«Я поля влюбленным постелю…Тема кохання в творчості Володимира Висоцького» | Дарниця.org

«Я поля влюбленным постелю…Тема кохання в творчості Володимира Висоцького»

25 січня 2018 року Володимиру Висоцькому виповнилося б 80 років. Неможливо уявити його в похилому віці, в нашій свідомості Володимир Семенович назавжди лишиться молодим, талановитим, енергійним. Його пісні супроводжували дитинство та юність людей мого покоління, вони вчили мудрості і мужності, вірності слову і дружбі. Для багатьох ці пісні стали своєрідною енциклопедією, мірилом честі та порядності.  Окрім того, кожна з пісень Володимира Висоцького, зважаючи на те, що він був не лише поетом, але й актором, є невеличкою п’єсою для одного актора, побудованою за всіма законами драматичного жанру. Серед  них є пісні-казки, пісні-притчі, пісні-трагедії, і пісні-комедії. Пісні Володимира Висоцького написані в різних жанрах, в різній манері, та об’єднує їх одне – нудними ці пісні не зможе назвати навіть  найприскіпливіший критик.
Протягом майже двох десятиліть пісні Висоцького розходилися межи люди за допомогою «магнітофонного самвидаву». Вони були детонатором, своєрідною міною уповільненої дії, підкладеної під мури Радянського союзу. І зруйнували радянську імперію, що б там не казали історики, саме люди, виховані на піснях  Володимира Семеновича. Навіть якщо б сказане вище стосувалося б двох-трьох десятків або сотні людей, можна було б вважати, що він недаремно прожив своє життя. Але ж таких людей було значно більше. І десь в потаємному куточку моєї пам’яті зберігається київське літо середини 80-тих років, відчинені вікна, і з кожного вікна лунають пісні Висоцького. За мірками історії, це було навіть не вчора, а кілька хвилин тому…
Я виріс на піснях Володимира Висоцького, вони в значній мірі формували моє світосприйняття та самосвідомість. Саме тому протягом майже 40 років я досліджую його творчість, порівнюю варіанти текстів та виконання пісень Володимира Семеновича і, безумовно, виконую його пісні.
Протягом 2018 року, як було сказано вище, ювілейного року Висоцького, мною заплановано проведення цілої низки концертів, присвячених пам’яті видатного радянського барда.  «Родзинкою» цих концертів має бути те, що в жодному з них не повторюватимуться пісні.
Перший концерт з цього циклу  «Ни единою буквой не лгу…» відбувся в ПК «Дарниця»  24 січня 2018 року і був в значній мірі присвячений військовій тематиці.
13 лютого 2018 року, спільно з Громадською радою при Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації та під егідою Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, відбувся другий тематичний концерт  «Я поля влюбленным постелю…Тема кохання в творчості Володимира Висоцького».

Назва цього концерту говорить сама за себе. Зрозуміло, що більшість пісень була присвячена саме темі любові та кохання. І розпочався концерт з «Баллады о любви»,  що прозвучала в кінофільмі «Баллада о доблестном рыцаре Айвенго».
Але любов буває різною. В першу чергу, це любов до рідної землі, до батьківщини, на яку зазіхає підступний ворог. Четвертий рік наша держава веде свій нерівний бій з російською агресією, тож, як ніколи, актуальними є такі пісні Володимира Висоцького на військову тематику, такі, як «Так случилось: мужчины ушли», «Песня летчика», «Я несла свою беду» та інші, що також увійшли до концерту.
Цікаво, що друга пісня, яку взагалі написав Володимир Висоцький, присвячена саме темі кохання. Вона називається «Татуировка», і написана була в модному на той час жанрі напівкримінального романсу.
Дуже цікавим і надзвичайно рідко виконуваним є цикл пісень «Про кохання в різні історичні епохи» - від кам’яного віку до доби Відродження. Вони написані з гумором і, насправді, персонажі пісень згаданого циклу є сучасними та цілком впізнаваними.
Формуючи склад цього концерту, я хотів, щоб слухачі не лише згадали знайомі з дитинства пісні, такі, наприклад, як «Ноль-семь», але й побачили їх в початковому вигляді, не спотвореному радянською цензурою.  Бажанням показати різноплановість творчості Володимира Висоцького зумовило наявність в програмі пісень-казок: «Песня о диком вепре» и «Серенада Соловья-разбойника». Надзвичайно рідкісною є пісня «О двух влюбленных кораблях»,  написана для вистави «Свій острів», яку Володимир Семенович взагалі ніколи не виконував самостійно, а лише в дуеті з акторкою Театру на Таганці Ніною Шацькою.
Практично всі ліричні пісні Висоцького, виконані під час концерту, і «Дом хрустальный», і «Лирическая», і, особливо, «Райские яблоки» є знаковими в житті радянського барда,такими, що визначали певний етап його життя. Сподіваюся, що жоден зі слухачів концерту не залишився байдужим і навіть найбільші поціновувачі творчості Володимира Семеновича відкрили для себе нові грані його обдарування. Якщо це так, то я дійсно досяг своєї мети. 

Окремо хочу подякувати Громадській раді при Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації за організаційну підтримку, а також Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації за надане приміщення, в якому проходив концерт. Дякую всім, хто знайшов час та виявив бажання зустрітися з творчістю Володимира Семеновича. 

Однак, як вже було сказано, цикл концертів пам’яті Володимира Висоцького продовжуватиметься протягом всього 2018 року, і пісні в цих концертах не будуть повторюватися. Попередньо заплановано, що наступний концерт відбудеться в березні 2018 року в Галереї Володимира Висоцького (м. Київ), в квітні  - в Театрі на Подолі, в травні цього року – в Музеї театрального та кіномистецтва. Сподіваюся, що на цьому цикл концертів (або творчих зустрічей, як їх завжди називав Володимир Семенович) на цьому не завершиться і триватиме, як і було заплановано, аж до кінця 2018 року. Докладна інформація про дату і місце проведення заходів буде викладена на сайті очолюваної мною організації (ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»): vuppi.at.ua  та  на моїй сторінці в Фейсбуці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007877674292. Запрошую всіх бажаючих, які поважають та цінують творчість Володимира Висоцького, бути моїми гостями на наступних творчих зустрічах!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.