Модернізація житлового фонду | Дарниця.org

Модернізація житлового фонду

Розрахунок вартості термомодернізації житлового фонду для споживача.
Близько 30% енергетичних втрат відбувається саме «всередині будинку» і для того щоб їх уникнути будуть потрібні не тільки окремі заходи з енергоефективності, а капітальний комплексний ремонт з використанням енергозберігаючих технологій.
Перше, що потрібно зробити перед модернізацією об'єкта, це звичайно ж провести енергоаудит. Він дозволить виявити втрати тепла і перевитрати електрики, і визначити за рахунок чого і як можна знизити споживання енергоресурсів.
Взагалі універсального рецепту енергомодернізації не існує. Все дуже індивідуально, залежить від стану будівлі, його внутрішніх і зовнішніх комунікацій. Тільки комплексне рішення, не можна сказати: «міняйте вікна, замість теплового вузла або утеплюйте стіни» - все визначається разом.
При цьому, в одному випадку установка індивідуального теплового пункту дасть економію на опаленні близько 5%, а в іншому - цілих 20%. Це саме можна сказати до утеплення стін, заміни вікон і дверей. На одному об'єкті подібні заходи приведуть до зниження витрат на опалення на 20-25%, а на іншому - на 40-50%.
Якщо говорити про окупність, то швидше за все повертаються інвестиції, спрямовані на зниження споживання електроенергії. Наприклад, заміна традиційних ламп розжарювання на LED-освітлення - дозволяє скоротити витрату електрики в 15 разів. І окупність при цьому всього 1,5-2 роки. Придбання та установка ІТП окупається протягом 2-3 років.
А найдовше «відбиваються» інвестиції в утеплення стін і заміну вікон. На це може знадобитися від 7 до 10 років і більше років.
Також варто звернути увагу на технічний стан інфраструктури і квартир  окремо. Питання проведення технічного аудиту житлового фонду скоріше політичне, і вимагає внесення змін до 10-ки законів і підзаконних актів що в даний момент просто неможливо.
Середня вартість проведення енергоаудиту 1 житлового будинку коливається від 15 000 до 30 000 грн., в залежності від розмірів будинку і поставленого завдання, адже в вартість енергоаудиту може входити і тепловізійна зйомка.
Заміна звичайних лампочок на ЛЕД-лампи. Найпростіший спосіб економії, з якого майже всі і починають. У звичайному 5 поверховому 6 -під'ізному будинку на кожному поверсі знаходиться по 1 точці, вартість заміни 1 точки 250-350 грн. Окупність заміни звичайних ламп на ЛЕД-лампи 9-12 місяців. Для повної заміни необхідно 10 500 грн.
Установка ІТП це не самий дорогий процес, але при цьому дає серйозний результат. Вартість ІТП також залежить від розмірів будинку, поверховості, кількість під'їздів і т.д. В середньому вартість ІТП з погодним регулятором може коливатися від 70 000 до 200 000 грн., в залежності від виробника і окупність проекту від 9 до 18 місяців.
Наступний етап капітальної модернізації будинку, це заміна вікон в під'їздах і капітальний ремонт вхідної групи з встановленням тамбурних дверей. Середня ціна квадратного метра вікна становить 3000-4000 грн. з урахуванням виконання установки з паро-гідро ізоляцією і теплими відкосами, в залежності від вибору виробника. Витрати при такому ж, 6-під'їзному будинку, складуть 120 000 доларів і окупність буде 3-4 роки в залежності від обсягів споживання теплоносіїв і технічного стану будинку.
Найбільш дорогий етап і має найбільший період окупності, це утеплення фасаду будинку. Середня вартість утеплення фасаду, з урахуванням застосування базальтової вати, складе не менше 900-1400 грн. в залежності від вартості матеріалів і складності робіт.
При виконанні утеплення 6-під'їзного будинку вартість робіт з матеріалами становитиме 19 000 000 - 20 000 000 грн. з окупністю 8-10 років, в цю вартість включено капітальний ремонт даху та підвалів.
Також необхідно провести заміну всіх видів мереж в будинках, що в середньому складе не менше 2 500 000 - 3 500 000 грн., з досить тривалою окупністю.
Разом для повної реконструкції 6-під'їзної хрущовки житловою площею 3750 м.кв на 75 квартир, необхідно 31 125 000 доларів, що в середньому на квартиру в 50 м.кв. виходить 415 110 грн.
Зменшення платежів за тепло становитиме близько 35-40% при середньому платежі 1500 грн., що в середньому буде 900 грн. при перерахунку на 1 м.кв. 12 грн.
При цьому платіжка збільшиться за рахунок виконання капітального ремонту в середньому в місяць при розрахунку на 10 років на 1 м.кв. на 69 грн. або 3 460 грн. на середню квартиру в місяць.
Але при цьому держава вам компенсує 30% від вартості, тобто фактично до оплати ви отримаєте 2 422 грн. в місяць.
Капіталізація квартири (збільшення вартості) становитиме орієнтовно 15-20%, що приблизно вийде 113 000 грн., при загальних витратах на реновацію 415 110 грн., залишок платежів в місяць становитиме 1 760 грн. Фактична переплата в рік з урахуванням капіталізації 12 120 грн. 
Додамо до цього ще регіональні (міські програми) компенсації витрат, а це ще 20-30% від вартості і фактично ваші витрати за реновацію становитиме близько 1 200 грн. з квартири в місяць, з урахуванням капіталізації власності.
Але при цьому ви отримуєте сучасне утеплене житло в якому можна спокійно прожити вам і вашим нащадкам, як мінімум, найближчі 50 років.

Comments

Therefore, people set aside more day online.

Feel free to visit my site ... <a href="https://bg.maennerchor-meissen.de/slim/1384/kak-da-otslabnem-zdravoslovn...ефикасни хапчета за отслабване в аптеките</a>

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.