Як безоплатно одержати у власність або у користування земельну ділянку | Дарниця.org

Як безоплатно одержати у власність або у користування земельну ділянку

Земельні ділянки в м.  Києві відповідно до законодавства можуть належати юридичним та фізичним особам    на правах:

-        оренди;

-        постійного    користування   землею   (для   державних   та комунальних підприємств,  установ  і  організацій);

-        приватної власності.

            Відповідно до положень Земельного кодексу   України  ( цей документ можна знайти на нашому сайті в розділі «Правова база») повноваження  щодо розпорядження землями в межах міста   Києва,  здійснює Київська міська рада.

Громадянин має право   одержати земельну ділянку в межах міста  Києва для:

-        будівництва та обслуговування жилого будинку,   господарської будівлі;

-        особистого гаражного будівництва;

-        особистого дачного  будівництва; 

-        ведення  садівництва.  

            Порядок отримання земельної ділянки  у місті Києві  здійснюється відповідно до Рішення Київської міської ради № N 313/1747 від 14.03.2002 «Про затвердження Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві» ( цей документ знаходиться на нашому сайті в розділі «Правова база»).

            Громадянин, який бажає одержати земельну ділянку,  має  подати  письмову заяву до відділу забезпечення діяльності заступника міського голови – секретаря Київради та з питань звернень громадян Київської міської ради,( адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, тел. 270-50-24, 279-84-73, 279-85-04, графік роботи  Пн. - Чт. з 9:00 до 18:00,  Пт. з 9:00 до 16:45, обідня перерва з 13:00 до 13:45)на який покладено обов'язки з реєстрації звернень громадян.

               У заяві вказати: бажані розмір і місце розташування земельної ділянки, мета її використання і склад сім'ї (якщо ділянка передбачається для житлового будівництва).

      Далі подана  заява за підписом міського голови або заступника міського голови  -  секретаря  ради  направляється  до  Головного управління земельних ресурсів   для опрацювання .

Особа до поданої раніше заяви  додає  наступні документи:

-        ксерокопію паспорта громадянина;

-        довідку  про  склад   сім'ї   (форма   3),   якщо   ділянка передбачається для житлового будівництва; Довідка надається у ЖЕКу за місцем  реєстрації (прописки), безкоштовно . Для одержання довідки при собі  необхідно мати паспорти в оригіналі на всіх зареєстрованих (прописаних)  повнолітніх членів сім'ї, свідоцтва про народження на неповнолітніх осіб.   Інформацію про ЖЕКи Дарницького району можна знайти тут: http://drda.gov.ua/pages/view/79.

-        письмову  згоду  землекористувача  на  вилучення  земельної ділянки або її частини (у  разі  якщо  намічувана  для  відведення ділянка   потребує   такого  вилучення).  Підпис  землекористувача посвідчується нотаріально.  

            Документи подаються до приймальні, яка знаходиться  в приміщенні Головного управління   земельних   ресурсів  КМДА.

            Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 32А, тел. 279 58 72.

 Розклад роботи: Пн. - Чт. з 9:00 до 18:00,  Пт. з 9:00 до 16:45, Обідня перерва з 13:00 до 13:45.

Години прийому: Вт. з 14:00 до 17:00, Пт. з 10:00 до 12:30.

             Головне управління   земельних   ресурсів   узагальнює    подані документи  і  готує  запити  до  Головкиївархітектури,  Державного управління  екології  та  природних  ресурсів  в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції.

            В    місячний    термін    з   дня   отримання   запитів Головкиївархітектура,  Державне  управління  екології та природних ресурсів  в  м.  Києві,  міська  санітарно-епідеміологічна станція зобов'язані подати свої  висновки щодо відведення із зазначенням умов   та   обмежень   використання  землі.

             Розробку   проекту   відведення   земельної  ділянки  і перенесення її меж у натуру (на місцевість) здійснюють   землевпорядні організації. Для цього громадянин має укласти договір про виконання робіт  з розробки  проекту   відведення   земельної ділянки  з виконавцем, у договорі мають бути   визначені строки виконання таких робіт,  розмір плати, та інші умови.

             Складений   проект    відведення    земельної    ділянки, землевпорядна  організація подає до Головного управління земельних ресурсів  КМДА.

