Медузи атакують Київ | Дарниця.org

Медузи атакують Київ

У Дніпровських водосховищах морська риба голка і дрібна медуза стали звичними мешканцями!
Ми ніколи не могли собі навіть уявити, що в Дніпрі зможуть жити морські мешканці. Але, на жаль, це реалії сьогоднішнього дня ... І цьому явищу є свої пояснення.

«Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився «широким» і «могутнім». Річку перегородивши дамбами - убили, позбавивши природної течії. У каскаді Дніпровських водосховищ за всі ці роки утворилася своя екосистема, відмінна від річкової» - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - У всіх бідах стародавньої річки Європи винна людина! По берегах стоять мегаполіси, металургійні, хімічні гіганти зі своїми сливами. Земельний і Водний Кодекс чітко регламентують відстань природоохоронної прибережної смуги, на якій категорично заборонена господарська діяльність, крім рекреації, незважаючи на це поля впритул підійшли до водойм і після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми. По дренажних каналах, малих річках вона потрапляє в Дніпровські водосховища. Додамо до цього те, що фактично всі авто мийки скидають відходи свого виробництва в ливньовки, за якими минаючи очисні споруди ця брудна вода, насичена автомобільними маслами і авто хімією, безперешкодно потрапляє прямо в Дніпро. Це далеко не повна картина ганебного відношення до головної річки України, з якої п'є воду 2/3 її населення. За твердженням вчених вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Завдяки всьому цьому солоність води підвищилася, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ мешканцям морських лиманів.
Якщо три роки тому рибу голку і медуз можна було зустріти в Дельті Дніпра і зрідкана Каховському водосховищі. То сьогодні вони в достатку зустрічаються в столичних затоках. Прямо під «вікнами» Верховної Ради яскраве демонстрація неналежного ставлення до головної річці країни.
Так само варто сказати, що Дніпро катастрофічно заростає і міліє. Тільки в столичній акваторії 57 мілин, які через три, п'ять років можуть перетворитися в острова, якщо не вжити екстрених заходів.
«Ми просто злочинно розпоряджаємося нашими природними багатствами. Україні давно вже потрібно було розробити НОВУ ВОДНУ політику !!!! Прісну воду необхідно визнати стратегічним ресурсом країни і підходити до її охорони та використання з усією відповідальністю!» - кажуть в Асоціації рибалок України.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.