Про "карєнних" і "панаєхавших" | Дарниця.org

Про "карєнних" і "панаєхавших"

Днями в каментах до однієї із публікацій на Дарниця.org розгорілася дискусія, яку один із коментаторів влучно назвав "разжиганием межселюково-городской розни". Особисто мене вона одночасно і потішила, і засмутила. Зазначу відразу - в цьому випадку я не стою на жодній із позицій.

Два місяці тому я вже торкався теми "карєнних" і "панаєхавших" у своєму основному блозі. Короткий висновок тоді був - це столиця, "понаїхали" всі. Але, з огляду на ракурс, у якому питання "вилізло" цього разу (поведінка приїзджих чиновників), "карєнной" і "панаєхавший" - це скоріше стан душі. Будь ти хоть нащадком дружинника Ярослава Мудрого, але якщо ти, перепрошую, с**еш собі під ноги - ти "панаєхавший". І місце тобі - явно не тут. Київ - обличчя країни. І саме по ньому нас оцінює світ. Якщо воно потворне, а тіло - прекрасне, це нічого не змінює. На превеликий жаль.

Кілька років тому ми (двоє киян і двоє "панаєхавших" - із Харкова та Донецька) вчинили божевільну акцію. Перед тим довго придивляючись до "зеленої зони" коло будинку нашого товариша (другого киянина) біля метро "Житомирська", заваленої горілчаними пляшками та іншим сміттям, однієї суботи вдягли рукавиці, набрали мішків для сміття. І за пару годин прибрали добрий гектар, спорудивши "вавилонську вежу". Зателефонували в РДА. Ви не повірите. Вже на наступному тижні "зелену зону" "вилизали" до найменшого папірця.

Отже, "карєнной" чи "панаєхавший" - це не походження. А свідомий вибір.

Comments

Урловской:

Из моей официальной белой зарплаты по пути ко мне на руки 1/3 куда-то уходит. За год уходит пол-ланоса или 1/4 стоимости ремонта подъезда на урловской,14 (дом 2005 года!!!).
А теперь объясните, почему понаехавшие назначенцы не убирают "там дэ пуповына зарыта"? А прутся сюда? И под аккомпонемент камер чистят соседний двор и сажают деревца.
И не разбираются в многомиллионных откатах на ремонтах подъездов и асфальтировании дворов.
Да потому что мы им разрешаем. И только Ваш сайт не дает им задремать в тиши своих уютных кабинетиков. Спасибо вам хотя бы за это
Лично мне понаехавшие пофигу пока не начнут учить меня как нужно жить.

Корінь усіх проблем криється у позаминулій осені, коли Київ уперше 1494 року (рік отримання Магдебурзького права) втратив місцеве самоврядування (ліквідували райради). А зерно - у 2006 році, коли місцевих депутатів стали обирати за пропорційною системою.

Власне, саме пропорційна Київрада "здала" райради. А потім її ввели в колапс.

Панацея - це, мабуть, референдум з вимогою повернення мажоритарних місцевих  рад. Або, принаймні, організований бойкот чергових київрадівсько-мерських виборів.

конченный сёлюк:

Як на мене, Ви не зовсім чітко виявили саму суть питання. Справа в тому, що в оригінальному тексті був вислів саме "конченный сёлюк"!!! через 5 год. він був змінений.
Шановні, ми ж не в Франції живем. Тут саме питання в тому, що проблема існує як така... Україна завжди була аграрної державою, де більше 70% населення були селяни!!! Зараз же, в умовах глобалізації стає навпаки. І мені соромно і сумно, що в моноетнічній, по суті країні взагалі піднімається таке питання.

Не нравится? Всегда можно уехать.
И на этом жизнь на Украине заканчивалась у многих

admin:

Цим блогпостом я не мав на меті прокоментувати ту статтю. Проте висловлю свою точку зору. Селянам не варто спримати принизливе "селюк" на свою адресу. Як і городянам - зневажливе "міщанин" (негативом останній термін забарвився у російській, але Ви ж розумієте, про що я). Обидва терміни позначають особливі типажі, небезпечні для нормального суспільства.

Oleksa:

... ПРОСТО прокоментувати... - і далі по тексту.

Сам с какого района?
А?

Oleksa:

Народився на Севастопольській площі, у п'ятому)) Дід понаїхав до Києва з того ж повіту тієї ж губернії, частина якого нині відома як Дарницький район (і в той же післяреволюційний час). Предки були козаками Київського полку. Грамоту за підписом одного з них, Степана Юрченка, городового отамана, тримав у руках (1650-ті). В містечку, де він отаманив, народився "нєкто" Іван Григорович-Барський, який потім понаїхав у Київ і збудував Поділ. Відповідь влаштовує? ;)

А шо тада на харьке забыл?

Или ты, убогий, не в курсе, что с 2001 года Харьковского района больше нету, и он снова стал частью Дарницкого? А раньше эта местность называлась село Шевченко?
Сам-то откуда понаехал? Из Глевахи или из Бердичева?

Бортничанин:

Бортнические мы..

Ну что мы обсуждаем?
Вам не кажется, что вопрос не в том кто откуда, а почему так херово? А главное- безнадежно

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.