«Творчий літературно-поетичний семінар «Кастальський ключ» | Дарниця.org

«Творчий літературно-поетичний семінар «Кастальський ключ»

03 та 04 вересня 2016 року ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» та її Відокремлений підрозділ «Київська обласна організація ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України провів захід «Творчий літературно-поетичний семінар «Кастальський ключ» для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Захід є складовою частиною Творчої літературно-поетичної майстерні «Кастальський ключ», започаткованої ГО ВГО ВППІ.
Місцем відпочинку Творчого літературно-поетичного семінару «Кастальський ключ» не випадково було обрано Пущу-Водицю, курортну зону міста Києва (Київ, Пуща-Водиця, вул. Юнкерова, 76, Дитячий позаміський заклад відпочинку та оздоровлення «Пуща-Водиця»). З одного боку, це дозволило учасникам заходу провести два дні в мальовничому київському передмісті, з іншого ж – не ускладнило доставку учасників семінару від залізничного вокзалу міста Києва. Всіх бажаючих зустрів і привіз в Пущу-Водицю автобус.
03 вересня 2016 року з 10:30 до 11:45 в рамках заходу «Творчий літературно-поетичний семінар «Кастальський ключ» наша організація провела круглий стіл  «Літературно-поетична творчість як дієвий засіб реабілітації», який став вступною частиною до майстер-класів для обдарованої молоді з числа інвалідів.
03-04 вересня 2016 року особи з  інвалідністю взяли  участь в дводенних майстер-класах, що передбачали заняття з  теорії творчості, практичну роботу на основі їхніх власних творів, розгляд віршів як потенційних пісенних текстів, а також заняття з віршотерапії.

Ведучими майстер-класів були українські письменники з  досвідом наставництва:
-    поетеса і літредактор, засновник та очільниця  літстудії “Перехрестя” при НСПУ, засновник Всеукраїнського конкурсу урбаністичної поезії «Урба-Перехрестя”, організатор численних літературно-мистецьких імпрез та інтеракцій – Вікторія Осташ (м. Київ);
-    поетеса, перекладач, літредактор, член журі Всеукраїнського конкурсу урбаністичної поезії "Урба-Перехрестя" та співзасновниця (спільно з В. Осташ) творчого гурту "Листя трави" – Вікторія Цимбал (м. Київ);
-    режисер, поет, бард, неодноразовий лауреат, член журі або ведучий творчих майстерень численних фестивалів та конкурсів у різних жанрах мистецтва – Юрій Чайка (м. Харків);
-    поетеса, арт-терапевт, дійсний член Асоціації глибинної психології "Теурунг", куратор проекту “Словотерапія” – Оксана Стогній-Рибась (м. Харків).

Щиро вдячні всім перерахованим вище наставникам молодих поетів за те, що відгукнулися на наш заклик і зголосилися взяти участь в семінарі.
Справжньою родзинкою семінару-практикуму «Кастальський ключ» став осінній дарунок його учасникам від тренерів та від самих учасників: майже двогодинний концерт, що відбувся після вечері. І довго ще в приміщенні творчої майстерні лунали вірші, пісні, висловлювалися думки та сподівання учасників заходу.
А наступного дня заняття студійців почалися з самого ранку і закінчилися віртуальною міні-екскурсією по Києву, яку провела для них Світлана Петровська, заслужений працівник культури України.
Як один з організаторів заходу, хочу сказати що, на мою думку,  творчість є надзвичайно потужним засобом реабілітації, напевне, одним з найдієвіших. І буду дуже радий, якщо наш захід дасть поштовх до творчості всім його учасникам, надихне їх на створення нових віршів або пісень. Окрім того, в силу різних обставин, люди з інвалідністю не дуже часто мають змогу насолодитися живим спілкуванням, що називається "обличчя в обличчя".

Таке спілкування їм замінюють сучасні комунікативні засоби. Однак живого спілкування не замінить ніщо. Тож дуже радий, що ми змогли надати їм таку можливість.
І ще дуже радий тому, що познайомився з усіма учасниками семінару, які всі, без виключення, є яскравими особистостями. Всі ми вчимо одне одного, і не лише в сенсі поетичної творчості. Спілкуючись, ми стаємо багатшими на нових друзів. Заради цього, власне кажучи, ми і працюємо.

Також, 11 вересня 2016 року відбулася Практична складова (концерт) Творчої літературно-поетичної майстерні "Кастальський ключ". Захід проходив в Національному музеї Тараса Шевченка.

Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку директору музею, Дмитру Васильовичу Стусу, а також Старшому науковому співробітнику музею, Анастасії Лацюзі за гостинність і всебічну допомогу, надані ГО ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів" в організації і проведенні заходу.
Святковий концерт за багаторічною традицією відкрив XVII Тиждень освіти дорослих в Україні, який щорічно проходить під егідою ЮНЕСКО.
Концерт розпочав  Народний колектив "Самодіяльний хор Обухівського УВП УТОС "Світанок" піснею на вірші Тараса Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий".

З вітальним словом виступили голова ГО ВГО ВППІ, Володимир Борисович Петровський, голова Всеукраїнського координаційного бюро Міжнародної громадсько-державної програми “Освіта дорослих України”, голови ТОД -17, Сергій Іванович Болтівець, заступник голови Центрального правління  Українського товариства сліпих, Михайло Миколайович Новосецький, Старший науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка Анастасія Лацюга.

Свою підтримку діяльності ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"  в сфері реабілітації інвалідів засвідчила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров`я, Ольга Вадимівна Богомолець.
Гостями заходу були дует бандуристів Олена Левенко та Тетяна  Лобода, члени театрального  колективу "Добробут та злагода", вокалісти, художники, поети та літератори, які щедро ділилися з присутніми своїм творчим доробком.

Практична складова (концерт) Творчої літературно-поетичної майстерні "Кастальський ключ" тривала протягом 4-х годин, але її глядачі та учасники ні  хвилини не сумували. Руслан Іщенко, Микола  Криндач, Ірина Бернацька, Костянтин та Тетяна Богатиренки, Людмила Машталер, Наталка Кащенко, Марія Фоміна, Валентина Врублевська – ось далеко не повний перелік учасників нашого заходу, які, незважаючи на інвалідність, зуміли зберегти бажання творити і радувати інших результатами своєї творчості.

Своєрідною родзинкою заходу стала екскурсія по Національному музею Тараса Шевченка, яку провели співробітники музею, враховуючи специфіку нозологій інвалідності учасників заходу.

Дякуємо всім учасникам концерту, і тим, кого я назвав, і тим, кого не зміг назвати за браком місця, і бажаємо їм здоров`я, натхнення і творчої наснаги!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.