Проект «Подорожі країною» | Дарниця.org

Проект «Подорожі країною»

В Дарницькому районі реалізувався проект «Подорожі країною, як інструмент успішної інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в місцеві громади та їх роль в процесі миротворення в Україні». Проект реалізувався Благодійним Фондом «Безпечна Дарниця»  в рамках пілотного проекту «Внутрішньо переміщені особи в трьох містах України: плани, перспективи, можливості для примирення» за підтримки Українського Жіночого Фонду, Інституту Миру США і Глобального Фонду для Жінок.
Загальний контекст проекту обумовлений виникненням великої кількості вимушених переселенців у зв’язку з військовим конфліктом, який відбувається на Сході України та складностями соціально-психологічної адаптації та інтеграції внутрішньо-переселених осіб в нове середовище. Місцеві мешканці виявились не готові сприйняти ВПО як членів «своєї» громади через існування в українському суспільстві встановлених стереотипів сприйняття мешканцями Заходу і Сходу один одного. Ці стереотипи, нав’язані як внутрішніми ЗМІ так і російською пропагандою, прижилися тому, що протягом останніх десятиліть втрачена культура міжособистісного безпосереднього спілкування, наявність якого є необхідною складовою ефективного функціонування будь-якого суспільства. Саме тому, ініціатори вважають, що їх проект один із способів вирішення внутрішньополітичних конфліктів, а зокрема подолання соціально-психологічної напруги та відновлення практики «живого» спілкування та обміном інформації. Основними заходами проекту була організація подорожей, для осіб, які вимушені були змінити місце свого постійного проживання, в родини мешканців місцевої громади.

В рамках даного проекту, родини з числа ВПО мали змогу познайомитися та встановити дружні відносити з родинами з міст: Переяслав-Хмельницький, Біла-Церква та Чернігів.

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.