Як захиститись від переохолоджень та обморожень | Дарниця.org

Як захиститись від переохолоджень та обморожень

У зв'язку з значним  зниженням  повітря, виникає велика ймовірність  випадків переохолодження та обмороження дорослих та дітей.  Для запобігання шкідливого впливу холодів  на організм  необхідно дотримуватися основних правил поведінки.

По-перше, спеціалісти рекомендують одягатися тепло. Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з речей. Одяг має бути вільним.

Необхідно захищати відкриті ділянки шкіри – вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

По-друге, не виходити на мороз голодним. Перед виходом на вулицю обов’язково необхідно добре поїсти, краще вживати висококалорійні продукти. Під час тривалого перебування на вулиці вживання їжі також допоможе зігрітися.

Якщо ви проводите цілий день на вулиці, бажано заходити кожні півгодини-годину у тепле приміщення. За можливістю, візьміть з собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

Під час довгого чекання на вулиці, щоб  не замерзали кінцівки, варто працювати руками та пальцями рук,  рухати ногами, щоб посилити кровообіг у замерзаючих судинах.

За словами медиків, у холодну погоду важливо не перевтомлюватися. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.

Спеціалісти нагадують, категорично не можна торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці контакту може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

Також категорично заборонено вживати спиртне. Алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи.

При появі перших симптомів переохолодження – воскових плям та оніміння шкіри необхідно якнайшвидше перейти до теплого приміщення.

У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба переодягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.

При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин – накладати термоізолюючі пов'язки (ватно - марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої.

У жодному разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

Необхідно пити якомога більше рідини – будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.

Для захисту  здоров’я  дітей потрібно знати наступне:

Згідно державних санітарних правил, у дошкільних навчальних закладах прогулянки на вулиці допускаються при температурі 16ºС – 20ºС нижче нуля і швидкості вітру не вище 3-7 м/с. При цьому дитина має бути тепло вдягнена. При температурі нижче 20ºС морозу прогулянки дошкільнят мають бути обмежені.

Згідно Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України№ 81 від 27.01.2012р. в разі зниження температури повітря до 20ºС нижче нуля, у загальноосвітніх навчальних закладах Києва будуть призупинені заняття.

Для  забезпечення  безпекина льоду, потрібно дотримуватись наступних правил:

При переході замерзлої водойми необхідно користуватися обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. У разі їхньої відсутності, необхідно намітити маршрут та переконатися у міцності льоду за допомогою палиці.

Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

При переході льодом необхідно йти один за одним на відстані 5 – 6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Під час підлідного лову риби, не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати льодом, скупчуватись у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів.

Кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та лінь (міцний шнур) довжиною 15-20 метрів із петлею на одному кінці і грузилом вагою 400-500 г на іншому.

Comments

Но что следующее? Мытье рук перед едой? Как правильно переходить дорогу?
Лично мне было бы интересна сл тема. Где в дарницком районе можно будет купаться летом

Вы можете точно также раскрыть интересующую вас тему. Мы её разместим.

Степан Іванович:

Помнится Вы, ув. админ, предлагали мне поработать на ваш сайт. Я писал на обратную связь, но ответа так и не получил. И еще туда же бросал заметку свою, но она не была опубликована. Что вы людям голову замарачиваете? Я уже много раз читал в коментах, что админ предлагал разместить статью. Вранье все это!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.