сына - вопрос риторический. В данной ситуации, и в том числе из соображений женской солидарности, поддерживаю мать и желаю ей держаться до победного конца!

саша :

да ти такаяже дура как и она, вас нада посельть на необитаемий остров и оградить от мира да ви просто дебили которие калечите дитей и етим гордитесь.

имеет право свободно встречаться со своим ребёнком. Судя по видео его бывшая супруга тоже не святая. В любом конфликте всегда виноваты оба, но страдают больше всего дети.

После просмотра видео сразу возникает вопрос - А ГДЕ НАЧАЛО? Сюжетик то обрезан спереди
Очень хочется посмотреть начало - с того момента когда ПАПА пришел а не стого момента когда мама кричит что "Ты меня ударил" и пошел сюжет с левим хуком.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.