Як вирішити проблему з вигулом собак? | Дарниця.org

Як вирішити проблему з вигулом собак?

По всьому Києву спеціально відведених місць для вигулу собак менше, ніж їх має бути в одному його районі. До того ж жодне не обладнане спеціальними знаками. У кращому випадку для позначення таких зон і майданчиків використовують листівки з відповідними написами. У районних адміністраціях говорять, що таку ситуацію створила щільна забудова столиці та брак коштів у бюджеті.

Це межує з різко негативним ставленням до них оточуючих і  обумовлюється тим простим фактом, що не всі собаківники підозрюють про існування певних правил утримання та вигулу домашніх тварин. На території кожного міста є спеціальні майданчики для вигулу собак , але використовують їх за призначенням лише ті , хто живе в безпосередній близькості. Набагато частіше домашні вихованці заощаджують свій час господарів справляють нужду на прилеглій до будинку території .

У багатьох європейських країнах це питання вирішується вже досить давно і набагато більш докладно . Так , наприклад, у Чехії в деяких місцях за вигул чотириногого друга треба заплатити. Вигул собаки без повідка в непризначених для цього місцях , особливо на дитячих майданчиках , спричинить штраф розміром близько 35 євро. Навіть за право утримувати собаку у себе в квартирі чехи платять місту близько 50 євро на рік.

Вигулювати своїх вихованців і при цьому не затьмарювати життя своїх сусідів можна , головне задатися такою метою - а це вже питання особистого ставлення до оточуючих. Його дуже складно регламентувати правилами .

На весь величезний Дарницький район для вигулу собак знайшлося лише 6 місць. Разом з тим в РДА зазначають: у будинків розміщують оголошення про гуманне поводження з тваринами і скаржаться - мовляв, через щільну забудову місця для нових майданчиків знайти складно.

Не зважаючи на це приємно усвідомлювати, що в наш не легкий час залишилися можновладці , думаючі про людей , в даному випадку про собачників 12.05.2014 у Дарницькому районі м. Києва , під патронатом і за рахунок депутата Київ Ради Сергія Кримчака , була відкрита дуже якісна площадка для вигулу собак , з смітниками, лавочками , снарядами для собак.

Місця, де можна вигулювати тварин в Дарницькому районі:

вул. Тростянецька, 6-ж;

просп. М. Бажана, 9-а;

вул. Леніна, 59;

вул. Вишняківська, 5;

вул. Драгоманова, 5;

вул. Харківське шосе, 180/21.

Для того, щоб проблема була вирішена, кожна людина повинна знати правила вигулу домашніх тварин :

Правила вигулу тварин спрямовані на забезпечення безпеки життя та здоров'я людей, укріплення моральності та гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав. Правила поширюються на відносини, що виникають у зв'язку з утриманням тварин та поводженням із ними фізичних та юридичних осіб.

Фізичні та юридичні особи, які утримують тварин, зобов'язані суворо дотримуватися вимог Законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та інших нормативно-правових актів України, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин, в тому числі через жорстоке поводження з ними або їх жорстоке умертвіння.

Утримання,  вигул та поводження з тваринами ґрунтується на таких принципах:

- жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині;

- забезпечення умов життя тварин, які відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;

- право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження";

- заборона жорстоких методів умертвіння тварин, у тому числі отруєння тварин;

- відповідальність за жорстоке поводження з тваринами;

- утримання і поводження з домашніми тваринами без мети заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині;

- забезпеченням безпеки життя та здоров'я людей при утриманні тварин;

- дотримання санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил при утриманні і поводженні з тваринами;

Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:

- безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;

- безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

- безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.

У місцях масового скупчення людей, у тому числі в транспорті, собаки повинні знаходитися на короткому повідку і в наморднику, а маленькі собаки – в закритих контейнерах або на руках у власника. В інших громадських місцях собаки можуть знаходитися на вільному повідку. В інших місцях дозволено вільний вигул собак за умови дотримання вимог, встановлених цими Правилами. Під час переходу через вулиці і поблизу магістралей особа, що здійснює вигул собаки зобов'язана узяти її на короткий поводок, щоб уникнути дорожньо-транспортних подій і загибелі собаки на проїжджій частині.

 Ввезення та розведення собак з підвищеною агресивністю -забороняється.

Особі, яка утримує домашню тварину, дозволяється: 1) виводити собак з жилих та інших приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю на повідку з прикріпленими до нашийника ідентифікуючими позначками (кличка собаки, прізвище, адреса та телефон особи, яка її утримує) і в наморднику, крім собак дрібних порід, згідно з додатком 2 до Правил утримання тварин у місті Луцьку, у ветеринарних паспортах яких зроблено відповідну відмітку; 2) безплатно провозити з собою у міському громадському транспорті дрібних звірів і птахів у клітці, кота, собаку в наморднику з коротким повідком за наявності відповідних документів на них; 3) вигулювати собак в місцях, спеціально відведених для цієї мети виконавчим комітетом Луцької міської ради; 4) захоронювати домашніх тварин на спеціальних кладовищах тварин.

Особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана:

- забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", дбати про домашню тварину, людяно поводитися з твариною, не залишати її без догляду, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води;

- дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття;

- прибирати за нею екскременти на будь-якій території, включаючи під'їзди, сходові клітки, ліфти, а також дитячі майданчики, доріжки, тротуари;

- забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);

- мати на тварину ветеринарні паспорти;

- щороку доставляти собак, а у випадках, коли ветеринарна служба визнає за необхідне, також котів та інших тварин, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок;

- повідомляти протягом 5-ти днів ветеринарну установу, що обслуговує даний район, про придбання собаки, кота чи дикої тварини, а також про переїзд з ним в інший населений пункт;

- про захворювання собаки, кота та інших тварин негайно повідомляти ветеринарну установу;

- негайно повідомляти заклади охорони здоров'я і ветеринарної служби про випадки укусу або травмування собакою, котом людини, свійської чи домашньої тварини, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин, або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10-ти днів, а покусаних тварин – для огляду і лікування;

- тримати сторожових собак на прив'язі і спускати їх з прив'язі лише в закритих дворах, що виключає можливість втечі, про наявність собак застерігати написом на будинках, дворах і на вулицях;

- здавати домашніх тварин до притулків в разі неможливості або небажання подальшого утримання цих тварин;

- забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками (кличка тварини, прізвище, адреса та телефон особи, яка утримує домашню тварину);

- сплачувати кошти за житлово-комунальні послуги за утримання собак, котів та диких тварин згідно з тарифами;

- запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин;

- у багатоквартирних житлових будинках забезпечувати тишу – не допускати гавкання та виття собак з 23.00 до 7.00 години.

- відшкодувати матеріальні та моральні збитки, що нанесені тваринами громадянам у встановленому чинним законодавством України порядку.

Органи внутрішніх справ та управління муніципальної  поліції здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідні заходи у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин, у тому числі, норм про жорстоке поводження з тваринами.

Схоже до проблематики блогу: 

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.