            Управління розглядає  подані  матеріали  і  готує  проект  рішення Київської  міської  ради  про  затвердження  проекту відведення та передачу у власність або в оренду земельної ділянки.

             Після  прийняття  рішення  Київської  міської  ради  про передачу земельної ділянки у власність чи  в  оренду,   Головним управлінням земельних ресурсів  КМДА здійснюється перенесення  її  меж  у  натуру  (на  місцевість)  та видається документ,  що  посвідчує  право  користування  землею  або  право власності на землю.

            За довідковою інформацією щодо одержання земельних ділянок у Дарницькому районі міста Києва можна звернутись до відповідальної особи Головного управління земельних ресурсів  за тел. 288-07-58. 

Рішення Київської міської ради  від 14.03.2002р.  N 313/1747 «Про затвердження Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві»

Comments

Гарний лохотрон описується у цій статті. Мабуть забули зазначити, щоб заяви писали на м"якенькій бумазці, щоб нею щось чиновнику не поцарапати. Переш за все дійсно у відповідності до вимог ст.116, 121 Земельного Кодексу Укроаїни кожен громадян має право отримати на безоплатній основі 5 (п"ять) видів земельних діляно. Але "наші" чинуші із КМДА та Київської міської ради замість виконання сервісної услуги - оформити право власності громадянина на землю з самого початку начинають вимагати викіпіровку місцевості на якій Ви хочете отримати земельну ділянку, а також дозвіл господаря цієї ділянки на передачу Вам у власність.Повний абсурд,ну який господар віддасть Вам безоплатно свою земельну ділянку. У відписках КМР значиться , що облік вільних ділянок Київська міська рада та її підрозділи не ведуть, а тому і дати Вам землю у них немає можливості. Шановні, хочете отримати земельну ділянку у відповідності до законів України то купуйте вила чи граблі і приблизно у кінці серпня чи в середині вересня місяця цього року підемо штурмувати міську раду та змушувати їх віддати нам те що належить нам по праву. У відповідності до ст.13 Конституції України ЗЕМЛЯ НАЛЕЖИТЬ НАРОДУ, а не чинушам. Саме чинуша, а не чиновник, тому що настоящого чиновника у міськраді я не зустрічав - більшість з них це хапуги та рвачі.

Олена :

Я не знаю як ви але я не буду покладати рук Я хочу щоб мені виділили земельну ділянку Я живу як в пеклі Вісім людей на 29кв метрах Я хочу щоб моі діти мали де жити І буду битись і боротись як вовчиця яка захищае своіх детинчат До останньоі краплі крові Мені немае що втрачати я крім дітей не маю більше нічого І якщо прийдеться я віддам життя Мене вже пів року землевпорядник Рокша деснянського р-н ігноруе Хоча КМДА передала йому мою заяву про відведення земельноі ділянки Мало того після останньоі скарги мене перестріли по дорозі до дому І погрожувалі що відріжуть ноги Зателефонувала на 1551 розповіла Вони не хочуть записувати заяву про погрози А в міліцію іти знаючи на перід що ніхто тим займатись не буде Просто без смисленно

Давайте разом з нами

Незабаром опублікуємо повний перелік кроків отриманих від КМДА в рамках скарги прокуророу на не розгляд заяви.

володимир:

я вже півроку звертаюс вони не знають як знайти земельну ділянку. Алеж жінка директора Київзему має чотири земельні ділянки.
http://www.hromadske.tv/images/doc/f/1/f1acfa4-zayci-screen-7-deklar-dry...

Як з Вами можна зв"язатися?

Давайте разом з нами

Незабаром опублікуємо повний перелік кроків отриманих від КМДА в рамках скарги прокуророу на не розгляд заяви.

1. Через пошту info@darnitsa.org

2. Через форму зворотнього зв'язку

Можете вислати знеособлені відповіді разом із супровідним текстом що до чого. Це дуже цікаво!

3. Через наших партнерів, наприклад ГО "ГРПР"

я стою вісім років на черзі на земельну ділянку.ДРУГІ ПОЛУЧАЮТЬ БУКВАЛЬНО ЗА МІСЯЦЬ КУДА МЕНІ ЖАЛОВАТЬСЯ?

Де ви стоїте?

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.