Небезпечний пандус - коментар експерта | Дарниця.org

Небезпечний пандус - коментар експерта

Шановні колеги!

      Стаття «Небезпечний пандус», оприлюднена на сайті «дарниця.org» , свідчить не лише про небайдужість принаймні 2-х громадських організацій: «Громадянський Рух Підтримки Реформ» та Молодіжний клуб «ДИСКУСІЯ ТАБУ», до долі Тетяни Яремчук, але, і це найголовніше, про те, що громадянське суспільство Дарницького в м. Києві району, принаймні, ці представники громадянського суспільства Дарницького району, спроможні і готові вирішувати конкретні проблеми мешканців району. Це, безумовно, допоможе чиновникам максимально сконцентрувати увагу на вирішенні проблем мешканців району, відповідно до норм чинного законодавства України та з урахуванням потреб громадян. Пандус дійсно жахливий і небезпечний, як для самої дівчини-інваліда, так і для інших мешканців будинку, які в ньому проживають. Він не відповідає жодним стандартам (перерахувати стандарти). Як можна було побудувати цей пандус таким, як він є,  і відповідно до яких нормативів це робилося, уявити неможливо.

  1. Кут пандусу не відповідає жодному зі стандартів, прийнятих в Україні згідно ДБН (1:8 або 1:10), тобто кут ухилу пандусу практично не дозволяє користуватися ним інваліду на візку.
  2. перила східців, які ми бачимо на фото:

-          знаходяться від пандуса на відстані витягнутої руки, що не дає інваліду на візку можливості спиратися на них;

-          не виступають за межи пандусу на 40 см, як це належить за нормативами;

-          не є заокругленими;

-          знаходяться вище за доступність інваліда на візку. Все це унеможливлює користування перилами для інваліда на візку.

  1. на фото ми бачимо пандус типу «швелер», тобто пандус, зроблений у вигляді двох паралельних рейок. Такий пандус розрахований на конкретну, фіксовану ширину інвалідного візка, тобто стає непридатним при заміні на інший тип візка;
  2. ширина площадки перед вхідними дверима до під`їзду, судячи з фото, є недостатньою для розвороту інвалідного візка на 90 градусів;
  3. з одного боку пандус  не обмежений перилами і не має попереджувальної смуги контрастного кольору для попередження осіб похилого віку та осіб з вадами зору про можливу небезпеку.

      Хто відповідає за побудову пандусу в даному будинку, надана чітка відповідь в листі заступника голови Дарницької РДА на ім`я начальника ЖБК «Будівельник-11» Дійсно, саме цій установі доручено виправити недоліки. Однак побудований пандус не є допущеним недоліком, і тут нема чого виправляти. Якщо керівництво ЖБК, а може, і інші чиновники не знають, як повинен виглядати пандус і що може називатися пандусом, цей недолік дуже легко виправити. Пандусом називається споруда, побудована для користування інвалідом на візку, відповідно до Державних будівельних норм (ДБН) «Будинки і споруди: Доступність  будинків і споруд для мало мобільних груп населення»  (ДБНВ.2.2-17:2006)

      Якщо порівняти вимоги означеного ДБН-у зі спорудою в будинку № 18 по вулиці Ревуцького, то нічого спільного ця споруда з вимогами цього документу не має, а отже – назвати її пандусом неможливо. Якщо ця споруда в будинку побудована, значить, перший етап, тобто офіційне звернення інваліда чи його батьків до ЖБК, у віданні якого знаходиться будинок № 18, було здійснено. Споруда була побудована, а відтак, на неї були затрачені кошти платників податків – мешканців будинку. Кошти були витрачені, але пандус не побудований. Виправити збудовану споруду неможливо і недоцільно, її необхідно зносити і будувати пандус відповідно до визначених Державних будівельних норм. Необхідно розуміти, за чиї кошти здійснювати демонтаж, побудову нового пандусу  і, певно, хтось повинен відповідати за вже розтрачені кошти ЖБК.

      Нажаль, у нас немає зараз ні офіційного листа з проханням щодо побудови пандусу, ні відповіді керівництва ЖБК, ні акту прийому пандусу, який повинен був здійснюватися при участі інваліда, що мав підтвердити придатність пандусу для використання. Лист заступника голови Дарницької РДА абсолютно правильний по суті,  але, по-перше, де вжиті заходи по шкоді, заподіяній інваліду, по-друге, в листі не наведені ні терміни, в які проблема має бути вирішена, ні механізми контролю, які гарантуватимуть інваліду вирішення питання. Отже, безумовно, це питання, яке стосується життєдіяльності конкретного інваліда, буде взяте на контроль організаціями «Громадянський Рух Підтримки Реформ» і «ППО ВППІ в Дарницькому р-ні м. Києва» й вивчене детально, для того, щоб врешті-решт вирішити це питання та зрозуміти, хто, в разі необхідності, буде підключений до його вирішення і відповідати з його вирішення: чи лише ЖБК, з втручанням чи без втручання адміністрації Дарницького в м. Києві району, чи до цього необхідно буде підключити державну будівельно-архітектурну службу, чи до вирішення цього питання буде залучена прокуратура. В будь-якому разі є порушення законодавства і прав інваліда. Ми добре знаємо, що такі випадки в Дарницькому районі, нажаль, не поодинокі (поступово відповідні фото будуть оприлюднені). Сподіваємося, що дане конкретне питання буде вирішене максимально швидко, а до належного контролю за дотриманням і цього порушення, і порушень інших прав інвалідів та інших мешканців Дарницького району м. Києва, громадськість району буде долучатися максимально активно.  

Comments

Diy Tsov:

Как обстоят дела с пандусом, начали что-то делать? или как всегда- написали и забыли? Ребята держите это дело на контроле!!!

Додати коментар

Plain text

  • HTML tags не дозволені
  • Адреси веб-сторінок та поштових адрес перетворюються у посилання автоматично.
  • Рядки та абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.