Як в Дарницькому району проводяться навчання з домедичної підготовки населення? | Дарниця.org

Як в Дарницькому району проводяться навчання з домедичної підготовки населення?

Не дивлячись на те, що всі люди знають про потенційні небезпеки і всіляко намагаються їх уникнути — нещасні випадки все ж таки трапляються. Причиною може бути власна неуважність, втома, переоцінка власних сил, недостатня підготовка. Також інциденти можуть трапитись із-за факторів, які знаходяться поза межами контролю постраждалого — як то дії інших осіб або природні катаклізми чи техногенні аварії.
Коли трапляється нещасний випадок, час не на нашому боці. Постраждалому треба якнайшвидше надати ефективну допомогу, від якої часто залежить не тільки  тривалість та важкість процесу відновлення його здоров’я, а можливо навіть і життя людини. Тому, щоби діяти ефективно в таких ситуаціях, необхідно знати головні  принципи першої медичної допомоги.
Законом України «Про екстрену медичну допомогу» визначено, що домедична допомога - невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи.
Тобто, перша медична допомога — комплекс негайних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала від дії зовнішніх факторів до її передачі, в разі потреби, під опіку кваліфікованому медичному персоналу.
Але наскільки населення володіє прийомами першої допомоги, що можуть бути застосовані (і були випробувані на практиці) в умовах екстремальної ситуації, сполученої з боротьбою за існування? Та де можна отримати відповідні знання?
Громадська рада при Дарницькій РДА намагалася отримати відповідну інформацію: які установи та заклади проводять навчання з надання першої медичної допомоги…

На який була отримана наступна відповідь

Як бачимо, більшість інформації як-то кажуть «повз касу». У підсумку, були ініційовані наступні запити:

Отже, на вищезгадані запити надійшли наступні відповіді:

На сьогоднішній день, рівень обізнаності пересічного громадянина щодо принципів надання першої домедичної допомоги дуже низький. Важко сказати, хто винен в цьому. Чи то незацікавленість кожного з нас, чи відсутність зацікавленості держави…. Кожен працівник підприємства, установи, закладу повинен вміти надавати допомогу так само кваліфіковано, як і виконувати свої професійні обов’язки. А вимоги до вміння надавати першу медичну допомогу та до професійних навичок повинні бути однакові. Від цього може залежати життя кожного з нас.

До речі, враховуючи пасивність наших управлінських органів, Рада волонтерів Дарницького району м. Києва виступила ініціатором проведення навчання з домедичної підготовки населення в Дарницькому районі. Наразі йде активна підготовка до проведення перших тренінгових занять, які за задумами, мають охопити різноманітні верстви населення та залученні до проведення навчання кваліфікованих інструкторів. 

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.